Как да си разпределим разумно бюджета?

  • 56 358
  • 620
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Обяда в офиса е хубава тема, ако искате да попишем по нея.
Хубаво е да седнеш с колеги в заведение, но 5 лева е минимума в тоя случас (общо взето, аз все повече ги докарвам, салатите са много скъпи още).
Вчера купих от магазина черно хлебче, вакумирана шунка и салата снежанка - към 6 лева ми дойде, а ги хапвах два дни (от хлебчето още остана).

Аз обядвам в офиса, когато имам нещо подходящо /не манджа/ да си занеса или съм си приготвила нещо готино и искам да си го ям през деня /примерно сандвич с разни месца от Билла или съм направила някаква готина салата от типа на руска, с ролца от раци и т.н./ Днес, например, понеже се оказа, че храната вкъщи е много, взех шопска салата с кюфтенца и пържолки /така става и след празници обикновено/. Но и много обичаме да обядваме навън - често се виждаме с приятели и колеги и освен, че хапваме и разпускаме по 1 час. Има дни, в които си вземаме в офиса пица, сандвичи, дюнери, но това гледам да не го практикувам, че диетувам в момента. През зимата обичах да купувам разни неща от магазина до офиса и да ги държа на балкона за деня и следващия ден /че си нямаме кухня/.

# 121
  • Мнения: X

Аз използвам това.
[/quote]


това е добро!! може да се пипа навсякъде, аз си го промених на български. Peace

# 122
  • Мнения: 2 723


И аз това използвам.
Не точно де, но взех идеята от там и си направих мой си вариант  Flutter
Всъщност всеки с малко познания по ексел може да направи чудеса.
Аз например с проста таблица не мога да се оправя, искам шарено да ми се набива в очи  Shocked

# 123
  • Мнения: 92
Обяда в офиса е хубава тема, ако искате да попишем по нея.
Хубаво е да седнеш с колеги в заведение, но 5 лева е минимума в тоя случас (общо взето, аз все повече ги докарвам, салатите са много скъпи още).
Вчера купих от магазина черно хлебче, вакумирана шунка и салата снежанка - към 6 лева ми дойде, а ги хапвах два дни (от хлебчето още остана).


Ето темичка по този въпрос
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=401139.0

# 124
  • Мнения: X
хихихи - разпределен ми е за следващите между 12 и 18 месеца, ама понеже стриктно го разпределям, та не винаги съумявам да го спазвам, малко се поразваля схемата, еле като реша да поглезя децата... но без план-график не стават нещата, как, 20 тука, 200 там, трябва да е ясно, как

# 125
  • Мнения: 85
Ето от тук можете да си изтеглите много примерни таблици за бюджет.

# 126
  • Мнения: X
Леле, по тая тема книга мога да напиша.  Laughing
P.S. Моят баща от години казва, че няма как да спестява, защото всеки лев му отива за изхраване на семейството. Аз установих, че много приятелки /включително и аз /спестяват и се научават колко струват парите/ точно, когато са най- зле с финансите. Вашите наблюдения? 
мдам
и моите родители не умеят, баща ми е оставил това на майка ми, а на нея й текат....
ама.. тяхна си работа

# 127
  • Мнения: 801
Дългосрочен спестовен влог, направо ми ги теглят от банката и нямам право да ги пипна 7 години. Колкото имаш, толкова харчиш и мизерстваш.
Разхода ми в България винаги е космически, макар че си нося колбасите, не ходя на заведения (заради хигиената и последиците от нея) и не плащам наем. Дори си мислех, че някой ми бърка в касата, но просто е ужасно скъпо, да се живее нормално и качествено (детски бурканчета, детски 100% натурални сокове, мляко, зеленчук, прясна риба, плодове, месо).

# 128
  • София
  • Мнения: 18 679
Първи мина, рекапитулацията е изготвена. Писахме съвестно цял месец стотинка по стотинка разходите си, резултатът е:
Приходи - заплата и обезщетение за майчинство
Разходи:
20% жилищен кредит
25 % пътувания /ходихме на почивка една седмица/
10% налични към момента на постъпването на следващата заплата - т.е. този месец сме успели да спестим Grinning
Останалото, мили момичета, е профукано за ядене, битови сметки, бензин и глезотии #Crazy

Изводите ми са два:
- не харчим чак такива огромни суми за храна, каквито си мислех. Сумата си е съвсем нормална, като за 4-членно семейство. Колите гълтат много разходи обаче, аз това си го знае де Confused Освен това установих, че харча твърде приличан сума пари за себе си Blush Ще се опитам да я намаля, криза е все пак Laughing
- като записваш какво харчиш, харчиш по-малко, защото сега все пак са ни останали някакви пари, а обикновено успявам да наместя всичко до стотинка Laughing

Този месец пак ще пишем. Ще се напъна да спестя повече от 10%, пък да видим Praynig
Успех на всички други учещи се спестовници Hug

# 129
  • София
  • Мнения: 17 322
10% е много хубава норма на спестяване при 20% ипотека, браво на вас  Peace
Общо взето, това е и моята цел месечно. Тоест, опитвам се това да е минимума, с тенденция да е повече.

# 130
  • Мнения: 1 749
 Как не съм я видяла тая тема досега!Запис да не ви изпусна и се връщам да чета.

# 131
  • Мнения: X
То хубаво това със спестяванията, но в какво ги влагате тези спестявания?  Laughing
ставам нагла май....
в пари- в лева ли, в евро ли
в застраховка ли
в имоти ли...
или други?

# 132
  • Мнения: X
То хубаво това със спестяванията, но в какво ги влагате тези спестявания?  Laughing
ставам нагла май....
в пари- в лева ли, в евро ли
в застраховка ли
в имоти ли...
или други?

Липсват ти идеи за какво да си похарчиш спестяванията ли?  Grinning
Мислех, че самото пестене е трудното.

# 133
  • Мнения: 5
Много интересна тема, и аз това се чудя как може да взимаме пари и да не можем да спестяваме.
И си намерих начин да отделям по нещо.
1. Направих застраховка на дъщеря ми. И всеки месец там си отива необходимата сума.
2. Разрових се по банките и видях че има доста добри лихви на депозитите, което ме амбицира да спестявам и то в такъв депозит с довнасяне.
3. Малко акции на БФБ.
Така е пари се печелят, но и много лесно се харчат.   Simple Smile

# 134
  • София
  • Мнения: 17 322
pepiko75, кажи нещо повече за застраховката на дъщеря си, моля те  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт