ГАЗ, МАС И ОЦЕТ

  • 136 018
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
НАБЛЮДАВАХ ЕФЕКТА ОТ ТАЗИ ПРОСЛОВУТА МАСКА ЗА КОСА ПРИ ЕДНА МОЯ ПРИЯТЕЛКА. ПРЕСТРАШИХ СЕ ДА ОПИТАМ И ВЕЧЕ 4 ПОРЕДНИ УИКЕНДА СЕ МАЦОТЯ С НЕЯ /ДОРИ В МОМЕНТА ОМИРИСВАМ КЪЩАТА НА ГАЗ  Simple Smile/!
СИГУРНО Е ИМАЛО ТАКАВА ТЕМА И ПРЕДИ, НО ИСКМ ДА ВИ ПИТАМ:
1. КАКВО ВИ Е МНЕНИЕТО ЗА НЕЯ?
2. МИСЛИТЕ ЛИ, ЧЕ АКО ЗАМЕНЯ МАСТА СЪС ЗЕХТИН ЩЕ СТАНЕ ПО - ДОБРЕ?

# 1
  • Мнения: 589
 Винаги съм се чудила как може да се слага мас на косата-не се ли отмива трудно? newsm78
 Иначе, когато бях дете и имаше бум на въшлясването, майка ми всяка седмица ни мажеше със сестра ми с олио,оцет и газ, с профилактична цел.Е по-хубава коса не съм имала оттогава насам...Бих се мазала и сега, ама много трудно се отстранява миризмата на газ...

# 2
  • Мнения: 118
Като си приготвям маската първо стопявам маста и тя става като вода - нанася се лесно, но миенето е наистина по - трудно. Мия я поне четири пъти с шампоан, после не й слагам балсам, но на следващия ден отново е за миене. След първото къпане след маската косата ми става наистина много хубава.
olimpiia, щом майка ти е слагала олио, значи и със зехтин ще става! Следващия път ще пробвам.

# 3
  • Мнения: 2 110
Всяка година я правя маската ! Правя я по схема 1месец два пъти седмично, вторият  месец един път седмично ,третия месец два пъти за месеца и после почивам . Обичам да правя маската зимните месеци !Определено има ефект от тази маска !

# 4
  • Варна
  • Мнения: 136
А какви са пропорциите за тази маска,

# 5
  • Мнения: 2 110
Аз я правя така, но не съм сигурна ,че това е оригинала :
2 с.л. мас
1с.л. оцет
2-3 капки газ
може да добавя и жълтък !

# 6
  • Мнения: 589
А какви са пропорциите за тази маска,
От всичко по равни части.Мама мереше с една чашка за ликьор...Ама то не пречи да си забърка човек повече, не се разваля...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Това не е ли смес против въшки?

# 8
  • Мнения: 471
Това не е ли смес против въшки?
  Mr. Green
да използва се против въшки ,но пък косата ти става лъскава Crazy ,расте по-бързо ,не се къса и не цъфти .... става ЗДРАВА   Peace

Да според мен може да слагаш Зехтин вместо мас Mr. Green ,то и аз така правя ... даже добавям жълтък ,кисело мляко и мед Peace ........ но се пак , кой както иска така си я прави  Grinning

# 9
  • Мнения: 118
Мерси, момичета!
И един въпрос -  колко време я държите на главата си?

# 10
  • Мнения: 63
А  газ не е ли опасно, не изсушава ли-вие по няколко капки ли слагате момичета ? Да Ви запитам откъде купувате газ newsm78 Колко седите с маската и дали е вредно веднъж в седмицата да се прави. Вие по цялата дължина включително и краищата ли мажете Thinking

# 11
  • Мнения: 118
Аз слагам по равни части от всичко - по 2 супени лъжици. Слагам първо в корените и разтърквам по скалпа, а после и по дължината на косъма. Обикновено стоя около час, час и половина.
Косата ми става жива, в никакъв случай суха. Не знам как действа газта и с какво всъщност е полезна за косата, но не изсушава. Купувам я от железарски магазин в квартала, можеш да я намериш в домашни потреби или магазини от този род.

# 12
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен  Hug
Страхотна е маската, аз слагам по една малка чашка за кафе газ и мас, и после чак при измиването преди да мия с шампоан слагам пак същото количество оцет в един леген с вода и изплаквам с него. След това няколко пъти с шампоан. Да знаете че колкото по-дълго стоите с нея - толкова по-добре. Най-добре 2-3 часа, увити с найлон и кърпа. Hug
Газта я има и в Бриколаж и практикер , както и в железарийте

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Умрях си от смях като видях заглавието.Помислих че някой е въшлясал.
Вижте, тая тема явно ще вони много, така че добавете и чесън против пърхута и косопада, а? Mr. Green Joy

# 14
  • Мнения: 46
 Момичета,да ли маската е подходяща за боядисвани,руси коси? Няма ли лесно да се отмие цвета?

Общи условия

Активация на акаунт