Ултра лято Албена 2010 (Тема 2)

  • 46 575
  • 715
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Това е новата тема. Wink

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 22:59 от червенорозка

# 1
  • Мнения: 71
Заповядайте. Peace

# 2
  • Мнения: 7 106
Пу първа  Laughing.

Само по един въпрос мога да отговоря на arlena   - не, водата в басейните със сигурност не се подгрява, освен от слънчевите лъчи  Mr. Green.

# 3
  • Мнения: 1 951
Аз срам не срам, само ще се запиша  Embarassed

# 4
  • Мнения: 2 908
Аз още не мога да реша къде да сме-не мога да се начудя,поне решихме периода-от 7 до 14 август. Все ми се иска да е някой от тези: Боряна, Елица, Нона, Мура, Орлов или Добротица, ама не знам къде има повече занимания за децата и къде не е чак така наречено "мизерно" защото за повечето от тези се наслушах на такива отзиви...Колкото до по-крайните хотели, и за бусчетата се чудя още и не мога да реша. Какво значи това дето го обсъждахте напред,че някои бусчета спирали на един край на плажа, а трябвало да се върви много до чадърите...не желая да вървя с малко дете, но и тук от форума така и не можах да си съставя картина в главата колко горе долу е разстоянието между плажа и хотелите пеша. -например между плажа и Вита Парк или Орхидея?

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 21:11 от огнена стихия

# 5
  • Мнения: 332
arlena,аз съм описала подробно за Ком.но пак да спомена-само хубави неща мога да кажа,аз съм с две момчета-3г и 5г и трета поред година ще сме там(края на юни) Hug

# 6
  • Мнения: 1 951
Аз нали обичам да онагледявам със снимки, та огнена стихия, виж тук къде спира автобуса и къде е плажа. Буквално на 5 метра - където се вижда червената кола там е спирката.

А за пеша от Вита Парк, Ралица *** и Ралица Супериор не е далече. И аз няма как да ти го онагледя така, че да добиеш реална представа, но с помотването на синът ни ни отнемаше не повече от 10-15 мин.

А ето малко снимки от плажната ивица на Албена  Grinning Правила съм ги привечер  Wink
Цък,     цък  и  последно.

# 7
  • Мнения: 2 908
Благодаря, Дикси, беше полезно, но ще се почудя още малко- в случая ми е доста трудно да реша, не знам защо. Да питам нещо друго-този бар Хавана, дето е за по-задните хотели-може ли да се обядва в него и да не се прибира човек в хотела, или това в него не е точно обяд?

# 8
  • Мнения: 1 175
arlena,от трите хотела за които питаш според мен КОМ е най-добрия.Минала година почивахме там и нямам забележки.Всичко ни хареса.Писала съм в миналогодишната тема-да не се повтарям!Басейните са големи,поддържани,с две пързалки,но не се подгряват.Дано да случите на време,но според мен на север си е рисковано преди края на юни.

# 9
  • Мнения: 1 951
В него се предлага предимно скара, пържени и задушени картофи...домати, краставици...сладолед, хляб, безаклохолни и бира.
Тип "шведска" маса е, в пласмасови чинии, вилици, ножчета и чаши.

Няма външни басейни в Албена, които да се подгряват. Дори не знам дали има такива по морските курорти изобщо.
Затова има покрити, те се подгряват на 100%.

# 10
  • Мнения: 1 175
Дикси,нещата за които пишеш се предлагат на бара на басейна.Иначе в ресторанта на хотела се използват порцеланови чиний и стъклени чаши.И не бих могла да изброя асортимента,който предлагаха в началото на август.

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Червенорозка, благодаря за темата.   bouquet

Дикси,нещата за които пишеш се предлагат на бара на басейна.Иначе в ресторанта на хотела се използват порцеланови чиний и стъклени чаши.И не бих могла да изброя асортимента,който предлагаха в началото на август.

Той въпросът си беше точно за бара на плажа, за ресторанта е ясно.  Grinning

Огнена стихия, от изброените от теб хотели бих гласувала за "Добротица" като вече пробван. Силно ми препоръчаха "Орлов" и ние конкретно ще сме там, но не мога да ти препоръчам нещо, за което реално все още нямам лично мнение. Иначе ми го препоръчаха вътрешни хора, които са наясно с комплекса и условията на различните хотели и които досега не са ме заблуждавали никога с преценките си. Но все още нямам лично мнение. Така че за него с едно наум. Peace Между другото, ако си в "Орлов" ще сме в един и същ период, а гледам че твоята девойка е на възрастта на моя син. Heart Eyes Ние имаме резервация точно за 7-14 август.
Дикси, прекрасни снимки!  Peace Само от твоите снимки курортът си докара поне няколко семейства за почивка. Да вземат направо да те наемат за следващото лято официално и да не се излагат с техния фотоархив, че за срам станаха.  Grinning

# 12
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Какво ще кажете за почивка на Албена в края на август към 27 август?Как ще е според вас времето,заслужава ли си да се ходи тогава на плаж,водата в морето студена ли ще е ,все пак ще сме с дете на 11 мес.Обмислям вариант да си променя резервацията и да се преместим в Албена,ако намерим свободни стаи в Орлов или Добротица,краен вариант Елица.Разбрах,че икономичните стаи са само по първите етажи,вярно ли е,не ми се иска да е така,защото кой ли обича 1 етаж да е до фоайето до асансьорите...може би не във всички хотели е така?!Пишете и споделете! Peace

# 13
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Червенорозка, благодаря за темата.   bouquet

Дикси,нещата за които пишеш се предлагат на бара на басейна.Иначе в ресторанта на хотела се използват порцеланови чиний и стъклени чаши.И не бих могла да изброя асортимента,който предлагаха в началото на август.

Той въпросът си беше точно за бара на плажа, за ресторанта е ясно.  Grinning

Огнена стихия, от изброените от теб хотели бих гласувала за "Добротица" като вече пробван. Силно ми препоръчаха "Орлов" и ние конкретно ще сме там, но не мога да ти препоръчам нещо, за което реално все още нямам лично мнение. Иначе ми го препоръчаха вътрешни хора, които са наясно с комплекса и условията на различните хотели и които досега не са ме заблуждавали никога с преценките си. Но все още нямам лично мнение. Така че за него с едно наум. Peace Между другото, ако си в "Орлов" ще сме в един и същ период, а гледам че твоята девойка е на възрастта на моя син. Heart Eyes Ние имаме резервация точно за 7-14 август.
Дикси, прекрасни снимки!  Peace Само от твоите снимки курортът си докара поне няколко семейства за почивка. Да вземат направо да те наемат за следващото лято официално и да не се излагат с техния фотоархив, че за срам станаха.  Grinning

Обръщам се към теб ,lulumba,след като сте били в Добротица,икономичните стаи само на 1 етаж ли се намират или има и на горе,защото въобще не искам да сме на 1 етаж,ако изберем Добротица..Там има и пързалка в басейна,нали?

# 14
  • Мнения: 1 951
katka, отговарям на въпроса за бар "Хавана" на плажа. Това е за тези, които са на УАИ.

rosinauzunova, досега винаги сме ходили от 28.08. до 04.09.
Водата си е топла, времето винаги е било чудесно за плаж. За петте години да сме имали общо 3 дъждовни дни. Тогава ходихме единия път в Балчик, единия във Варна на делфинариума и другия на аква парка в Златните.

lulumba, само да ми осигурят една стая в пика на сезона, на половин цена. В Ралица Супериор или Калиакра. Друго не искам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт