Рогчетата на pina.....

  • 83 528
  • 316
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 11 747
Дано ги направиш, стават разкошни!  Hug  Навремето ги правех постоянно, всички бяха влюбени в тези кашкавалки.

Кашкавалки

1кг брашно
40гр мая
20гр сол
150гр кр. масло
20гр захар
200гр св. мас
3 яйца
200гр кашкавал
вода - малко за разтваряне на маята (около 100-150мл, хладка)

Замесва се с температура 26 градуса, маята се натрошава във водата и захарта. Замесва се с всички продукти, като се отделя 1 яйце, което се ползва половината за намазване и половината за пълнежа.
Втасва 1 час на хладно. Разточва се с дебелина 1см, нарязва се, слага се пълнежа - настърган кашкавал с яйце и се навиват, да станат горе долу квадратни или правоъгълни.
Втасват втори път, наредени в тава за 1 час на хладно (28-30градуса). Намазват се с яйце и се наръсват леко с настърган кашкавал.
Пекат се в предварително загрята фурна на 240- 250градуса (без вентилатор) за 10-15 минути.

Аз съм ги правила, като замествах кр. масло с мас, защото имах много тогава. Може и маста да се замести с кр. масло или маргарин.

Стават разкошни, душички, заслужават отделна тема, но нямам снимка, много отдавна не съм ги правила...

Рецептата е отново професионална, от училище.

# 91
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Благодаря ти много. Ще ги направя, обещавам! Макар и да не знам точно кога ще имам повече време. Само това не разбрах добре Embarassed:
Цитат
и се навиват, да станат горе долу квадратни или правоъгълни.

Значи разточва се и после как точно се нарязва и навива?

# 92
  • Мнения: 11 747
Ами да, аз малко си спестих обясненията, щото аз като си го знам и си мисля, че всички знаят...  Simple Smile
Значи идеята е да се разточи на един голям лист с дебелина 1см. Нарязва се на решетка - да станат парчета, които да са квадратни или поне горе долу. На всяко парче се слага пълнеж в единият край и се сгъва.
Това е стандарта, би трябвало да са правоъгълни закуски, но в къщи човек може да си ги оформи, както му харесва. Аз съм ги правила с тази стандартна форма, стават доста симпатични, но може да се сгъне по диагонал и да стане триъгълно или да се оформи като обикновена кифла. Както ти е лесно и ти харесва.  Peace

# 93
  • София
  • Мнения: 10 858
Пина, пина!!! Трябва да спра да чета твоите теми, защото никога няма да отслабна  ooooh! Whistling Crazy

# 94
  • Мнения: 11 747
Пина, пина!!! Трябва да спра да чета твоите теми, защото никога няма да отслабна  ooooh! Whistling Crazy

и аз, и аз...  Tired Sad

# 95
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Благодаря за дообясненията  bouquet Пък за отслабването и аз съм във вашата група Embarassed

# 96
  • Мнения: 1 485
Пина, пина!!! Трябва да спра да чета твоите теми, защото никога няма да отслабна  ooooh! Whistling Crazy

и аз, и аз...  Tired Sad
....и аз,обаче то все едни изкушения пуска Пина,че...ще взема да не мога да се събера в дрехите си. Wink
По темата-днес се наканих да правя рогчетата,обаче сега влизайки да хвърля един
поглед на продуктите,видях новото изкушение-кашкавалките
И сега ще се почудя и ще реша.
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 97
  • Мнения: 3 804
Пък за отслабването и аз съм във вашата група Embarassed
записвам се за кашкавалките  bowuu,само 4е няма да е днес

# 98
  • Мнения: 11 747
о, кашкавалките ми бяха страшен хит навремето, много по-голям от рогчетата!  Peace  Аз отдавна съм мислила да пусна отделна тема за тях, но все не се наканвам да направя и да снимам. Опитвам се и да се въздържам от месенето, защото много обичам тестени изделия и сама си ги изяждам, без да ми мигне окото!  ooooh!
Ако не греша Мама Цоцоланка беше пускала тема за интересни тестени рецепти и аз веднага написах за кашкавалките. Както казах вече, без снимка... никой не се вдъхнови...

Хайде дано сега някой се прежали и даде снимчица..., пък то може и аз да съм другата седмица! Диетата все се отлага, до кога не знам...  Thinking

# 99
  • Мнения: 1 485
Реших,че кашкавалките ще почакат,т.к нямам мас! Close
А така пък ,350гр масло как ли ще се отрази? newsm78
Пина,кажи може ли да се замени?

# 100
  • Мнения: 11 747
Ами те рогчетата по оригинална рецепта са с мас само, а кашкавалките са с мас и масло. Значи маста и кравето масло може да се заменят, даже и маргарин решихме, че не боли да се сложи, но да е все пак от по-мазния.

Аз лично съм правила кашкавалките само с мас, поради липса на масло, а рогчетата тук много съфорумки вече правиха с масло и с маргарин. Слагай каквото имаш!  Peace

# 101
  • Мнения: 1 485
Мерси,ще пробвам с масло и маргарин!  bouquet

# 102
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
Ех, Pina няма начин да не се направят и тези кашкавалки. Wink Peace

# 103
  • София
  • Мнения: 10 858
Мда, аз като съм на диета най-много готвя  Mr. Green Обаче гледам да не ям. Някак си задоволявам глада си с готвене. Странна работа. Е опитвам нещата, обаче по супер мъничко.
И аз като Пина, мога да изям тестените неща, цялото количество. Честно казано мисля че и лошо няма да ми стане, че и с кисело млекце ще ги хапна. Ама не  Naughty не трябва да си разрешавам. Задоволявам се само с приготвянето  baby_neutral

# 104
  • Мнения: 1 122
Ето ги и моите рогчета, но нещо не ми стана хубаво тестото. 

Общи условия

Активация на акаунт