Подсъзнанието може всичко 29 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 275 835
  • 724
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 957
Рози и рози И преди съм писала за закона на отражението-дразни ни в другите онова,което е и в нас самите. Flutter

Аз с тази теза не съм била никога съгласна  Simple Smile


 newsm10  raliko знае мнението ми за този закон  Wink

# 616
  • Мнения: 606
Момичета, може ли линк от където да си изтегля книжки на тема "Симорон". Пробвах от няколко руски сайта, но трябва да се плаща. Ако може нещо фрий. Благодаря ви
Доколкото разбрах see more on има две течения,този линк е към книги на Долохов и Гурангов.
тук
И още един линк към забавни ритуали за начинаещи тук
Обаче много трудно се превежда ,сленга наистина е ужасен както ме предупреди едно момиче от форума.Ако някой е по наясно с жаргона моля да помогне за ритуалите ,наистина са забавни и весели и действат  бързо.

Последна редакция: ср, 15 сеп 2010, 22:10 от Sweta

# 617
  • Мнения: 105
Така е,Тони,не мисля и да противореча-това е само част от моето мислене и не само мое.Но така или иначе всеки следва своето усещане за развитие и приема онова,за което е готов да приеме за вярно.

Самата аз дълго време отричах и бях "сляпа" да видя,че всичко онова,което ме е наранявало,обиждало,дразнело-всичко това го е имало и в мен самата.Може би не в същата степен,може би не толкова натрапчиво,може би затова и толкова незабележимо за самите нас...
Може би егото е това,което ни кара да виждаме "сламката" в чуждите очи,душа,а "гредата" в нашите да не забелязваме.
Ако пиша това,то е от личен опит.Който не е миродавен. Flutter

# 618
  • Мнения: 72
mijjjka, Sweta БЛАГОДАРЯ ВИ   bouquet Сега ще видя как е и дали ще се справя с превода  newsm78

# 619
  • Мнения: 957
така или иначе всеки следва своето усещане за развитие и приема онова,за което е готов да приеме за вярно.


 Peace Съгласна. Но не ми се иска толкова възвисено да го кажа  Grinning


Може би егото е това,което ни кара да виждаме "сламката" в чуждите очи,душа,а "гредата" в нашите да не забелязваме.
Ако пиша това,то е от личен опит.Който не е миродавен. Flutter

Трудно ми е да намеся егото в моя личен опит, мила  Hug По тази причина за мен горепосоченото не е "закон", а извод на човек със сходен на твоя личен опит. Мога да дам няколко примера от моя живот, които просто отричат "закона", но не ми се иска да задълбочаваме в тази насока.   bouquet


Иска ми се не всичко, което се чуе или прочете - да се приема за миродавно. Иска ми се човек да осмисля чуто и прочетено, за да не загуби СЕБЕ СИ сред редове и звуци, сред чужди мнения, изводи и емоции. Иска ми се човек да е по-отговорен за себе си и да не чака така - само отвън да му идват подсказките кое и как трябва или не трябва, кое било правилно или не. Истината е разтеглива и променлива. По тази причина единствената истина е вътре във всеки човек, където пак може да бъде променлива, но пък си струва да се достигне!  Heart Eyes

# 620
  • Мнения: 105
  newsm51 tonimar  Hug


Откъс от книгата на Дон Мигел Руис, „Умението да обичаш“:


Системата на отричане е като стена от мъгла пред очите ни, която ни прави слепи за истината. Носим социални маски, защото е прекалено болезнено да видим себе си или да оставим другите да ни видят такива, каквито сме.  Системата на отричане ни кара да искаме от другите да ни виждат такива, каквито ние вярваме, че сме. Слагаме тези защитни бариери, за да държим другите хора настрани, но тези бариери ни държат вътре, ограничавайки нашата свобода. Хората се защитават и когато някой каже “Настъпваш ме по мазола”, не е съвсем вярно. Истината е, че вие докосвате раната в ума му и той реагира, защото го боли.

Когато осъзнаете, че всички около вас имат емоционални рани, пълни с емоционална отрова, лесно можете да разберете взаимоотношения между хората в така наречения от толтеките сън за ада. От гледна точка на толтеките, всичко, което вярваме за себе си и всичко, което знаем за нашия свят, е сън. Ако погледнете кое да е религиозно описание на ада, ще видите, че той е същият като човешкото общество, като начина, по който сънуваме. Адът е място на страдание, на страх, на война и насилие, място, където се издават присъди без право на оправдание, място на наказания, които никога не свършват. Има хора срещу хора в джунгла от хищници; хора, изпълнени с присъди, изпълнени с вина, с емоционална отрова – злоба, гняв, омраза, тъга, страдание. Създаваме тези малки демони в умовете си, защото сме се научили да сънуваме ада в нашия собствен живот.“
http://espirited.com/%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD … 1%8F%D0%BB%D0%BE/

Последна редакция: ср, 15 сеп 2010, 23:38 от raliko

# 621
  • Мнения: 957
raliko,  newsm51

Системата на отричане е от двете страни - от моята и от твоята. Аз уважавам твоето право на мнение, ти уважаваш моето. Това е достатъчно.

тъкмо писах по-горе, че ми се иска човек да мисли с главата си, а не с прочетено Hug

# 622
  • Мнения: 105
tonimar  Hug
Понякога прочетеното е по-добре от казаното от мен,никога не съм твърдяла ,че имам дар слово. Blush

 Да допълвам,не да отричам. Wink Уважавам всяко мнение,твоето също.

# 623
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Понякога прочетеното е по-добре от казаното от мен,никога не съм твърдяла ,че имам дар слово. Blush
Hug не се ограничавай , пробвай може да се окаже обратното    bouquet

# 624
  • Мнения: 105
Е,Desss,понякога де! Wink  Mr. Green
Понякога е достатъчна прегръдка или намигване,а понякога и да замълчим е достатъчно,ама понякога някои неща си остават прекрасно казани от други,пък да мислим подобно няма лошо. Peace





Последна редакция: чт, 16 сеп 2010, 06:23 от raliko

# 625
  • Мнения: 1 422
Феи, честито утроооо. Пожелавам ви прекрасен любовен смешен ден. Няма по-добро лечение за всяка болка - физическа или душевна, от доза здрав смях  Laughing

# 626
  • Мнения: 73
Добро утро, любими чародейки Heart Eyes
Днес се очертава един вълшебен ден, в който ние ще сме творците!

Ето една прекрасна техника, достойна за сила като нас Grinning -


Отваряне към вътрешното ръководство

 Вътрешното ръководство идва под различни форми, започвайки с телепатия и яснослушане и завършвайки с видения, силни емоционални преживявания или интуитивно знание и дори с физически дискомфорт. Вътрешното ви същество влиза в контакт с вас по различни начини и отново самопознанието, получено благодарение на потапянето в безмълвието, ще ви позволи да установите по-пряк и действен начин за получаване на тези послания.

- Първо, настройте се с помощта на дишане и бялата светлина, тъй като това ви прави по-възприемчиви.

- Създайте си вътрешно убежище и извикайте образа на водача, вашият вътрешен Учител или Висшето Аз, или съществото, с което искате да общувате.

- След това просто помолете и слушайте. Позволете на образите да се появяват в ума ви и обръщайте внимание на това как се чувства тялото ви – чувствате ли как сърцето се изпълва с радост или нещо се присвива в гърдите ви, или вълнуващото чувство се е преместило някъде в стомаха? Научете се да се вслушвате в тялото си, тъй като то непосредствено ще откликва на мислите и емоциите.

 

Втората техника за проясняване на отделни въпроси се заключава в следното:

- Помислете за някакъв въпрос или проблем.

- Настройте се.

- Визуализирайте как се спускате надолу по стълба, броейки обратно, дълбоко отпускайки се и правейки вдишване и издишване между стъпалата.

- Когато слезете долу, обърнете внимание на три врати (или повече в зависимост от възможностите ви или потенциалните решения на поставения проблем). На първата е написано: „Задайте въпроса си и първи вариант”. Отворете тази врата. Влезте вътре и позволете на виденията или чувстват да се проявят, сякаш този вариант е вече избран и наблюдавайте за резултатите от избора. Как се чувствате? Вслушайте се в тялото си. Изпитвате ли радост или напрежение?

- След това излезте и погледнете втората врата. Зад нея се намира втория вариант. Отворете я и влезте. И отново позволете на виденията и чувствата да се проявят. Почувствайте отклика на тялото си и емоциите. Излезте.

- На третата врата е написано: „Духовни предложения”. Влезте и позволете на виденията да се проявят. Отново се вслушайте в своите физически, емоционални и ментални реакции. Забелязвайте реакциите си и се доверявайте на това, което идва в главата ви. Доброто, ясно, позитивно вътрешно водачество винаги може да се познае по резултатите, които то дава в живота, когато го следвате. Помнете, че много същества работят за нас, в името на нашето израстване и развитие и те с радост са готови да ни помогнат, ако ги помолим за това.


от http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=600
 Heart Eyes Hug

Ралико, великолепна картина, благодаря ти за нея! Hug

# 627
  • Мнения: 73
Рози, голям кеф! Laughing  bouquet

# 628
# 629
  • UK
  • Мнения: 13
Хикс, Лени, мога да се присъединя към вас за ранното ставане. Обаче няма да мога сутринта веднага да пиша в темата.

То май и аз.  hahaha  Нищо, ще споделяме когато можем! Аз засега си заплювам 7 часа. 7 10 тази сутрин, дотук 4 остават още 26.   Hands Clap  Lenny where are you?

Добро утро на всички!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт