Порцеланови фасети - 2

  • 216 535
  • 760
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 577
Д-р Димитрови, имат в сайт и в него ще видите координатите им.

# 106
  • Русе
  • Мнения: 175
Д-р Димитрови, имат в сайт и в него ще видите координатите им.

Мерси много за бързия отговор  bouquet!Другата седмица ще им звънна, че тая ми е малко натоварена.

# 107
  • Мнения: 214
Да  кажа и  аз  малко  за  фасетите. Направих  при  д-р Тянков  зимата 6 фасети и 3  циркониеви  коронки. Мога  да  кажа че  съм  много доволна от  работата му. Единственото  за  което  още  ме  е яд ,че се  оставих да ме  убеди и не  ги  направих най-белият  цвят В1. Сега  са  А1 като  цвят. А  чувствителност  има след  поставянето  но  не  е  болка  за  умиране.Лек  ден!

# 108
  • Варна
  • Мнения: 451
Искам да задам няколко въпроса към професионалистите във форума... Така първо нямам зародиши на 2-рите два зъба отгоре, но от едната страна си стои млечен 3-ти зъб и постоянният 3-ти излезе до него (на мястото на липсващия 2-ри зъб)....не знам доколко ме разбрахте, но въпроса ми е дали може с фасети да се постигне ефекта от общо 5 предни зъби да станат нормални 6 или варианта е само с имплантати? Ще бъда много благодарна, ако някой от стоматолозите тук ми обърне внимание и евентуално да дам още информация за моя странен случай.... Cry

Поздравление за вас, д-р Тянков е много добър специалист. Не бива да съжалявате за цвета. Разликата между B1 и А1 е 1 тон. Почити не се вижда разлика.

# 109
  • Мнения: 4 275
Искам първо да благодаря на стоматолозите, които пишат в темата и отговарят на нашите въпроси.   bouquet

И аз имам един въпрос - оцветен преден зъб. Оцветяването се получи след една малка пломбичка. Доколкото разбрах използвания материал е причината  Sad Не мога да се усмихвам нормално вече Sad

Та, въпросът ми е: Може ли чрез избелване да се премахне този синкаво-лилав оттенък?  Confused

Благодаря предварително!

# 110
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте, ако оцветяването е от пломбата- най-добре тя да се смени. Или има кариес отдолу или самата пломба дава подобен оттенък. Има малка вероятност зъбът да се е самоомъртвил и от това да посивял, ако пломбата обаче е малка вероятно не е това.
Според мен първо трябва да се отстрани причината за посивяването , а след това, ако е нужно да се избелва. Иначе пак ще посинее. Simple Smile

# 111
  • Мнения: 4 275
Благодаря Ви за бързия отговор, д-р Венелинов.   bouquet
Това, което прочетох звучи доста оптимистично. Пломбата беше доста малка и сигурно вече е на около 10 години. Оцветяването се появи ... може би 2-3 години след пломбирането. Ето така изглежда зъбчето:  Confused

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383603&pid=12609924
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=383603&pid=12609924

Мисля, че четох някъде, че такова оцветяване може да се махне чрез избелване. Четох и за варианта с фасети, но не ми допада много  идеята да ми бъде изпилен зъба.

Понякога си го наричам Bluetooth - моето синьо зъбче ... Confused

Лека вечер Simple Smile



# 112
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравей, Мишелин.

До колкото мога да преценя по снимката зъбът повече червенее, но това може да е от самия фотоапарат. Оцветяването е сериозно, но според мен е поправимо. По други аналогични случаи, които съм имал си мисля, че може би все пак ще се наложи умъртвяване (или прелекуване, ако вече е умъртвен) на зъба. Пломбата може лесно да се подмени, но преди това ще се наложи да се направи и избелване.Във всички случаи бъдете сигурна, че скоро след това ще можете да се усмихвате широко без притеснения.
Относно фасетите - във вашия случай си мисля, че не е необходимо.  Simple Smile

# 113
  • Варна
  • Мнения: 451
... тук имам един случай подобен на вашия, при който се наложи да коригираме оцветените централни резци, а освен това коригирахме и изкривяването на страничните.
http://venelinov.com/gallery_bg.php?page=gallery_list&ofs=2&lang=1

# 114
  • Мнения: 4
Здравейте, д-р Венелинов.

Имам желание да коригирам зъбите си, които са в доста окаяно състояние от гледна точка на визията им. Прилагам снимка, за да можете да добиете поне малка представа от вида им: http://img190.imageshack.us/img190/1501/img0036kew.jpg
Според Вас възможна ли е корекция с порцеланови фасети? Също и корекция на бели петънца по тях - чрез избелване?

Благодаря Ви много!
Хубав ден!

# 115
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте,

да при вас може да се коригира захапката, но с брекети. Имате т.нар. кръстосана захапка при горния десен резец, а това е невъзможно да стане с порцеланови фасети.
Относно бялото петно на долните зъби то също може да се коригира. Има две възможности - Туут Мус - крем за реминерализация (след обработка на петното ще го мажете с този крем около 3 месеца и вероятно ще изчезне завинаги). Ако този метод е неуспешен, може да се използва бондинг само за корекция на петното.

# 116
  • Мнения: 4 275
Относно фасетите - във вашия случай си мисля, че не е необходимо.  Simple Smile

Чудесно! Благодаря ви много!  Blush

# 117
# 118
  • Varna
  • Мнения: 264
Д-р Венелинов,при такава кръстосана захапка на горен ляв резец,но който е доста по навътре от останалите зъби,след като не може с фасети няма ли начин да стане това с имплант,защото брекети няма да сложа.  bouquet

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 1 182
искам да попитам стоматолозите във форума каква е трайността на бондинга и на фасетите и да благодаря за ценната информация, която споделяте тук.

Общи условия

Активация на акаунт