Коледно настроение! - 3

  • 109 571
  • 856
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 234
Направих бонбони "Рафаело",но това със кокосовите стърготини в кондензираното мляко не е много добра идея. При изяждане първо се изсмуква млякото,което служи за спойка,а стърготините остават като трева в устата .
Може ли вместо кокосови стърготини да се направи с шоколад и смлени орехи?

# 631
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 520
Момичета, ще правя арменските сладки и да ви питам, мога ли да ги изпека в хартиените кошнички за бонбони направо - тези които са като за мъфини, н по-мънички??

# 632
  • Мнения: 9 112
защо да ги печеш там? Те не се раздуват при печене. По добре когато са готови си ги постави в кошничките.

V_M, с натурален шоколад ги правя  Peace

# 633
  • Мнения: 10
Може да ги изпечеш,но защо да ги хабиш.И без формичките стават супер,а и след изпичането трябва да извадиш всяка една и да я оваляш в пудра захар.По-добре ги постави във формичките след като ги оваляш в пудрата

# 634
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 520
защо да ги печеш там? Те не се раздуват при печене. По добре когато са готови си ги постави в кошничките.

Много благодаря, мислех да ги пека там, защото нямам хартия за печене, на която да ги сложа! Алуминиево фолио дали ще стане ???

# 635
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Вчера за сефте правих медена къщичка. Още обаче не е украсена съвсем. В събота ще кача снимки да покажа (ако става изобщо за показване де). Grinning

# 636
  • Мнения: 294
пухи, как смяташ да ги правиш, че и аз се бях засилила да правя Рафаели със стърготини?

# 637
  • Мнения: 79
Аз дотук съм направила две дози линцерови сладки, една доза шоколадови бисквити трюфел и сега две дози тесто за капучинените звездички отлежават в хладилника. Но трябва да си направя млечен марципан на Наталина. Та въпроса ми е: в рецептата е дадено подсладено кондензирано мляко, а аз имам непосдсладено... Мога ли да го използвам и как?

# 638
  • Мнения: 572
Събота и неделя мисля да правя сладки.. колкото мога.. Но все още се чудя в какво да ги сложа, метални кутии така и не намирам, някаква друга идея ?  newsm78

# 639
  • Мнения: 234
пухи, как смяташ да ги правиш, че и аз се бях засилила да правя Рафаели със стърготини?

Искам да пробвам така:
1 консерва кондензирано мляко
1 настърган шоколад
1-2 ч.ч настъргани лешници или бадеми,орехи
1с.л маргарин
и оваляни в кокос за финал
 и по последователността на приготвяне на " Рафаело"
Ако не успея да ги направя на топчета ще ги насипя във формичките за лед и в хладилника за стягане

# 640
  • Sofia
  • Мнения: 45
Оф не знам защо, но ванилените ми кравайчета не станаха...разпльокаха се и нямат никаква форма. Хем сложих малко повече брашно, защото тестото адски лепнеше и нищо не можеше да стане от него. Нишестето е царевично...странна работа стана. Някакви идеи защо се получи така?  ooooh!

# 641
  • Мнения: 678
Оф не знам защо, но ванилените ми кравайчета не станаха...разпльокаха се и нямат никаква форма. Хем сложих малко повече брашно, защото тестото адски лепнеше и нищо не можеше да стане от него. Нишестето е царевично...странна работа стана. Някакви идеи защо се получи така?  ooooh!
И при мен стана така,мисля че фурната ми беше на по високи градуси.следващите дози правих на топчета

# 642
  • Мнения: 294
Аея, наскоро купих метални кутии от Айко!

# 643
  • Sofia
  • Мнения: 45
Оф не знам защо, но ванилените ми кравайчета не станаха...разпльокаха се и нямат никаква форма. Хем сложих малко повече брашно, защото тестото адски лепнеше и нищо не можеше да стане от него. Нишестето е царевично...странна работа стана. Някакви идеи защо се получи така?  ooooh!
И при мен стана така,мисля че фурната ми беше на по високи градуси.следващите дози правих на топчета
Аз я пуснах на 170-180C...още по-ниски ли трябва да бъдат? На вкус са екстра, но видът им е  Shocked

# 644
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Оф не знам защо, но ванилените ми кравайчета не станаха...разпльокаха се и нямат никаква форма. Хем сложих малко повече брашно, защото тестото адски лепнеше и нищо не можеше да стане от него. Нишестето е царевично...странна работа стана. Някакви идеи защо се получи така?  ooooh!

Тестото ти не е било достатъчно охладено (задължително трябва да се стегне до "камък"  в хладилника (тогава не е нужно да се слага повече брашно, защото сега ще са по-твърди). Трябва да се вади по малко и леко се размачква в ръцете за да се отпусне и веднага се правят кравайчетата. Ти остави ли го в хладилника?

Втората грешка е явно по-силна фурна.  Аз пека по 2 тави на веднъж на 160 с вентилатор , една на 150 дори. Peace

Събота и неделя мисля да правя сладки.. колкото мога.. Но все още се чудя в какво да ги сложа, метални кутии така и не намирам, някаква друга идея ?  newsm78

В първия пост съм писала - могат да се съхраняват и в пластмасови или картонени кутии. Аз застилам алуминиево фолио или хартия за печене. После - на хладно място.



Аз дотук съм направила две дози линцерови сладки, една доза шоколадови бисквити трюфел и сега две дози тесто за капучинените звездички отлежават в хладилника. Но трябва да си направя млечен марципан на Наталина. Та въпроса ми е: в рецептата е дадено подсладено кондензирано мляко, а аз имам непосдсладено... Мога ли да го използвам и как?

С неподсладено кондензирано мляко няма да стане. Опитай моята рецепта - тя е без кондензирано мляко. Peace

Общи условия

Активация на акаунт