Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 40-та тема

  • 89 537
  • 676
  •   1
Отговори
# 165
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Аз ще покажа вчерашните манджи, че днешната още е на котлона:

Яйца по панагюрски:



"Негърско дупе":



парченце от "Негърското дупе"

# 166
  • Мнения: 22 867
Сега и marulka_s с това негърско дупе (в бели гащи) Grinning, че не ми стигат торти и чийзкейки. Беше ми любимо навремето и бях много горда, че мога да си го набъркам сама. Но отгоре нямаше такъв крем, какъв е той? Изглежда фантастично!   bouquet

Аз днес на картофена тема - картофи по лионски.

# 167
  • Мнения: 623
pety,marulka_s - много вкусно   Heart Eyes
 labrex,с какво са картофите?  chef
addicted™ ,пропуснах да пиша,че пикантния банан много ми допадна като идея - ще се прави  smile3521

# 168
  • Мнения: 22 867

 labrex,с какво са картофите?  chef

didibu, това ми е една доста стара руска рецепта от кукинга, правя я, когато не ми се готви. Белят се картофи, режат се на по-едро и се слагат да се варят в подсолена вода. В това време се запържват две глави лук, нарязани на тънки колелца, преди да се махне от тигана, се слага и разбърква счукан чесън. Изсипва се в съд. Запържва се нарязан бекон, слага се и той при лука. Накрая се запържват полуготовите хубаво изцедени от водата картофки, като станат готови - и те при другото. Леко се разбърква и се ръси със зелении. Това е, бързо става и е много вкусно. И най-важното не е постно - има месо. Grinning

# 169
  • Мнения: 623
Мерси,хареса ми,направо ми се дояде много!  bouquet

# 170
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ох, седя си и си преглъщам тука...ама само за мен не ми се готви - малкият е на детска кухня, баткото ръфа само пици и сандвичи /и колко още ще го изтърпя така Close.../, пък аз като имам череши, дамати, краставици и сирене - друго не ми трябва.

Обаче, много моля Марулка да ми даде рецептата на това невъзможно изкусително Негърско дупе, барабар с крема, че ще го сънувам Crazy...

# 171
  • Мнения: 679
didibu, рецептата е от "Зеленчуци за здраве" на Рийдърс Дайджест.

Киш от тиквички и моркови



1 голяма тиквичка се нарязва на кубчета
3 моркова се настъргват наситно /аз ги стъргах на едрото ренде този път Simple Smile/
1 чаша сирене чедър се натрошава /аз ползвах обикновено/
1 голяма глава лук
1 голямо яйце
60 мл прясно мляко /аз нямах и не сложих/
около 1/2 ч.л сол + още малко
копър
1 с. л. зехтин или олио

Лукът се сотира 2-3 минути в зехтина /олиото/, добавят се тиквичките, сотират се 5-6 минути, добавя се малко сол и след това тиганът се сваля от огъня. В отделна купа се разбъркват настърганите моркови, яйцето, млякото, сиренето, солта и копъра. Добавят се тиквичките и лука. Сместа се изсипва в намазнена тавичка и се запича.

Аз ползвам тефлонови тави /кръгла или правоъгълна за кекс, на дъното на която слагам хартия за печене/.

* Забравих да кажа, че този път не спазих точно пропорциите. От всичко сложих по малко повече, а яйцата бяха 4. Grinning


Последна редакция: ср, 27 май 2009, 21:01 от dixi

# 172
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Ееее, мацки, то това е соц десертче, мама редовно го правеше и ни беше любимо вкъщи. Кремът си е чиста проба заквасена сметана, като не намираше сметана го правеше и с цедено мляко.

Рецептата съм пуснала ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=258128.msg9366733#msg9366733

# 173
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Марулка разглеждах ти темата с рецептите и искам да питам каква е тази хартия която използваш за мъфините,каде може да се намери?

# 174
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Марулка разглеждах ти темата с рецептите и искам да питам каква е тази хартия която използваш за мъфините,каде може да се намери?

Купувала съм я в Кауфланд и в Хит. Може и в Ибей да я поръчаш.

# 175
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Купувала съм я в Кауфланд и в Хит. Може и в Ибей да я поръчаш.
Значи по магазините няма да я намеря?

# 176
  • варненка от София
  • Мнения: 4 877
Купувала съм я в Кауфланд и в Хит. Може и в Ибей да я поръчаш.
Значи по магазините няма да я намеря?

Ами Хит, Кауфланд са магазини.  Wink

# 177
  • Мнения: 679
От мен днес едни Бързи гювечета в микровълнова:

# 178
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
от мен една салата с гъби



мъжът ми направи фокача, много е горд със себе си Crazy

# 179
  • Мнения: 655
мале,колко бързо се навъртяха странците  в новата тема Simple Smile.заплюла съм си утре да правя тези Ушки,че като ги гледам #Crazy

от мене за тази вечер-картофи с подправки и ловджииска наденица на фурна

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=12532804

аиде спокойна вечер на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт