Ето моята любима питка, покажете и вашите! - 2-ра тема

  • 114 958
  • 364
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 818
Направих болярската питка на Биляна,но вьтре сьс сирене-стана мммм...

# 331
  • Мнения: 1 485
Bambinkamalinka,разкошна болярка,нямам думи.....и аз съм и почитателка  bouquet

# 332
  • Мнения: 1 483
Ето я моята Болярска питка.И аз я направих със сиренце Flutter,а вместо вода сложих прясно мляко.

# 333
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Страхотни питки,момичета.
Аз от кога й се каня на тази питка..........

# 334
  • Мнения: 177
Момичета,здравейте.Заминавам за Испания и нашите хора много обичат питки и баници.НО фурната им пече само отгоре или само отдолу.Ако я загрея хубаво на горна фурна ,а сложа да се пече на долна дали ще стане? ThinkingИли да сменям долна 15 мин и горна 15 мин докато се изпече?

# 335
  • Мнения: 1 698
Като вляза само в темичката и преглъщам яко всеки път. Страхотни пити   bouquet Аз отдавна се каня пак да направя, но нещо се мотам Laughing

# 336
  • София
  • Мнения: 618
bubbast Моята майка пече така, вкл. само отдолу докато питката почти се изпече, отстрани се вижда това и след това вкл. отгоре да стане златна Peace

# 337
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
и аз направих питчица.ама забравих да я снимам а когато се сетих беше останало малко Simple Smile

http://storage3.album.bg/61d/pic_0361_ff580_9706446.jpg

# 338
  • Мнения: 765
Ето и една питка от мен.
Оформянето беше обсъждано из темите някъде.

Житен клас




продукти

- 300 мл. прясно мляко
- 3 яйца
- 4 с.л. кисело мляко
- 4 сл. олио
- 1 кубче май
- 1 ч.л. захар
- около 800 гр. брашно

От посочените продукти се замесва меко тесто. Оставя се да втаса и се разделя на две части.

Едната част се оформя по следния начин:



Подобно на цигулка.

От останалата част се правят тънки шнурчета



 и глъвичките на класовете




Шнурчетата се оформят като дръжки на класовете




Съцветията се правят с малка ножичка



Подреждат се дръжките и съцветията след това върху основата





Прави се нещо като връзка в долната част на дръжките. минава под основата. не стягайте много, оставете я по-хлабава, за да не се скъса при довтасването и печенето.



Намазва се с жълтък, олио и малко мляко.





Поръсват се съцветията със сусам.

Пече се на 170/180*. Класовете са по-високи и затова по някое време се завиват с хартия за печене.

Щом се извади се намазва обилно с маргарин.
Става много ефектна



# 339
  • Мнения: 1 283
evak  , ти си просто върха. Поздравления  smile3501 smile3501

Искам да питам: тестото по коя рецепта го прави, твоята или от рецептата, защото пише, че са две различни теста за основата и класовете!

# 340
  • Мнения: 406
evak,по-красиво нещо не бях виждала  Shocked

# 341
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Евак, много е красива  bouquet! Отдавна съм й се наканила, но ще помоля приятелката ми да преведе оригиналбната рецепта и тогава...

Можеш ли да намалиш малко снимките, ще се вижда по-добре.

# 342
  • Мнения: 4 358
evak newsm09 newsm09 newsm09 smile3501 smile3501 smile3501
Никога не съм предполагала,че и такава красота може да се направи.Просто нямам думи.Разкош, разкош smile3521 newsm53 newsm10.Че и нагледно си ни показала всичко.Евала - изпипана работа,чудесни снимки.Поздавления.
Впрочем правих питка по твоя рецепта - такава разкошна стана на вкус, малко прегоря отгоре ,но фурната ми е виновна.
liletka,Bambinkamalinka и вие сте се справили прекрасно newsm10
megy_sn щом само това парченце е останало значи ще да е била много вкусна питката ти newsm53

# 343
  • Мнения: 1 483
evak жестока е!!!!!!!!нямам думи-СТРАХОТНА Е!!!!!!!!!!!

# 344
  • София
  • Мнения: 1 819
Влязох да попитам нещо и при вида на житените класове онемях. Evak, поздравления!!! Уникална е! Колко брашно е отишло за тази питка??? Идеята ми е колко тесто трябва за да се оформи по този начин и как разделяш основата от класовете - половината за основата или по-малко?

Исках да попитам дали рецептата има отношение към външния вид. Питката, която правя, винаги я плета на плитка, но много ми харесват вашите, които са като кифлички и ми се искаше с моята си рецепта да я оформя раазлично. Ох, стана объркано, но мисля, че ще схванете идеята. Дали става както си го мисля?? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт