Има ли фенове на конната езда?

  • 97 243
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 708
Днес бях в базата при язовир студена. Инструкторката е много мила. Направихме една едночасова разходка. Тя вървеше пред нас, а ние бяхме на конете. Единствено не ми хареса че твърде малко има възможност да правя нещо различно от вървене в колонка (например тръст), но бях с 3-ма абсолютно начинаещи приятели.

# 16
  • Мнения: 169
Аз ходя да яздя в Нова звезда. Това е конна база в Княжево. Очарована съм от това място, защото се язди в гората сред природата и най- важното-сам, без да те въртят да корда, както е на други места. Там дори има и малка зоологи4еска градина. А конете са много красижи и кротки. За 1 час е 20 лв.
Съветвам всеки,, който има възможност да отиде да пробва, защото чувството е невероятно.
Simple Smile

И аз ходих там за пръв път миналата седмица. Не съм предполагала, че ще ми достави такова удоволствие. Оттогава само чакам сгоден случай да оставя малката на някоя баба...  Embarassed и да тичам към Княжево.

# 17
  • Мнения: 651
но най-вече заради децата не съм се хванала все още...
а аз точно заради децата се интересувам...размечтали са се за къща с кон  Joy,
но пъво ще ги пратя на лагер да се погрижат за животните  Whistling
едната ми приятелка води дъщеря си на Конната база в Божурище
newsm78 аз живея в Божурище, но базата  newsm78  newsm78  newsm78

Това в началото на Банкя става ли за посещения, някой да е ходил?

# 18
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
запис Simple Smile

# 19
da az sam fen na konnata ezda ot 6 godini qzda kone lubitel sam na konete mnogo gi obi4am i me4tata mie nqkoi den da imam sopstvena konna baza iskam da otvorq koona baza aba4e neznam kakvo trqbva da napravq neznam kam koga dase obarna za savet i za pomo6t za6toto tova e ne6to mnogo seriozno ako ima na4in dami pomognete molq pi6ete mi

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз ходя да яздя в Нова звезда. Това е конна база в Княжево. Очарована съм от това място, защото се язди в гората сред природата и най- важното-сам, без да те въртят да корда, както е на други места. Там дори има и малка зоологи4еска градина. А конете са много красижи и кротки. За 1 час е 20 лв.
Съветвам всеки,, който има възможност да отиде да пробва, защото чувството е невероятно.
Simple Smile
И аз ходих там за пръв път миналата седмица. Не съм предполагала, че ще ми достави такова удоволствие. Оттогава само чакам сгоден случай да оставя малката на някоя баба...  Embarassed и да тичам към Княжево.

А описание, как се стига до тази конна база в Княжево? Местните знаят ли я, за да ни упътят?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 006
Побут темата нагоре - идва сезона за яздене, а аз чак сега открих темата ви.Яздила съм малко преди няколко години,но и аз си мечтая за разходка на кон в природата а не за препускане в кръг.Моля който вече има опит да споделя впечатления от къде е доволен,какви нови места е открил и цени.Поздрави на всички от мен smile3540 !

# 22
  • Мнения: 651
.... аз си мечтая за разходка на кон в природата ...
Замислих се до колко е възможно това в наши  дни и се присетих, че преди 10-тина години когато учителствах в едно добруджанско село един от моите ученици, беше отишъл на среща с момиче от съседното село на кон. Баща му гледаше коне и др. животни ...

# 23
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 781
Ходех на езда ( не на разходка на гърба на кон) когато живеех в България. Съвсем ествественно е в началото да си на манеж, за да научиш как да подаваш командите на коня, различни стилове на езда и др от този сорт. Тук също съм ходила, но стила на езда е различен- аз яздя английски стил, а тук повече се язди американски. Но за да те пуснат на свободна езда инструктура трябва да е убеден , че можеш да се справиш със ситуацията. В базата, където ходех яздех само един кон, за да свикна аз с него, а и той с моя начин на подаване на команди.
Обмислях да си купя кон тук, но сезона за яздене е много къс, живот и здраве като се преместим на топло място ще си взема.
За езда са ти необходими ръкавици ( препоръчвам тези на ТСМ , които са специално за езда), също така панталон за езда ( подсилен на чатала), все пак повечето от командите при езда се подават с крака, а подсиления на чатала панталон позволява да не се плъзгаш по седлото. От голямо значение са също и ботушите за езда(подсилени на петите). На времето първите ми екипи за езда бяха от ТСМ , имаха добри неща на прилични цени. А и тогава нямаше много магазини за оборудване за езда (нямам идея как е в момента).

# 24
  • Мнения: 553
Привет и от мен  Hug

В събота водих малкия на базата в Банкя. Един мангал ми взе 25 лв, за няма 30 мин. разхождане на малкия. Много се издразних, но вече няма да ходим там.
Сега разгледах Конен клуб "Звезда" и смятам следващите почивни дни да отскочим до там за да поязда и аз и малкия. Ако някой е бил наскоро там да дава отзиви.
Преди да забременея ходех тук   http://www.zdravetsbg.com/index.html   Излизахме на разходки в планината и наистина беше страхотно  Heart Eyes Но сега с малкия ми е малко далеко

# 25
  • Мнения: 651
 http://www.zdravetsbg.com/index.html 

Това изглежда супер. Peace
Организирано ли ви извозваха от Сф до Скравена?

# 26
  • Мнения: 553
Ами за да не шикалкавя, ще си призная че на времето работех във фирмата на човека, който създаде базата. Аз участвах активно в изграждането /като служител, не като инвеститор Wink / Но не съм ходила там поне от 4 год., ако обаче има нещо което мога да попитам ще се обадя и ще кажа. Наистина мястото е с много красива природа и е огромно удоволствие. То всъщност почти навсякъде е красиво в България  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 09:20 от T@LI

# 27
  • София
  • Мнения: 708
T@LI, като се излиза сред природата нали се пускат конете да тичат (тръст, галоп)? Защото последно ходих в базата на язовир Студена и тъй като две момчета от компанията не бяха яздили си беше по-скоро "возене" на гърба на коня.  Tired

# 28
  • Мнения: 553
addrianna, всеки е яздил както си му харесва. Ако ти се прииска да препускаш и да се накефиш, никой не би те спрял да го направиш. Все пак нали си плащаме да си направим кефа  newsm78  Ако има човек от групата, които е по-начинаещ, стои по-близо до водача... другите си изживяват удоволствието  Hug
Аз вчера се обадих в базата и собственика каза, че ако се съберем група ще ни направи и отстъпки. Та сега обсъждаме с други квартални майки-мераклийки. Та да си знаете - при групи ще има и отстъпка  Peace

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Организирано ли ви извозваха от Сф до Скравена?

Скравена е близко до София. По магистралата (около 40-45км) и после малко по първокласния път за Видин, който е. Най-много на 50-60км. да е от София.

Общи условия

Активация на акаунт