Мъфини, малки кексчета и още нещо......

  • 159 081
  • 609
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 952
mari_eta, nordina - страхотни мъфини момичета.   bouquet  Много апетитно изглеждат.

# 391
  • Мнения: 175
nordina, явно имаш опит със солените мъфини. Дай рецептата за царевичните и тези със сирене и пресен лук.  baby_neutral

# 392
  • Мнения: 92
sladka hapka шоколадовите мъфини които си покозоло со строхжтни а стъклената форма на които си ги постовшла от стара загора ли я купи ?

# 393
  • Мнения: 6 243
Благодаря, Мила!
За формата ще ти пиша на лични  Wink

# 394
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
днес са се изпекли доста мъфини   chef
Аз направих от тези, по рецептата са Нутела, но с Финети...
 

# 395
  • Мнения: 952
Става ми все по трудно да надничам в тази тема. Толкова много изкушения.

diddi - разкошни и много шоколадови мъфини. Май трябва да зарадвам домашните  Mr. Green

olemale - не съм nordina, но днес четох в блога и затова ти давам линк към рецептите.
Царевични мъфини със сирене и маслини
Мъфини със сирене и пресен лук

# 396
  • Мнения: 175
O, много ти благодаря Ralfieta, бях решила да ги направя точно днес, а не намерих време да почета по-внимателно. Сега тичам в кухнята  Laughing
Благодаря за помощта  bouquet

# 397
  • Мнения: 952
olemale - успех и да се похвалиш с резултата.  Hug
Аз реших да направя мъфините със сирене и пресен лук, че имам всички продукти за тях. В момента са в печката.

# 398
  • Мнения: 952
Ето прекрасните мъфини със сирене и пресен лук на nordina. Благодаря   bouquet



     

# 399
  • Мнения: 175
ох и моите се получиха супер и са напълно заличени.
Само че много модифицирах рецептата при огледа на хладилникар където някой ме беше изпреварил  #Cussing out и май се получи съвсем друго, царевичното и бялото брашно ми бяха 1:1 , да не говорим, че нямах дори бакпулвер  Mr. Green , сложих извара и спанак, киселото мляко и то беше малко, въобщеееее
Но наистина се получиха много вкусни, макар да треперих до края ще се надуят ли, ще миришат ли на сода ..
Благодаря за идеите на всички bouquet

# 400
  • Мнения: 952
olemale - важното е, че са се получили сполучливи и вкусни мъфини, и че семейството е доволно  Laughing

Аз имам поръчка за нова доза мъфини утре. Така или иначе смятах да правя изненада за зет ми, че заминава в командировка, а е фен на мъфините. Дори ми донесе от Карфур хартиени формички за мъфините.  Mr. Green Как да не зарадвам и него.

# 401
  • Мнения: 220
Защо моите хартиени формички залепват и трудно се отлепват от мъфинчето и то загубва форма.Трябва ли и тях да ги мажа с олио

# 402
  • Мнения: 952
Не трябва да се мажат с олио, но не би трябвало да залепват. Може би мазнината в мъфините не е достатъчна.

# 403
  • Мнения: 1 352
Преди да си купя силиконовите формички ползвах хартиени и имах същия проблем. Винаги са ми залепвали и трудно се махат после.

# 404
  • Мнения: 1 352
Мъфини - мързеливки

Продукти:
2 яйца
1 ч.ч. кисело мляко + 1 ч.л. сода
1/2 ч.ч. мазнина - равни количества разтопено масло и олио
1 ч.ч. царевично брашно
1 1/2 ч.ч. бяло брашно
1 ч.ч. натрошено сирене

В тази последователност се разбъркват продуктите с вилица. Сиренето се добавя най-накрая. Получава се рядко тесто, по-гъсто от това за кекс. Разпределя се във формички и се пече в предварително загрята фурна на 180 гр. за около 20 минути. Слагала съм и чубрица, също става хубаво.

Получават се мъфини меки и бухнали като дунапренчета, много нежни на вкус. Страхотна закуска с айрянче.




Общи условия

Активация на акаунт