Превъзходни мъфини с вишни

  • 12 097
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22 867

Все се каня да напиша рецептата и най-после........Попаднах на нея в един чудесен руски сайт. Рецептата е взета от немски форум, сложена е в руския, но не се е получил крив телефон. Grinning Напротив, резултатът е превъзходен, божествен, както се изразява Селма в такива случаи. Peace Grinning

Ето РЕЦЕПТАТА, а ето и резултатът. Май за пръв път съжалявам, че снимам с телефон.





Препоръчвам ги! Надявам се винаги да ви се получават, както става при мен!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 829
Имам само замразени вишни
и с тях ще стане ,предлолагам

изглеждат страшно апетитни
ще ги пробвам

# 2
  • Мнения: 1 197
Това определено ще се пробва.
Ама с останалите вишни от вишновката,предчуствам,че ще станат още по опияняващи  Laughing.
labrex както винаги страхотна рецепта   bouquet

# 3
  • Мнения: 22 867
Имам само замразени вишни
и с тях ще стане ,предлолагам........

MЪНКИ, само замразени сини сливи съм използвала, би трябвало да няма проблем. Напиши после как са се получили. Аз си мисля, че с пресни вишни може би ще е най-добре, но ще пробвам чак лятото. Grinning

Това определено ще се пробва.
Ама с останалите вишни от вишновката,предчуствам,че ще станат още по опияняващи  Laughing.
labrex както винаги страхотна рецепта   bouquet

nell@, както си умирам за всякакви пияни вишни, в мъфинките и алкохолен аромат ще се усеща. Добре звучи! Peace Само отцеди вишничките.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 341






Лабрекс, не устоях на тези изкусителни снимки и веднага ги направих.
Рецептата има един недостатък - излизат малко на брой кексчета ( при мен 7бр.). Синът ми си дойде за мача с трима приятели и...........няма вече кексчета! Аз ги направих без вишни , а с орехче и станаха пухкави и мекички - ВЪРХЪТ!!!
Имам едно питане - тестото ми стана доста редичко - така ли трябва да е или брашното ми е с по-малка хигроскопичност?
Увеличих захарта на 150 гр.

# 5
  • Мнения: 22 867
Лабрекс, не устоях на тези изкусителни снимки и веднага ги направих.
Рецептата има един недостатък - излизат малко на брой кексчета ( при мен 7бр.). Синът ми си дойде за мача с трима приятели и...........няма вече кексчета! Аз ги направих без вишни , а с орехче и станаха пухкави и мекички - ВЪРХЪТ!!!
Имам едно питане - тестото ми стана доста редичко - така ли трябва да е или брашното ми е с по-малка хигроскопичност?
Увеличих захарта на 150 гр.

рени55, зависи от формичките, при мен излизат 12 бройки. Не че са много, де......бързо свършват. Тестото не е гъсто, може да се каже, че по-скоро е рядко, сега не мога да измисля с какво да го сравня. Но, като го сипвам с лъжицата, си капе от нея. Аз точно спазвам дадените количества продукти, брашното меря с една пластмасова каничка, има деления за брашно, захар и течност. Мислила съм да увелича захарта, за да пробвам, но с даденото количество ми харесват, че не са много сладки. Но ще пробвам някой път.
А снимките ми са никакви, ама с телефона - толкова. В действителност са по-красиви, пък вкусът им - трябва да се пробват. Grinning
Ама и ти си много пъргава!  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 204
Днес ще ги направя,след това ще показвам Peace
Изглеждат ми страшно апетитни  Yum

# 7
  • София
  • Мнения: 1 341





Лабрекс, как няма да съм пъргава - ти си виновна с тези провокативни снимки.....



Какаовата смес ми падна надолу - не е както твоите, въпреки,че сложих пр.мляко в какаото пак си
беше по-гъстичко.
Лабрекс, ето какво използвам за да не ми пръска когато разбивам нещо с миксера
http://media.snimka.bg/2816/011887525.jpg

Отново благодаря за чудесната рецепта - бърза,лесна и икономична!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 204
И аз да се похваля Crazy,станаха страхотни,но немога да се справя с поставянето на снимка Embarassed

# 9
  • Мнения: 2 829
ето ги моите мъфини
мн са вкусни ,лесно стават
но,защо при изваждането от фурната малко спаднаха
сбърках някъде ,явно
въпреки спадането им са страшно вкусни Crazy

# 10
  • Мнения: 2 829
И аз да се похваля Crazy,станаха страхотни,но немога да се справя с поставянето на снимка Embarassed
за да можеш да постеш снимка във форума
трябва преди това да си я качила в някои сайт
http://prikachi.com/
или  си направипрофил в снимка бг
качваш там въпросното изображение и после го постваш във форума
успех

# 11
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз ги направих, но с ягоди.
подкрепям определението в заглавието, наистина са превъзходни Simple Smile
стават меки, надуват се доста. напълних 12 мъфини, следващия път бих увеличила леко захарта.
тестото е рядко.
мерси за рецептата.

# 12
  • Мнения: 22 867

Какаовата смес ми падна надолу - не е както твоите, въпреки,че сложих пр.мляко в какаото пак си
беше по-гъстичко.
Лабрекс, ето какво използвам за да не ми пръска когато разбивам нещо с миксера

рени55, и на мен така ми се е получавало, когато се старая да разделя поравно сместта. А този път какаовата ми беше по-малко и затова така се получи. А приспособлението ти е много хитро, ама като нямам такова, а пък не съм и виждала по магазините, но сега ще знам какво да си потърся. Практично е, да.

lubenova, радвам се, че са станали и ти харесват!  bouquet

MЪНКИ, чудя се защо са спаднали, сещам се за две причини - печенето или пък да ти е било малко брашното newsm78. Тестото не е гъсто, вече го коментирахме. Не ми се е случвало да спаднат, даже обратното - много високи шапчици правят, аз затова си ги харесвам на външен вид, защото са едни подутички такива. Добре, че поне на вкус са ти харесали. Освен да опиташ пак, ако не си разочарована.   bouquet

О'Хара, и аз се радвам, че си ги харесала!  bouquet Може да се увеличи малко захарта, за който обича по-сладки неща, на мен пък ми допадна това, че не са много сладки, но..въпрос на вкус.

# 13
  • Мнения: 2 829
 Grinning
не съм въобще разочарована,в началото се надуха и след изваждането от фурната  спаднаха
1-2 са леко сурови вътре
или много плод сложих
по 3-4 вишнички
или  рано съм ги извадила
пак ще направя със сгурност
лесна е рецептата
благодаря   bouquet

# 14
  • Мнения: 930
и аз ще ги пробвам тези дни, за съжаление със череши Blush, при липса на вишни newsm78

Общи условия

Активация на акаунт