Превъзходни мъфини с вишни

  • 12 106
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 341





Нали съм си тъп и упорит РАК, пак ги направих.....
Пак станаха като вчерашните - отгоре бялото, а кафявото падна вътре.
В петък заминаваме, но като се върна пак ще ги направя - искам отгоре да са кафяви!!!
Лабрекс, твоите мъфинки са ми все пред очите - сигурно довечера ще ги сънувам......
Може би проблема ми е в шолите за крем карамел - че са по-големи от формите за мъфини.....
А, забравих да пиша, че си направих експеримент - само намаслих шолите - не им сложих брашно и пак много лесно се отделиха като се поохладиха мъничко.

# 31
  • Мнения: 22 867
рени55 , не знам къде заминавате, но ви пожелавам да  си изкарате по възможно най-приятния начин!  bouquet Сестричката ми е раче и, верно, че е упорита и докато не направи нещо както е решила че трябва, не мирясва. Като гледам ще има нещо вярно в зодиите. Grinning А мъфинките ти са чудесни, за какво ти е да стои отгоре кафявата смес, на мен ми харесва, когато е повече и размесена с другата. Във всеки случай вкусът им не се променя от това.

Аз пека в силиконови и нищо не слагам, но някоя от момичетата беше написала, че може да не се намасляват металните, а само да се намокрят с вода. И сега......не се сещам кои точно мъфинки така пекох - облях формичките и сипах тестото - отлепиха си се чудесно.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 341







Лабрекс, благодаря за пожеланието!
Преди 3г. си купихме къща в едно Монтанско село - там си ходиме когато има време......, че от работа все няма такова....
Ето и днешните мъфинки - този път малко спаднаха...но са си пак вкуснички и пухкави!!!!


# 33
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
Ииии, ама много сте лоши! Бива ли сега цяла нощ да ми се въртят мъфини в главата  Crossing Arms
 Утре ще тичам да доя кравата рано сутринта и да ги бъркам  Mr. Green и без това съм си направила вишни за сладкиши в бурканчета, намират се още 2-3.

# 34
  • Мнения: 22 867
........... и без това съм си направила вишни за сладкиши в бурканчета, намират се още 2-3.

bilqna_69, как ги правиш тези вишни за сладкиши в бурканчета? Че ми писна да вадя костилки на вишни от компот.

# 35
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
Знаех си аз, че има и други дето не спят заради мъфини  Mr. Green
 labrex, много лесно - изчистени от костилките вишни слагам в бурканчета ( около 300грамовите за лютеница), насипвам 3-4 лъжици захар ,захлупвам и оставям за 1 нощ на хладно. Те си пускат сока и след това ги стерилизирам за съвсем кратко. По същия начин става и с ягоди.Така вишните остават сравнително твърди и в собствен сок. Ползвам ги и за торти, а сока желирам.

# 36
  • Мнения: 2 829
Знаех си аз, че има и други дето не спят заради мъфини  Mr. Green
 labrex, много лесно - изчистени от костилките вишни слагам в бурканчета ( около 300грамовите за лютеница), насипвам 3-4 лъжици захар ,захлупвам и оставям за 1 нощ на хладно. Те си пускат сока и след това ги стерилизирам за съвсем кратко. По същия начин става и с ягоди.Така вишните остават сравнително твърди и в собствен сок. Ползвам ги и за торти, а сока желирам.



ей,много ти благодаря за това предложение  bouquet
В къщи много обичат сладкиши с вишни и аз до скоро ги замразявах
без костилката,
 до скоро правех един правя един англ сладкиш с вишни,
мъфините ги ометоха за отрицателно време


Мисля ,че спадането на мъфините се дължи на рязкото изваждане  от фурната newsm78
как мислите

# 37
  • Мнения: 22 867
..........Мисля ,че спадането на мъфините се дължи на рязкото изваждане  от фурната newsm78
как мислите


bilqna_69, благодарности и от мен за хубавата идея, ще си направя такива бурканчета през лятото.  bouquet

MЪНКИ, не знам, аз също ги вадя рязко, т.е. като минат 20-те минути, отварям, бучкам с пръчицата за всеки случай, макар вече да знам, че това време им е достатъчно, и ги изваждам. Пробвай с 1-2 с.л. повече брашно, тестото и без това не е гъсто.

# 38
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
 Моля,  моля   bouquet Аз ще пробвам да ги накисна в малко ром за половин час.

# 39
  • под тепетата
  • Мнения: 9 332
Ето ме с отчета - получиха се меки, пухкави, ароматни, с една дума страхотни мъфини! Вишните леко киселеят и придават много приятен вкус, а аз разбира се леко увеличих захарта. Благодаря, labrex   bouquet За съжаление нямам фото в момента, ако до довечера оцелее някое ще се снима.

# 40
  • Мнения: 22 867
Ето ме с отчета - получиха се меки, пухкави, ароматни, с една дума страхотни мъфини! Вишните леко киселеят и придават много приятен вкус, а аз разбира се леко увеличих захарта. Благодаря, labrex   bouquet За съжаление нямам фото в момента, ако до довечера оцелее някое ще се снима.

Най-важното е, че сте ги харесали! Да ви е сладко!  bouquet

# 41
  • Мнения: 832
И аз днес направих мъфините.Но изполвах сладко от вишни-сложих по две вишнички.Станаха много вкусни,много им подхожат вишничките с този леко кисел вкус.Лично за себе си следващия път ще сложа още малко вишни и още малко захар.Не че не бяха сладки,но ще опитам да увелича захарта да видя как ще се получи.
Все пак съм много доволна от резултата и   bouquet за рецептата.

# 42
  • Мнения: 22 867
.......Лично за себе си следващия път ще сложа още малко вишни и още малко захар.Не че не бяха сладки,но ще опитам да увелича захарта да видя как ще се получи.
Все пак съм много доволна от резултата и   bouquet за рецептата.

Да, можеш да увеличиш малко захарта, аз по принцип ям доста сладко, но тези мъфинки ми харесаха така, както са - не много сладки. Всъщност, ще ги пробвам и с повече захар. dion, радвам се, че си доволна от резултата!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт