Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 654
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1
Евала момичета  bouquet Поклон пред всички вас за майсторлъка Ви

Имам огромно желание  да правя такиви великолепни питки ,но все не ми се получават нещата явно нещо бъркам .Никога не ми се надигат така па камоли от тавата да излезе тестото .На вкус горе долу се получават.... Ако някоя от ва ми помогне ще съм много задължена
Благодаря предварително!!!!

# 406
  • Мнения: 2 708
Ехе хеееееееееееееееее и Пухка, и Петка и Магами - какви красотии сте сътворили Hug Hug Hug страхотии Laughing Laughing Laughing Пък и сплетени, пък и оригинални, пък и бухнали, абе............чудни, чудни Laughing Laughing Laughing

# 407
  • Мнения: 319
Venetta хлебчето ти е много апетитно  newsm51
maqaami   Petka Simple Smile    питките ви са страхотни  newsm10
еййй Пухка страшно оригинално и красиво  smile3501
Момичета снощи ви разглеждах и така се заразих, че от сутринта спретнах две питки, рецептата за тестото е на Пепика    Hands Clap omm благодаря ти станаха страхотни, толкова пухкава и вкусна питка не бях правила досега  Hug
Ето ги:
А тази стана като козунак, жалко че не мога да ви покажа конците, но апарата ми не е от най-добрите и близкия план му е много лош  Blush

# 408
  • Мнения: 3 499
А тази стана като козунак, жалко че не мога да ви покажа конците, но апарата ми не е от най-добрите и близкия план му е много лош  Blush

newsm81
Рецептата?

# 409
  • Мнения: 319
Замесих тестото по тази рецепта на Пепика, но ми се видя доста и го разделих на две. От едната половина си направих стандартна пита, а от другата импровизирах разделих тестото на четири фитилчета сложих в два стафиди, в два локум усуках и сплетох, след като втаса поръсих със захар, стафиди и локум и това е, получи се съвсем като козунак, само дето тестото не  е толкова сладко  Wink

# 410
  • Мнения: 769
Веси...страхотни неща си направила!Поздравления!

Да се наредя и аз при вас....

Вити питки с маслини и сирене

# 411
  • Мнения: 1 232
И козунаци ли правите, майсторки? Браво на вас!

# 412
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Една питка от мен.



# 413
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 203
Браво,момичета!Страхотни питки!Уча се усърдно от вас  chef
vi1st,сподели какво правиш ,за да не ти се получават питките,пък може и да помогнем...
Според мен трябва да избереш точното тесто и още по-важното точната тава-висока и за определеното количество тесто,за да се надигне.Така няма как да нямаш успех. Peace

# 414
  • Мнения: 702
Момичета и мен хич ме няма в месенето на питки,а имам такова желание,току що направих Болярската пита,че ми се струва най-лесно,но май не си улучих тавата,направих я на розички,но станаха много на гъсто,като гледам снимките на другите май трябва да има разстояние между парчетата,в момента втасва и засега върви добре и дано да стане,че ще ходим на гости.
Ще я снимам и по късно ще пусна снимки!

# 415
  • Мнения: 22 867
..........направих я на розички,но станаха много на гъсто,като гледам снимките на другите май трябва да има разстояние между парчетата,в момента втасва и засега върви добре и дано да стане,че ще ходим на гости.
Ще я снимам и по късно ще пусна снимки!

mama galka23, ще стане пък по-висока. Пак е красиво!Успех и да се хареса където ще я носиш!   bouquet

Venetta, и тук да ти похваля питката, много е слънчева, красива и само предполагам колко вкусна, като гледам разчупеното.  chef  bouquet

# 416
  • София
  • Мнения: 2 671
Тя, мойта, хич не е за показване, но ето да видите: http://violetovgeneral.multiply.com/photos/album/8/8#photo=108 да кажете, защо такава пъпчива стана  Sad Още самото тесто стоеше на миниатюрни бучици. Месих, бърках - не изчезнаха. Като я изпеках повърхността беше на бучки и неравна - то се вижда как са се деформирали стъпчиците. А вътре беше ок.

# 417
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Labrex, и тук да ти благодаря и да ти кажа, че заслугата за тази питка е в голяма степен твоя. Идеята е от руските страници към които ти даде линк. Питката стана изключително вкусна и съкровището изяде половината наведнаж и другата половина била запазена за закуска. Абе мъжка закуска, аз това ще го ям три дни сигурно.
Тази се получи по-хубава и както ти си се изразила слънчева, защото е изразила настроението ми. Днес ми е малко по-добре. Не знам дали си забелязала, че от известно време пиша само по няколко думи и публикувам по-рядко, но ми беше доста зле и последните два дни бях на системи и може би както казва моето съкровище, явно са ми дали доста опиати, за да се чувствам толкова бързо по-добре. Но каквото и да са ми дали, нали не боли толкова, пък каквото е това е. То аз си знам, че трамала е от групата на опиума, но като няма как, какво да правя. Ако ми направят пък инфилтрация, има и известно количество кортизон, от който пък напълнявам, абе то е моята е една, по-добре да не говоря, но нали ти се оплаках, да ми мине още малко, пък другите дами да пращават за спама.

Последна редакция: ср, 11 ное 2009, 23:09 от Venetta

# 418
  • Мнения: 22 867
Venetta, в най-скоро време да ти минава и по-често да ни радваш с разни вкусотии!  bouquet

Тая вечер попаднах на интересни нещица - фигурки от тесто, за дечицата мисля ще бъдат най-интересни. Ето ТУК - ФИГУРКИ ОТ ТЕСТО, показано е как става оформянето, който иска да гледа, да се учи, да прави, да създава радост на близките си и да показва - да се радват очите и душите ни! Grinning   bouquet

# 419
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Много ти благодаря Labrex, непременно ще опитам, а колкото до оздравяването, благодаря ти много за пожеланията и дано никой никога да не го спохождат болести, но за себе си ще се радвам и моля, да не се влошава, при мен за съжаление не може да се излекува, но дано поне се задържи така.

Общи условия

Активация на акаунт