СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 68 180
  • 1 619
  •   1
Отговори
# 1
  • Нови искър
  • Мнения: 253
Да се запиша и аз, по повод нашето преместване вече няма да го има по следната причина:
Мамата на детенцето с която исках да се преместим си намерила друга мама в друга детска градина съседна на нашата и предпочитала там. Малко се ядосах все пак имахме уговорка, но нищо може и да е за добре. Сега остава да се срамя пред нашата Директорка все пак говорих с жената за преместване пък сега оставаме. Да ми е обица на ухото Simple Smile

# 2
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
запис

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Да не изпускам темата и аз.

# 4
  • Мнения: 1 410
И аз тук.Не ви изпускам ,нито за миг.Да видим кога ще се похваля с прием....

# 5
  • София
  • Мнения: 2 437
И аз не изпускам темата  Peace

За преместването си нямам идея как би било добре да се направи. Трябва да има някакъв критерий (вероятно време) по който да се класират децата за преместване (напр. две деца искат да се преместят еди-къде си, а мястото е едно). И всичко през системата, естествено, писмено и видимо за всички, в страницата на ДГ, в отделна колонка

# 6
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Исках да погледна списъка на децата,приети в нашата група и се оказва,че няма такива списъци,не са видими. Има само списъци от преди последното класиране и чакащи след него.
 Докато за наборите от 2005 и по-големи си има всичко прегледно- класирания по дати от 2008 насам.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Запис да следя  Peace

# 8
  • Мнения: 4 465
Исках да погледна списъка на децата,приети в нашата група и се оказва,че няма такива списъци,не са видими. Има само списъци от преди последното класиране и чакащи след него.
 Докато за наборите от 2005 и по-големи си има всичко прегледно- класирания по дати от 2008 насам.

Ей туй ми е интересно кой си го поръча. Пуснаха някаква новинка че от съображения за сигурност махат инфото от предходните класирания. Въобще мила родна картинка. Пълни глупости - на вратата на ДГ виси списък с децата, който всеки може да види, но в интернет ги махаме за по-голяма сигурност. И да се отбележи че е силно застрашена сигурността на децата до набор 2006, а на по-големите - не е.

Пък и ми се ще да видя от миналата година една статистика колко проблеми със сигурността на децата са провокирани от публичното класиране. Все си мисля че по-големият проблем беше и  си остава сигурността на директорите във връзка с децата дето се оказаха записани в групите, но ги нямаше публично класирани в интернет.


# 9
  • Мнения: 7 391
                    Хайде и аз при вас  Laughing за да не ми липсвате!
                    Според мен "преместване" и "размяна" са две различни неща и ми се струва,че трябва да се регламентират и двете.При "размяната" е по-лесно , според мен, две конкретни майки с еднакви по възраст деца разменят само две конкретни ДЗ.Мисля си,че е необходимо само двете майки да се договорят с двете директорки и да се пусне в системата размяната,за да не се чуди някой от къде е това дете. Преместването е свързано с освобождаване на място в желаното ДЗ и тук ..... спорът е ,че в това ДЗ може да има и чакащи за прием за това място.Точката за преместване елиминира чакащите!

# 10
  • Мнения: 3 993
                    Хайде и аз при вас  Laughing за да не ми липсвате!
                    Според мен "преместване" и "размяна" са две различни неща и ми се струва,че трябва да се регламентират и двете.При "размяната" е по-лесно , според мен, две конкретни майки с еднакви по възраст деца разменят само две конкретни ДЗ.Мисля си,че е необходимо само двете майки да се договорят с двете директорки и да се пусне в системата размяната,за да не се чуди някой от къде е това дете. Преместването е свързано с освобождаване на място в желаното ДЗ и тук ..... спорът е ,че в това ДЗ може да има и чакащи за прием за това място.Точката за преместване елиминира чакащите!

 Peace
Аман от предимства, заради които детето ми ще си остане вечно чакащо на опашката.  Whistling
С интерес следя дирекция "Образование" и ИСОДГ как ще узаконят въпросната доп. точка за преместване, която според 12.2. от секция "Въпроси и отговори" в системата е "служебна точка извън правилата за прием".  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 280

Ей туй ми е интересно кой си го поръча. Пуснаха някаква новинка че от съображения за сигурност махат инфото от предходните класирания. Въобще мила родна картинка. Пълни глупости - на вратата на ДГ виси списък с децата, който всеки може да види, но в интернет ги махаме за по-голяма сигурност. И да се отбележи че е силно застрашена сигурността на децата до набор 2006, а на по-големите - не е.


Eли, и на мен ми е интересно..
Според моите спомени от времето на работната група по регламента, се обсъждаше всичкото инфо да си стои ясно и прегледно в интернет..
Ако е толкова фатално важна сигурността.., нека е достъпно само през профилите на децата, а не за всеки , който чете новините в ИСОДГ..
Ако е още по-конфиденциално..нека да е поне видим списък на децата в групата на всяко прието дете..
Аз примерно така и не знам колко деца са в групата на Александър и които точно..
Не знам това място дето беше резервирано за дете със СОП, в нашата група ли е или в съседната..
Мисля,че и на някой други въпроси ще си отговоря, ако виждам списък на групата в която е записан и която посещава моя син...(И..не виждам защо това да е конфиденциална информация, след като там ще има и името на моето дете и то ще е достъпно също толкова и за останалите родители)..
Чудя се...на кой не му е изгодно да се знае всичко и да е прозрачно, както ни бяха обещали.. newsm78


# 12
  • Мнения: 690
И аз съм тук  Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен пък ми се върти из главата, че беше обявено, че списъците с приети ще бъдат видни до септември и после край.  ThinkingНякъде от темите по време на приемането на регламента беше.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 338
Здравейте

Вчера подадой онлайн документи за ясла. Искам сина ми да тръгне на ясла пролетта на 2010г. Правилно ли съм подала документите сега или?? Може ли малко разяснение, че всичко това ми е тъмна индия? Трябва ли щом съм го записала онлайн да ходя и до градината да го записвам?

Общи условия

Активация на акаунт