Как да си разпределим разумно бюджета?

  • 56 348
  • 620
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 723
Мм, тиквички с ориз, много добра идея  Heart Eyes
Ще взема да ги включа и аз  Peace

Маци, за мен и за теб са марулите  Joy

# 106
  • София
  • Мнения: 17 300
Мм, тиквички с ориз, много добра идея  Heart Eyes
Ще взема да ги включа и аз  Peace

Маци, за мен и за теб са марулите  Joy

 smile3521 О, да

# 107
  • Мнения: 969
Бърди,моля те изпрати ми тази вълшебна табличка и на мен baby_neutral(ще ти пратя адрес на лични).Инче и аз съм на системата с пликовете,отделям за кредити и сметки,за ясла,кола и пътни,пазаруваме трайни продукти,козметика и т.н.,след което остатъка го разделям на седмици.Но не всеки месец ни стигат,особено ако има непредвидени разходи-напр. лекарства за детето #2gunfire

# 108
  • Мнения: X
Но не всеки месец ни стигат,особено ако има непредвидени разходи-напр. лекарства за детето #2gunfire

Аз това с лекарствата съм го решила - когато купувам лекарства /ние ползваме хомеопатични/ и си зареждам по две, да има. Така правя с разните Панадол, капки за нос, сироп за кашлица. Отделно съм си заделила едни 50-80лв. в шкафчето с лекарствата, ако се наложи да купуваме нещо по-сериозно. Ако опиташ за 2-3 месеца да отделяш дребни суми седмично, например по 8лв., ще имаш малък резерв поне за обикновени детски лекарства. Това го споделям, ама ние вкъщи почти не боледуваме /да чукна на дърво/ и скъпи лекарства съм купувала само веднъж.

За храната ми е трудно меню да направя, защото ние вкъщи не закусваме, само вечеряме. Като се гледаме с детето вкъщи хапвам разни филенца, сирене, мюсли, обядвам каквото съм готвила за вечерята.
За тази седмица, например /но свеки е на гости и ще готви/:
понеделник и вторник - дробчета, пил. пържолки с шопска салата, бира, пресен сок, дом. хляб
сряда - бири, картофки и цаца в парка
четвъртък - кюфтенца, пържолки, салата, хляб, бира, айрян, череши
петък - пълнени чушки, салата, кекс, плодово мляко с ягоди
събота и неделя- не знам - кръчма едната вечер, другата каквото има в хладилника /филенца, свеки ще направи супичка, салатка каквато е останала/

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 11:37 от Анонимен

# 109
  • Мнения: 92

За храната ми е трудно меню да направя, защото ние вкъщи не закусваме, само вечеряме.

И при нас  е така, зимата правя повече готвени неща, но през лятото нещо пържоли, рибка, то си личи и по менюто ми Laughing

# 110
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, сетих се още нещо. Ако сте страстни почитатели на книгите можете да си ги поръчвате от онлайн магазините, където има 10%-15% отстъпка.
Също добър вариант за студенти, учащи и учители са картите ISIC
които дават много добра отстъпка в различни категории: заведения, магазини, здравни заведения, културни центрове, куриерски услуги...
Пример 10% отстъпка в KFC, Bar & Dinner HAPPY...

Последна редакция: пт, 29 май 2009, 18:51 от Vache

# 111
  • Варна
  • Мнения: 167
Като изчетох цялата тема, за себе си стигнах до извода, че се справям добре. Само едно ми куца правенето на меню за цяла седмица. Аз с мъка измислям за деня, а за цяла седмица не знам как ще се справя. Така не мога да планувам и пазаруването и се налага да пазарувам всеки ден в месния магазин, за които си знам, че е по скъп.
Моите трикове за спестяване са следните: Разделям бюджета между мен и съпругът ми като по голямата част е в мен за плащане не сметки и пазаруване за храна. Той подържа колата и ако изникне нещо за ремонт или купуване. Тъй като той не е от харчещите на него винаги му остават пари в края на месеца. Така се събира фонд за покупки. От моят фонд си поддържам остатък от 150 - 200 лв., които да са ми налични по картата в края на месеца и ако ми се наложи нещо непредвидено да мога да ги използвам. Отделно събираме по 50 лв. от заплата директно в банката.
Стотинките ги събирам в касичката на малкия и за около месец се събират 20 - 30 лв., които са детския център или ако останат директно в неговата сметка в банката.

# 112
  • Мнения: X
Аз сътворих това за седмицата, може да уточняваме:

Примерно меню за 2-ма , само за вечеря

Понеделник :   жълтъци на тиган       1,70 лв/кг
         Салата дом+кр       1,50
         Филе за мезе      1,50
         Таратор с 2 млека      2,20
Вторник :      пълен пипер         2,50 лв/кг
         Месо около 1 кг      6,00
         Салата дом+кр       1,50
Сряда:      дояждане пипера      0,00
         Салата зеле и моркови   1,20
         Мезе кашк,филе      2,00
Четвъртък      пиле ½ зеле в гювеч   3,00 пилето
         Зелето         1,50
         Салата         1,50
         Супа от пилето      3
Петък         пържени тиквички 2 кг   2,00
         Сос мляко         1,00
         Варени яйца 5 бр      1,00
Събота:      има от супата      0,00
         Дояждане пиле зеле   0,00
         Салата         1,50
         Мезета         2,00
Неделя:      палачинки         1,50
         Риба   обяд         3,00
         Пиле ½         3,00
         Гъби 1 кг         4,00
         Пърж картофи       0,80

         ТОТАЛ КАТО СУМА Е 47,90

# 113
  • Варна
  • Мнения: 167
Супер меню. Разпечатвам го, закачам го на хладилника и ще работя по него.
Като събера още няколко ще съм уредена за цял месец. Laughing Laughing
Само кажете, какво е жълтици на тиган.

# 114
  • Мнения: X
Продават замразени " голи" жълтъци в торбички. Обикновено по магазините за пилешки разфасовки. Размразяваш ги и в тигав ги пръжваш с малко сол и черен пипер. Стават приказка.

# 115
  • Мнения: 92
Само едно ми куца правенето на меню за цяла седмица. Аз с мъка измислям за деня, а за цяла седмица не знам как ще се справя. Така не мога да планувам и пазаруването и се налага да пазарувам всеки ден в месния магазин, за които си знам, че е по скъп.

И при мен е така, и затова реших да следя и да се включвам в тази темичка за да променя нещата Laughing
Аз вчера за 10 мин измислих цялото седмично меню, а иначе ми трябва половин ден за да измисля какво да сготвя вечерта. Така, че ако  сме по-редовни и активни със сигурност ще си бъдем полезни Wink

# 116
  • Мнения: 31
Две неща ми хрумват в момента:
- пазаруване по интернет (обикновено предлагат отстъпка - аз така си купих телевизор - отидох в магазина, избрах го и после го поръчах през нета с 5% по-евтино) или с кредитна карта (така пазарувам от чужбина, много неща дори и след доставката до България ми излизат по-евтини - тука теми за ла редут, и т.н. има безброй). При кредитната карта освен това имам 45 дни отлагане на плащането.
- в нашето барче на работата, освен че храната не ми харесва, един обяд ми излиза 4-5 лв....несравнимо по-евтино е да си направиш един хубав сандвич (салата) вкъщи и да го хапнеш в обедната почивка.

# 117
  • София
  • Мнения: 17 300
Обяда в офиса е хубава тема, ако искате да попишем по нея.
Хубаво е да седнеш с колеги в заведение, но 5 лева е минимума в тоя случас (общо взето, аз все повече ги докарвам, салатите са много скъпи още).
Вчера купих от магазина черно хлебче, вакумирана шунка и салата снежанка - към 6 лева ми дойде, а ги хапвах два дни (от хлебчето още остана).

# 118
  • Мнения: 1 091
Ние пазаруваме веднъж седмично, като предварително съм направила седмично меню по промоциите в магазина. В събота идват брошурите, а в понеделник позаруваме. Бира, вода, безалкохолни също пазаруваме на промоции с каси. При нас магазина е в съседното село и трябва добро планиране. Ако нещо свърши, ходя сама с количката дотам. Хем разхождам бебока, хем пазарувам.

Дрехи и обувки също купуваме предимно по разпродажби. Памперси, козметика, препарати - пак когато са намалени.

Преди, когато работех в България си носех храна в офиса. Рядко ми се случваше да ям навън. Приготвях си санвич или нещо, което може да се яде студено.

# 119
  • на майната си
  • Мнения: 425
Таблицата на Бърди е качена тук, с нейно съгласие Simple Smile.

http://www.4shared.com/get/108524818/4ccd477b/-_online.html

Дано нямате проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт