Как да защитим децата си от кучетата?

  • 31 908
  • 617
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 372
Да за малките кученца мисля,че наморник не е нужен,но какво значи това,че като е лято няма да слагат наморници,да не би кучетата да спират да хапят през лятото?!Не мисля!
Не спират да хапят,но кучетата не могат да се потят и се охлаждат като дишат с отворена уста и ако намордникът им пречи,може да бъде фатално в летните горещини.

Тогава поне на каишка да ги водят!От нея няма нищо да им стане

# 331
  • Мнения: 1 213

Да за малките кученца мисля,че наморник не е нужен,но какво значи това,че като е лято няма да слагат наморници,да не би кучетата да спират да хапят през лятото?!Не мисля!
Не спират да хапят,но кучетата не могат да се потят и се охлаждат като дишат с отворена уста и ако намордникът им пречи,може да бъде фатално в летните горещини.

Щом като не могат да се охлаждат в големите жеги и за да не е фатално за горките животни да си ги разхождат вечер,когато е по хладно. Задължително с каишка.

# 332
  • Мнения: 168
На каишка,да и аз смятам,че трябва.Така е по-спокойно и за стопанина и за околните

# 333
  • Мнения: 289
Ако трябва да сме лоялни към всички страни, кучетата също имат нужда от движение - да бягат и да играят. Та за тази цел си има кучешки паркове. Но тъй като всички знаем, че в България няма такива и няма и да има (не говоря за тези само на книга), то в такъв случай няма необходимите условия за отглеждане на кучета. Следователно, уважаеми любители на кучетата, вместо да ни обяснявате от къде и как се охлаждат, което би ме заинтересувало ако реша да си взимам куче, но не и във всички останали случаи, ще Ви замоля, следващия път, когато решите да си вземате такова, просто не го правете, ако нямате двор, където то да се разтоварва физически, облекчава физиологичните си нужди и т.н., и т.н. Живеете в 60-100 квадрата апартаментче и искате да сте модерни и си взимате куче. Тц, не може! Вашето желание за модерност пречи на нашите деца! Аз като искам да съм модерна, ще си облека потника върху палтото. На Вас ще ли Ви пречи??? Не. Е, и вие не ни пречете, моля! И предайте на близките и околните ви това - не вземайте куче, ако нямате къща с ЧАСТЕН двор.

# 334
  • София
  • Мнения: 1 508
Конкретно на въпроса, ще го защитя с цената на всичко, ако усетя че което и да е куче застрашава по някакъв начин детето ми, признавам че страшни неща мога да направя. Ама ще Ви спестя подробностите които ми се въртят в главата, да не скандализирам хората с слаби нерви Sunglasses

О да, теб те знаем - ти си дамата, която призна, че е дала саламче или кой знае какво друго на кучето, което лаело в съседния двор. Много е застрашаващ този кучешки лай, да знаеш.

г-жа Претенция, нямам двор, нямам и къща. Обаче съм прибрала куче от улицата, с което заплахите за децата са с една по-малко, като по този начин съм осигурила и добър живот на същество, което е имало нужда от това. И въпреки че живеем в апартамент, това куче се разхожда поне по 30 километра на ден, далеч от блокове, детски площадки, паркове или междублокови пространства. С какво животът му е по-зле от този на някой пес на село, който може и да прекарва всичкото си време навън, но е вързан на верига и друго освен двора не вижда? Освен това, не пречи на никой - даже съм го научила да не лае. Неоправданата непоносимост към кучета за мен не е основателна причина за пречене.

А и не бих посмяла да гледам животно в двор, имайки предвид какви екземпляри са се навъдили, вече не само стрелят и хвърлят отрова през оградата, но и влизат и отсичат краката на кучето с брадва.
(За справка - Изверг отсякъл с брадва четирите крака на куче Предупреждение - съдържа снимки)

# 335
  • Мнения: 46 526
... И въпреки че живеем в апартамент, това куче се разхожда поне по 30 километра на ден, далеч от блокове, детски площадки, паркове или междублокови пространства. С какво животът му е по-зле от този на някой пес на село, който може и да прекарва всичкото си време навън, но е вързан на верига и друго освен двора не вижда? Освен това, не пречи на никой - даже съм го научила да не лае. Неоправданата непоносимост към кучета за мен не е основателна причина за пречене ...

Ако всички кучкари бяха като теб, щеше да е неоправдана. Но понеже не са, непоносимостта Е оправдана.
Разхождат си го бащ в м/ублоковите пространства, при това си го пуснат да вилнее, а те са на 300 метра от него, реакция при нападение разбира се няма, собственикът пристига доста късно.

Лично не мен ми е тежко и за нахапаните хора, и за измъчваниете кучета. За наказания съм и за мъчителите, и за тези, които си пускат кучетата сред хора. Но това не ме прави по-спокойна като излизам и трябва да мина през свободно разхождащи се песове.

# 336
  • Мнения: 372
Ако трябва да сме лоялни към всички страни, кучетата също имат нужда от движение - да бягат и да играят. Та за тази цел си има кучешки паркове. Но тъй като всички знаем, че в България няма такива и няма и да има (не говоря за тези само на книга), то в такъв случай няма необходимите условия за отглеждане на кучета.

И тъй като няма кучешки паркове си пускат кучетата където им падне На моето дета му скачат непрекъснато разхлаждащи се и тичащи кучетаоня ден една овчарка се радваше на 5 годишния ми син,като скачаше по него,е нали се сещате,че то кучето е по голямо от детето,а стопанката му седи и си приказва на една пейка изобщо не и пука какво прави кучето й Аз трябваше да го разкарам от детето ми,което между другото се беше уплашил много Разбира се съм против осакатяването на животните,но за всички други немъчителни начини за избавление  #2gunfire

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Конкретно на въпроса, ще го защитя с цената на всичко, ако усетя че което и да е куче застрашава по някакъв начин детето ми, признавам че страшни неща мога да направя. Ама ще Ви спестя подробностите които ми се въртят в главата, да не скандализирам хората с слаби нерви Sunglasses

О да, теб те знаем - ти си дамата, която призна, че е дала саламче или кой знае какво друго на кучето, което лаело в съседния двор. Много е застрашаващ този кучешки лай, да знаеш.

г-жа Претенция, нямам двор, нямам и къща. Обаче съм прибрала куче от улицата, с което заплахите за децата са с една по-малко, като по този начин съм осигурила и добър живот на същество, което е имало нужда от това. И въпреки че живеем в апартамент, това куче се разхожда поне по 30 километра на ден, далеч от блокове, детски площадки, паркове или междублокови пространства. С какво животът му е по-зле от този на някой пес на село, който може и да прекарва всичкото си време навън, но е вързан на верига и друго освен двора не вижда? Освен това, не пречи на никой - даже съм го научила да не лае. Неоправданата непоносимост към кучета за мен не е основателна причина за пречене.

А и не бих посмяла да гледам животно в двор, имайки предвид какви екземпляри са се навъдили, вече не само стрелят и хвърлят отрова през оградата, но и влизат и отсичат краката на кучето с брадва.
(За справка - Изверг отсякъл с брадва четирите крака на куче Предупреждение - съдържа снимки)
Даммммм направо ме разкри  Laughing, аз пуснах темата за непоносимия кучешки лай от съседния двор, който торможеше всички живущи наблизо. Само не ми е ясно къде прочете, че съм дала салам или каквото и да е с отрова на кучето?  newsm78

# 338
  • София
  • Мнения: 1 508
Просто си направих извод, който може и да не е верен.

Е решихме проблема по нецивилизован начин, но това е положението, след като институциите а безсилни, мен пък ми омръзна да ме тъпчат и подритват, да ми казват че нищо не могат да направят, а аз да продължавам да си плащам данъците #Cussing outИ изобщо не ме интересува дали някой ще ме напада или не, съвеста ми е чиста.

Разбирам яда ти към институциите, които, освен да си седят на задниците, друго не правят. И на мен ми е накипяло от такива, дето не си вършат работата и се надяват някой друг да я свърши. Мога да дам за пример Екоравновесие, чиято работа е точно да прибират кучетата, особено ако са агресивни. Преди около 2 седмици ми се обади една приятелка, каза, че имало постъпил сигнал за агресивни кучета в съседния квартал, по някое време мислят да изпратят екип, но имат нужда от хора, които да изловят и натоварят кучетата.

Все още побеснявам, като се сетя за това.

Първо, минали са поне 3 седмици, след като е подаден сигнал за агресивни кучета, а още никой не е дошъл (може и да не са агресивни, има и лъжливи сигнали, но това може да се установи само след проверка, а не като се размотават). След като се предполага, че кучетата са агресивни, трябва да има незабавна реакция, а не да чакат още някой да бъде ухапан.

Второ, откъде накъде някой друг трябва да им върши работата, да залавя кучетата и да ги качва в микробуса, след като това е тяхна работа, за това са обучени и за това им плащат.
И трето, пак се питам, защо, по дяволите, не реагират веднага, след като има агресивно куче?  #Cussing out

И обратно към темата, ако агресивните кучета се прибират и ако останалите не се малтретират, децата ни ще бъдат в безопасност. Наплашените кучета могат да станат опасни, затова недейте да тропате, да замахвате с крак или да посягате за камък - има прекалено голяма вероятност да попаднете на куче, което вече го е преживяло и от най-кротката душица, която се гали на всеки, изведнъж да се превърне в озъбен звяр.

# 339
  • Мнения: 46 526
...
И обратно към темата, ако агресивните кучета се прибират и ако останалите не се малтретират, децата ни ще бъдат в безопасност ...

Не можеш да оставиш едно куче на улицата, на пек и студ, да яде, когато има, и да пие вода, когато намери, да го оставиш на произвола на болести и др. животни, нито да арзчиташ някой да го пази от малоумни лица, които малтретират. Не само агресивните, всички трябва да се приберат. Как, с какви средства и къде, това е работа на държавата.
След като се приберат, регистрация на всяко паленце, във всички населени места, некастрираните да се следят кога и как се размножават, виновните да се наказват.
Това е начина.
Всичко друго са мечти.

# 340
  • София
  • Мнения: 1 508
Не можеш да оставиш едно куче на улицата, на пек и студ, да яде, когато има, и да пие вода, когато намери, да го оставиш на произвола на болести и др. животни, нито да арзчиташ някой да го пази от малоумни лица, които малтретират. Не само агресивните, всички трябва да се приберат. Как, с какви средства и къде, това е работа на държавата.

Така би било най-добре, още повече, че в приют животните ще имат много по-голям шанс да срещнат бъдещите си стопани, ще бъдат на топло, чисто, нахранени и обгрижени. Мога само да се надявам общините да се вместят в срока за построяване на достатъчно приюти, даден им от ЗЗЖ (остават по-малко от 2 години), и да не се оправдават с кризата.

# 341
  • София
  • Мнения: 38 535
Дойде пролет и пак се почна!
14 помияра са се събрали в края на блока и нападат!
Току-що три минаха по детската площадка и едно залая децата.
Преди две-три седмици са захапали за ботуша една жена.
А есента и зимата уж не бяха агресивни.
И много ме съмнява Екоравновесие да направят нещо...

# 342
  • Плевен
  • Мнения: 854
Мисля да си купя Кучегон за да може да съм спокойна, когато разхождам децата, че ще мога да ги опазя от разхождащите се улични псета. Дано само наистина да действа!

# 343
  • Мнения: 1 520
Мисля да си купя Кучегон за да може да съм спокойна, когато разхождам децата, че ще мога да ги опазя от разхождащите се улични псета. Дано само наистина да действа!

Кучегоните са скъпи и несигурни. Аз не бих дала 60 лв., защото институциите не си вършат работата или защото някои безотговорни стопани с лека ръка си изхвърлят домашните любимци на улицата.
За агресивни кучета само спрей върши работа.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 13:16 от krem-karamel

# 344
  • Мнения: 1 749
Да,кучегона е несигурен.Аз съм заложила на разгъваема палка с топче.РАзбирам,обаче,че повечето жени не биха били способни да я използват....Изобщо не знам нещо ,подходящо за жена,което да е сигурно....

Общи условия

Активация на акаунт