Подсъзнанието може всичко 26 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 103 093
  • 657
  •   1
Отговори
# 15
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Лени, темата е прекрасна newsm51

Ето началото на обещания превод на Квантовото докосване. Ще го пускам на части, да не става много дълго. Шефът на темата да реши как да процедира с материала.  Laughing Голяма част от филма са обяснения и самореклама. Отбелязала съм по кое време започва съществената част, за да гледате как става. Книгата повтаря филма, но с повече подробности. По някое време ще се заема и с нея, но няма да е днес.

QUANTUM TOUCH - филм 1

1.   Принципи:
-   използва се жизнената енергия – Чи, Ки, Прана, Мана. Въздейства се на материята на квантово и субатомно ниво.
-   резонанс – чрез дишане и осъзнаване на тялото лечителят повишава вибрациите си по време на сеанса. Пациентът резонира с тези по-високи вибрации. Лечителят също се облагодетелства от лечението. Няма умора и загуба на енергия.
-   интелигентност на тялото – не лекуваме, а позволяваме на тялото да се самоизлекува;

25-та мин. Упражнения за осъзнаване на тялото

1.   Насочваме вниманието си към пръста и осъзнаваме усещанията си в него. Можем да си представим как дишаме  през пръста, как тече кръвта в него или как го галим с перце – целта е да създадем усещане в него. После се стараем да засилим това усещане. Ако не усещаме нищо, използваме въображението си – след време се появява усещане.
2.   Предизвикване на усещане чрез погалване. Погалваме тялото в следната последователност;
-   долна част на краката
-   краката до коляното
-   таза и корема
-   гърдите
-   надолу по главата и лицето
-   ръцете
-   дланите
Погалването е кратко (1-2 сек.) и естествено като галене на котка. След като погалим, спираме и изчакваме да се появи усещане. Жената от филма усещаше топлина – това е издигането на жизнената сила.
Няма значение дали галим с длани или гърба на ръцете – както ни е удобно. Когато има блокажи (няма усещане) няъде галим 2-3 пъти. Ако още няма – пропускаме и продължаваме нагоре.
Можем да го правим на друг човек или да галим себе си.
Обувките се събуват – по-нататък във филма се обяснява, че не трябва да се пуска енергия през естествена кожа, защото я попива.
3.   Бързо погалване – с едно движение галим:
-   целите крака
-   корем, гърди и рамене
-   глава, ръце, длани
4.   Гали се цялото тяло наведнъж – отпред и откъм гърба.

37-ма мин. Въображаемо погалване

5. Сключват се ръцете. Представяме си, че ни галят (в горната последователност). Целта е да  се предизвика максимално силно усещане в цялото тяло и да се пренесе и концентрира това усещане в ръцете. Чувства се затопляне в ръцете.

Спираме записа и правим упражненията.

Упражненията може да се правят с друг човек или самостоятелно.

Очаквайте 2 епизод - дишането.

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 09:47 от Делфина фон Ю.

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Много път имаме да извървим в борбата  егото си, което е най-големият ни враг, след страха.


Аз пък не мисля че Егото ни е враг  Wink
\поне не на мен де\




Запис  Wink


Има една интересна книжка  на Дийпак Чопра - Квантово лечение  Peace
даже филмче на тази тематика , май Лени бе пускала линк  Hug





Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 09:35 от Desss

# 17
  • Мнения: 1 652
Привет от морето. И аз се пльосвам от тук  в новата тема.  Лени,  Hug - ...,но ти си знаеш.
добре дошли на новичките. Hug
... Тази тема трябва да ни помогне да сме щастливи и благодарни за всичко, което ни се случва и да търсим причината в себе си: кога ние в подобна ситуация постъпихме по същия начин, каква беше реяакцията ни... и като открием грешката, да поискаме прошка. Много път имаме да извървим в борбата  егото си, което е най-големият ни враг, след страха.
Лени, благодаря и от мен за страхотното оформление на темата  bouquet
Любов  и  светлина!
Съгласна напълно и аз така го чувствам  и за това се старая да ползвам темата.Всъшност Монда, ползвам случая да ти кажа, че чета постовете ти с интерес и съм ти фенка. Grinning Heart Eyes "Егото е най-големият ни враг след страха"- това много ми хареса. Мисля си, че много често то е причина за страховете ни.

Благодаря на всички за споделената възможност да  вървим заедно! Hug

# 18
  • Мнения: 13 512
Всички човешки действия могат да мотивират от едно от двете чувства: любов или страх. Решенията, които влияят на вашия бизнес, вашето образование, на избора в полза на агресията или подчинението, на намерението да получиш или да дадеш, да скриеш нещо за себе си или да го споделиш, да си част от другите или да се изолираш. Всеки един ваш свободен избор винаги се ражда като резултат от една от двете възможни мисли: мисълта за любовта или мисълта за страха. Страхът е енергия, която ни свива, затваря, потиска и носи вреда. Любовта е енергия, която разширява, разкрива.

Повечето хора изживяват целия си живот, вървейки по пътя на страха. Те се обвързват, защото чувстват че трябва да бъдат обвързани. В тази връзка проявяват всички свои очаквания към партньора си и към себе си. Цялата тази драма и страдание съществуват, защото ние използваме канали за комуникация, които са съществували още преди да се родим. Хората съдят и стават жертви, клюкарстват се взаимно, клюкарят с приятели, клюкарят в бара. Карат членовете на семейството да се мразят един друг. Натрупват емоционална отрова и я предават и на децата си. “ Виж баща си – какво ми направи. Не бъди като него. Всички мъже са такива, всички жени са такива.” Ето какво правим с хората, които обичаме толкова много – със собствените си деца, приятели и партньори.

На пътя на страха имаме толкова много условия, очаквания и задължения, че създаваме безброй правила да защитим себе си от емоционалната мъка. А истината е, че не бива да има никакви правила. Тези правила повлияват върху качеството на каналите за комуникация между нас, защото когато се страхуваме, ние лъжем. Ако ти имаш очаквания какъв да бъда, тогава аз се чувствам длъжен да бъда такъв. Истината е, че не съм това, което искаш. Когато съм честен и съм това, което съм, ти се чувстваш наранен, ти се ядосваш. Тогава аз те лъжа, защото се страхувам от твоята присъда. Страхувам се, че ще ме обвиниш, че ще ме осъдиш и ще ме накажеш. И всеки път, когато си спомниш, ти ме наказваш отново и отново за същата грешка.

На пътя на любовта има справедливост. Ако направите грешка, плащате само веднъж за нея и ако вие истински обичате себе си, вие се учите от тази грешка. На пътя на страха няма справедливост. Карате себе си да плащате хиляди пъти за една и съща грешка. Карате приятеля или партньора си да плаща хиляди пъти за същата грешка. Това създава чувство за несправедливост и отваря много емоционални рани. След това, разбира се, смятате, че си сте се провалили. Хората драматизират всичко, дори съвсем прости и дребни неща. Виждаме тези драми в обичайните взаимоотношения..., защото те са на пътя на страха...

Любовта почива върху уважението. Страхът не уважава нищо, включително себе си. Ако аз съжалявам за вас, това означава, че не ви уважавам. Означава, че не можете да правите собствен избор. Когато трябва да правя изборите вместо вас, в тази позиция аз не ви уважавам. Ако не ви уважавам, тогава аз се опитвам да ви контролирам. През повечето време, когато казваме на децата си как да живеят техния си живот, това е защото не ги уважаваме. Съжаляваме ги и се опитваме да направим за тях това, което те самите трябва да направят за себе си. Когато не уважавам себе си, аз се съжалявам, струва ми се че не съм достатъчно добър за този живот. Как да разберете кога не уважавате себе си. Когато казвате: “Горкият аз, не съм достатъчно силен, достатъчно интелигентен, достатъчно красив, не мога да го направя.” Самосъжалението произтича от липсата на респект.

Гневът не е нищо друго освен страх с маска. Тъгата, също е страх с маска, ревността също. С всички тези емоции, идващи от страха и предизвикващи страдание, ние само претендираме, че сме мили. Ние не сме мили, защото не се чувстваме добре, не сме щастливи. Ако вие сте на пътя на любовта, нямате задължения, нямате очаквания. Не съжалявате себе си или партньора си. Всичко върви добре за вас и затова усмивката е винаги на лицето ви. Чувствате се добре със себе си, и тъй като сте щастлив, вие сте мил. Любовта винаги е добра и тази доброта ви прави щедър и отваря всички врати. Страхът е егоистичен - това е само за мен. Егоизмът затваря всички врати.

Любовта не задължава. Страхът е изпълнен със задължения. По пътя на страха, каквото и да правим, то е защото трябва да го направим и очакваме другите да направят нещо, защото трябва да го направят. Имаме задължението и веднага след като то се появи, ние започваме да му се съпротивляваме. Колкото повече съпротива оказваме, толкова повече страдаме. Рано или късно се опитваме да избягаме от задълженията. От друга страна, любовта не притежава съпротива. Каквото и да правим, то е защото искаме да го правим. То става удоволствие, то е подобно на игра и ние изпитваме удоволствие от него.
 

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
lenny_pld, темата става все по- хубаво оформена, а първия ти пост все по- дълъг.  Hug Благодаря, че намираш време за това!   bouquet


...Даже съм чела, че избягват да помагат на други хора, там пък за да не си навлекат "добра карма", защото наличието на каквато и да е карма, независимо дали е "добра" или "лоша", ще ги принуди да се прераждат отново и отново, за да я изчистят и ще ги отдалечи от първоизточника. С последното пък ми е противоестествено да се съглася, отвътре ми идва като видя някой страдащ, особено ако и сам си поиска помощ, да не се отзова. За мен е по-наказуемо да не се помогне на ближния и да си стискаш материалните придобивки, все едно ще си ги отнесеш със себе си. ...


x-x-x, напълно споделям казаното от теб. Ето една история от вчера:

Снощи ходих с дъщеричката си на гробищата. Докато бяхме на гроба на дядо ми, край нас мина старец с бастун, който поздрави учтиво и продължи. Сигурно е чакал да захладнее малко, за да дойде до там.  По-късно като отивахме до гроба на майка го видяхме за втори път. Като излязохме от гробището той тъкмо отиваше към спирката. Спрях колата и му предложих да го закарам. Имах уговорка да пътувам извън града, но реших, че ще се забавя малко. Оказа се, че дядото не чува, та се наложи да спра автомобила и да му напиша на лист "Адрес?", за да се разберем къде да го оставя. Оказа се, че тази улица не я зная, но била близо до центъра и дядото слезе там. Бил на 85 години и няколко пъти ми благодари, а аз обиколих  града и си продължих по маршрута. Естествено пристигнахме малко по-късно. Не качвам непознати хора в колата. До сега никога не съм го правила. А и бях с детето. Въпреки това беше съвсем спонтанно. След това се чувствах много добре, макар, че съпругът ми звъни да пита къде съм, че още се бавя.



Делфина фон Ю., благодаря за превода!  bouquet



...
Има една интересна книжка  на Дийпак Чопра - Квантово лечение  Peace
даже филмче на тази тематика , май Лени бе пускала линк  Hug


Може ли повторение на линка?

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 09:46 от Вела

# 20
  • Мнения: 13 512
Това за стискането на материалните придобивки пък изобщо не подлежи на коментар,не е за тази тема.
Но е еднакво лошо и безразборното пилеене на парите, защото те са еквивалент на Божетвената енергия в материалния свят и употребата им е голяма отговорност, както и притежанието им. Именно поради такова лошо отношение в предишни животи, много хора са обречени на мизерстване в този. И това те пак са си гио избрали, за да добият опитнотите на човек, живеещ в нищета.

# 21
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
"Където и да ходя, винаги съм следван от едно куче, наречено 'Его'."
- Фридрих Ницше (1844-1900)





Вела
 Hug ето тук има линк за филма  Peace http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318439.105

Дийпак Чопра "Да опознаем Бог' Deepak Chopra - How to know God (2006)
има мн. интерсни неща за квантовата физика, книгата която споменах горе също си заслужава времето  Wink


Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 10:03 от Desss

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 156
lenny_pld, благодаря за новата тема   bouquet  bouquet  bouquet
Едва успявам да прочета и изгледам новите неща, а имам толкова да чета от старите теми.
Слънчев, усмихнат и позитивен ден, момичета!

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Desss, благодаря за линка!   bouquet

На Дийпак Чопра има още един филм - Седемте духовни закона на успеха

# 24
  • Мнения: 10 686
Някъде бях чела, че Егото съществува и в по-висшите измерения, някъде до към 7-8 измерение... Още много има да си го борим това его  Laughing

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 156
Изтеглих Quantum touch 1 , но не е видео - аз ли бъркам нещо  newsm78

# 26
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Някъде бях чела, че Егото съществува и в по-висшите измерения, някъде до към 7-8 измерение... Още много има да си го борим това его  Laughing
Ама защо да го борим  Wink
я си представете без Его какво ще е  Laughing  ..... ще се възнесем .......

# 27
  • Мнения: 3
     jumpuu       Лени,  Благодаря !!! Hug  , като отворя темата и се зареждам с мисли :..... Аз обичам себе си!... Докато се запознавам с филмите и темите , които сте подхванали , ме обзема приятното чувство на радост!

Последна редакция: чт, 15 юли 2010, 10:57 от feelthef

# 28
  • Мнения: 515
Leni темата всеки път е по-красива и по-красива и все по богата Hug

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Изтеглих Quantum touch 1 , но не е видео - аз ли бъркам нещо  newsm78

Какво ти е разширението на файла? При мен е avi.


...
я си представете без Его какво ще е  Laughing  ..... ще се възнесем .......


 И аз мисля, че най-добрата възможност е да приемем егото си и да живеем в хармония с него. Според мен по пътя на осъзнаването егото се променя. Някой беше постнал още в първите теми /мисля, че беше humanis/, че според астрологията има четири типа хора в зависимост от осъзнаването. Бяха дадени и най- характерните особености за всеки тип. Там мисля ясно се вижда промяната, която настъпва с егото в процеса на осъзнаване. Значителна разлика имаше в мисленето между типовете. По памет израстването в мислите на типовете:

първи тип - за себе си
втори тип - и за семейството си
трети тип -  и за приятелите си
четвърти тип - за всички хора

Общи условия

Активация на акаунт