Ти какво сготви? Снимай, покажи!? - 40-та тема

  • 89 607
  • 676
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 623
Здравейте на новодошлите Simple Smile и на някои позабравили ни напоследък - Танита Hug
felicidad17,радвам се,че сте харесали тиквичките Peace
nordina,много е хубаво рулото в разрез,изглежда много вкусно Crazy
vesi_nn,тортата е екстра,ще ми се и аз да пробвам Heart Eyes
dixi,сподели за киша,как го спретваш  Praynig
аsyalein, гаспачото е мммм  eat
esy,nadeto,Гелева,пеп4-о при вас си е винаги красиво и вкусно
...и много други неща си харесах,но спирам,че стана дълго Crazy

от днес пилешка супа без снимка,пак макарони с пиле,зехтин и магданоз


яйца в джоб - с филийки,топнати в доматен сос,по подсказка от пеп-40  bouquet


Sun,страхотна торта newsm22

Последна редакция: ср, 27 май 2009, 18:04 от didibu

# 151
  • Мнения: X
Лелее,колко съм пропуснала...Изключено е да спомена всички...ще стане пост 3 страници...
Толкова апетитно изглежда всичко...

asyalein , гаспачото изглежда като за изложба!Никога не съм опитвала такава супа,но тази снимка ме вдъхнови...Имам някаква рецепта,в близките дни може да я пробвам...

А за тортите ,които сте показали...нямам думи...
Аз се раздвоявам между темата тук и попълването на блога ми...и времето все не стига...

Ето и моя принос
Рататуй


свинско по китайски


зеленчукова супа


белтъчени бисквитки


чийзкейк
 

и парче


Ако на някого нещо му е допаднало,рецептите са в подписа ми,в блога.  

# 152
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Lina dm този път я напрвих без прясно мляко и галета,но сложих кисели краставички в каймата Laughing

Продукти:
500 гр. кайма
8 яйца
5 с.л. галета
120 мл. прясно мляко
2 яйца
1 глава лук
1 с.л. чубрица
1/2 ч.л. черен пипер
1/2 ч.л. къри
 1 ч.л. смлян кимион

2 с.л. зехтин
1 ч.л. универсална подправка

Лукът се нарязва на ситно и заедно с 2 яйца и другите продукти, без зехтина и универсалната подправка се омесва кайма, която се оставя да престои половин час. Голяма тава се намазва със зехтина, каймата се разделя на 6 топки, които се оформят като гнезда. Във всяко се чуква  внимателно по едно яйце, поръсват се с универсалната подправка и се пекат във фурна на 220 градуса, до изпичане на яйцата (около половин час). Поднасят се топли, по едно в порция, с гарнитура по избор.


Много ми хареса чийзкейка на краси.мира Може ли рецептата?  bouquet

# 153
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Красимира, погледни в испанската тема за рецепта за гаспачо. Peace
това е студена доматена супа.

аз слагам доматен сок, подправен със зехтин и подправки и наситнени зеленчуци и сирена.
но има и други варианти.
става бързо, подходящо е за жегите и е разнообразие на таратора Mr. Green

# 154
  • Мнения: X
asyalein ,благодаря!    bouquet 
И аз съм срещала нещо подобно...даже имам някъде записана,ще трябва да се пробва скоро...

۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊ , заповядай!
http://hihonas.blogspot.com/2009/05/blog-post_25.html 

 

# 155
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 454
tutulina, Praynig за рецептата на мусаката Crazy
                Мусаката от пилешко месо правя така: 1 чаена чаша ориз, 1 връзка пресен лук, около 500 гр. пилешко бяло месо /но по желание може и с друго/  предварително сварено,
1 връзка магаданоз, няколко стръкчета джоджен, олио, сол, чер пипер, ако има гъби слагам и тях. Задушавам пресния лук, добавям ориза, който е накиснат във вода предварително поне 2 часа, добавям нарязаното сварено бяло месо, /гъбите ако има/ , сол, чер пипер, зелените подправки нарязани на ситно, заливам с бульона, в който е варено месото и ако не стигне за 1:3 доливам вода.  Разбърквам и прехвърлям в тавичка и във фурната, предварително загрята. Когато е почти готов ориза, заливам  с разбити 3 яйца и 1/2  коф.кисело мляко и  малко вода /ако няма с 1 чаена чаша прясно мляко/, задължително посолявам заливката и допичам само отгоре да хване загар. По желание може да се сложи към пресния лук и пресен чесън няколко стръкчета.Поднасям с подходяща за сезона салата, а у дома задължително с нещо лютивичко.

# 156
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Мерсаж   bouquet

# 157
  • Мнения: 22 867
Ох, очите ми останаха в тортата с карамелизирани банани и в чийзкейка! Чудесно изглеждат!
Sun, краси.мира ,   chef    bouquet

tutulina , чудя се дали да не подбера челядта към Габрово, че си ми относително близко, пък като гледам тия  мини щруделчета  Heart Eyes, една макси лакомия ме обхваща........ Embarassed

Аз скромно и мързеливо с вкусни картофки с лук.


# 158
  • Мнения: 1 798
Благодаря ти   bouquet утре ще я сготвя.

# 159
  • Мнения: 1 352
Здравейте, магьосници! Постоянно черпя идеи от вас, за което ви благодаря   bouquet.
Ето от мен за днес:

пикантна манджа с пилешко и грах. Разчистих си шкафовете и хладилника с тая манджа, даже един грейпфрут ми се мярна - и него сложих, ама се получи много ароматно ястие  Party.


торта с бишкоти. Абе хора, в тая торта сложих нес кафе. Днес едно приятелче на сина ми беше в нас да си играят и се спукаха да ядат от нея. И двамата са почти на 4 години, да не им стане нещо от това кафе  newsm78?

# 160
  • Мнения: 124
Цитат
Marieta торта с бишкоти. Абе хора, в тая торта сложих нес кафе
По коя рецепта си я правила?

# 161
  • Мнения: 1 352
По коя рецепта си я правила?

Ами измислих си я - кръстоска между бисквитена торта и тирамису  Blush.
Ред бишкоти, с една лъжичка поливам отгоре със силно нес кафе (подсладено), после пудинг на Д-р Йоткер, пак бишкоти и така.

# 162
  • Мнения: 1 777
За днес супа с кюфтета и банички. Simple Smile

# 163
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Мариета, не се притеснявай, според мен енергията им вече е излязла на децата, а и нес кафето не е като еспресото.
Много торти, чизкейкове, много нещо, браво на всички   bouquet
Аз искам пак да помоля Сливница за рецептата за бухтите й Praynig

А, и на Тутулина щруделчетата, моля Wink

# 164
  • Мнения: 2 381
....Рано сутрин тази тема не е за мен......

Mama Цоцоланка, защо така ме пренебрегна на 4 страница  Crazy ?

Общи условия

Активация на акаунт