Порцеланови фасети - 2

  • 216 858
  • 760
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 98
Д-р Венелинов,при такава кръстосана захапка на горен ляв резец,но който е доста по навътре от останалите зъби,след като не може с фасети няма ли начин да стане това с имплант,защото брекети няма да сложа.  bouquet
Добър ден! Защо ще унищожавате здрав орган(какъвто е зъбът,макар и в неправилна позиция) и на негово място да пставяте изкуствен? Ако твърдо сте решена да не слагате брекети,има др.начини да се коригира донякъде естетическия дефект. За съжаление ситуацията не дава големи възможности. Трябва да се използват хирургични техники за нивелиране на гингивалното ниво(червена естетика) и куп други подготовки и резултатът да не ви задоволява напълно. Ще ви пратя случай,аналогичен на вашия

# 121
  • Варна
  • Мнения: 451
Всичко е възможно, но представете си, ако бяхте бяхте болна от грип щяхте ли да се подложите на операция на белия дроб, само защото ще стане по-бързо? Rolling Eyes

# 122
  • Мнения: 98
Eто го по сложният начин за коригиране на дефекта
прhttp://195.149.248.189:8080/2009-06-02/84402913fa3a21b2651419b13aab55f1
преди
http://195.149.248.189:8080/2009-06-02/a14529f61e0f7b4ff94d5ba64beb8849
след

# 123
# 124
  • Варна
  • Мнения: 451
искам да попитам стоматолозите във форума каква е трайността на бондинга и на фасетите и да благодаря за ценната информация, която споделяте тук.

По литературни данни и при научни изследвания в лабораторни и клинични условия се цитират данни за бондинг средно 8-10 Годо., за фасети средно 15-25 год.
Моите наблюдения са за последните 5-6 год. Февруари бях на курс в Женева за бондинг при Dr. Didier Diestchi и той показа негови случаи проследени 14-15 год. във времето и изглеждащи прекрасно.
Dr. Galip Gurel, пък миналата година показа негови случаи с порцеланови фасети от преди 15-16 год.
Всичко зависи от пациента, доктора и материала (а и от малко късмет разбира се  Wink  )

# 125
  • Мнения: 98
искам да попитам стоматолозите във форума каква е трайността на бондинга и на фасетите и да благодаря за ценната информация, която споделяте тук.

По литературни данни и при научни изследвания в лабораторни и клинични условия се цитират данни за бондинг средно 8-10 Годо., за фасети средно 15-25 год.
Моите наблюдения са за последните 5-6 год. Февруари бях на курс в Женева за бондинг при Dr. Didier Diestchi и той показа негови случаи проследени 14-15 год. във времето и изглеждащи прекрасно.
Dr. Galip Gurel, пък миналата година показа негови случаи с порцеланови фасети от преди 15-16 год.
Всичко зависи от пациента, доктора и материала (а и от малко късмет разбира се  Wink  )
newsm10

# 126
  • Varna
  • Мнения: 264
Специалистите тук сте напълно прави,не си мислете че толкова искам да си извадя здравия зъб.Единственото което искам е премахване на проблема с цел оптимален резултат и красива усмивка:)

# 127
  • Варна
  • Мнения: 451
Специалистите тук сте напълно прави,не си мислете че толкова искам да си извадя здравия зъб.Единственото което искам е премахване на проблема с цел оптимален резултат и красива усмивка:)

Убеден съм, че не искате да си извадите зъба. Ето защо според мен най-добрия вариант е да си сложите брекети и така да наместите зъбите. Така хем ще имате здрави зъби, хем и ще се усмихвате на воля. Simple Smile

# 128
  • Varna
  • Мнения: 264
Simple Smile))Вие ми кажете на 24г бихте ли си сложили брекети?Simple Smile Всъщност ще до  bouquetйда при вас на консултация най-вероятно така че вие лично да ми кажете какви са решенията:)))

# 129
  • Варна
  • Мнения: 451
))Вие ми кажете на 24г бихте ли си сложили брекети? Всъщност ще до йда при вас на консултация най-вероятно така че вие лично да ми кажете какви са решенията:)))

 Grinning Grinning Grinning

Аз съм на 36 г. и вече 1,5 години съм с брекети. Канех се да го направя преди 4-5 години, но все се дърпах и отлагах със самоубеждението, че няма време, но сега знаете ли как са ми подредени хубаво зъбите (е има още да се доподреждат, но....). Изглеждат ето така:   newsm62

# 130
Аз искам да попитам след като се сложат фасети има ли увреждане на зъба под тях след като паднат или се счупят? Благодаря предварително !!! newsm78 newsm78 newsm78 Peace Peace Peace

# 131
Здравейте, на 20 години съм и имам немалък дефект на предните два зъба на горната челюст. Те са доста напред, което малко или много ме притеснява, не мога да се усмихна като хората. А и като говоря фъфля, не много, но все пак фъфля. Такъв съм от както се помня. От първи, до около 4-ти клас носих шини и то постоянно, но ефект нямаше (здрав зъб, здраво нещо). Интересно ми е какви са начините за коригиране на ченето ми, кой е най - ефективен и разбира се кой е и най - евтин. Прегледах доста форуми, изчетох и този, но на всякъде е пълно с предложения, хвалби, но и много термини, които не разбирам (ключително и на коригиращите средства).
Благодаря...

# 132
  • Варна
  • Мнения: 451
Аз искам да попитам след като се сложат фасети има ли увреждане на зъба под тях след като паднат или се счупят? Благодаря предварително !!! newsm78 newsm78 newsm78 Peace Peace Peace

Хубавата новина е, че фасетите не падат или се чупят просто така. Трябва да има причина. Ако все пак паднат, което не е нормално логично може да има увреждания по зъбите. За това добре избирайте вашия естетичен стоматолог.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте, на 20 години съм и имам немалък дефект на предните два зъба на горната челюст. Те са доста напред, което малко или много ме притеснява, не мога да се усмихна като хората. А и като говоря фъфля, не много, но все пак фъфля. Такъв съм от както се помня. От първи, до около 4-ти клас носих шини и то постоянно, но ефект нямаше (здрав зъб, здраво нещо). Интересно ми е какви са начините за коригиране на ченето ми, кой е най - ефективен и разбира се кой е и най - евтин. Прегледах доста форуми, изчетох и този, но на всякъде е пълно с предложения, хвалби, но и много термини, които не разбирам (ключително и на коригиращите средства).
Благодаря...

Единственият подходящ вариант за хора над 18 год. е наместване с брекети. Но не търсете най-евтиният вариант, защото много често се оказва двойно по-скъп от скъпите методи на лечение.

# 134

Поздравление за вас, д-р Тянков е много добър специалист. Не бива да съжалявате за цвета. Разликата между B1 и А1 е 1 тон. Почити не се вижда разлика.

Докторе, вие бихте ли потвърдили, че В1 е най-белия цвят?
 Аз си избирах скоро цвят за корони (не са готови) и избрах него, но не останах с впечатление, че е най-белия...
Предложи ми се избор между В1 и А2 и А2 ми се видя доста жълт.
А и ми казаха, че има съвсем друга скала за избелени зъби... Тоест би трябвало да има по-бял от В1.

Вие какво ще кажете?

Общи условия

Активация на акаунт