Рогчетата на pina.....

  • 83 572
  • 316
  •   2
Отговори
# 75
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И сега някой ако ми каже от къде в София да си купя свинска мас, запрятам ръкавите  Laughing.
Обожавам ги тия рогчта и си ги спомням от "едно време"-от Велико Търново съм  Laughing

# 76
  • Мнения: 11 747
ами питай по щандове за колбаси в супермаркетите, дори по квартални магазини. Аз съм купувала от магазин за хранителни стоки, най- обикновен. Някъде продават и замразена по фризерите. Има, намира се.

# 77
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
ами питай по щандове за колбаси в супермаркетите, дори по квартални магазини. Аз съм купувала от магазин за хранителни стоки, най- обикновен. Някъде продават и замразена по фризерите. Има, намира се.
  bouquet

# 78
  • Мнения: 171
Чудесни рогчета, много са вкусни , мммм  Hug  Направих ги днес , но с маргарин "Калиакра кулинарен" . Незнам как трябва да станат със свинска мас, но днешните са превъзходни ! Благодаря за рецептата   bouquet

Ето снимки. Не ми се занимаваше да правя мънички или средни рогчета, по дължината на тавата станаха 7 броя (с половин доза). Ей такива дълги ги докарах  Simple Smile





# 79
  • Мнения: 11 747
Доста добре си ги докарала, като гледам си разточвала тестото. Аз по- джаста-праста подходих, като в хлебарница.  Simple Smile

По снимките виждам, че тестото си изглежда точно маслено, с типичните признаци, та значи маргарина успява да го направи това. Значи става и с маргарин!  Peace   Аз също по-натам ще пробвам с маргарин, защото маста ми свършва, маслото е много скъпо в такива количества... и така...
тоо българското масло бездруго си е маргарин...

# 80
  • Мнения: 171
Да, разточих го, нарязах го на ленти и така оформих рогчетата. Това с оформянето с пръсти нещо не го умея  Embarassed 
Щях да ги направя с масло или свинска мас , но имах една опаковка маргарин с изтичащ срок на годност  и реших да го употребя за целта. Точно маслено тесто си става  Peace 

# 81
  • София
  • Мнения: 2 658
аз искам да попитам, аз довечера искам да спретна половин доза, че малката ми е болна и ако се излъже да хапне от тях. Та въпроса ми е следния, за половин доза 10 гр жива мая, което е 1/4 пакетче, така ли?

# 82
  • Мнения: 11 747
да, така!  Peace  И аз половин доза правих, че сме само двама в къщи, няма кой да яде цяла доза. Всичко всложих наполовина, само сложих 2 яйца в тестото, вместо 1,5.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 658
благодаря за бързия отговор. Ако мъжа ми пак не е прегладнял, ще снимам и ще покажа  Grinning

# 84
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Пина, благодаря за чудните рогчета  bouquet Ето ги и в мое изпълнение - една чест със сирене, а друга с кашкавал. Много вкусни bowuu

# 85
  • Мнения: 11 747
как бяха с кашкавала? Сигурно хубаво!   Аз навремето и чудни кашкавалки правех....  бях писала рецептата веднъж тук, но без снимки никой не се върза... На младини бях по-активна, сега ме мързи какво да се прави!  Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 10 858
О, това е одбра новина, за маргарина. Аз също мисля да ги правя с маргарин, а и този на Бела 80 % масленост си наподобява масло. С мас не ми се ще, все искам да не ям толкова мазно...

Пина, ако замеся тестото на обяд и ги изпека преди вечеря, какво ще стане, да не превтасат?

# 87
  • Мнения: 11 747
ами ако го сложиш в хладилника и предвид, колко е тежко тестото не би трябвало да превтаса, но не съм пробвала и не знам. Все пак мая има, протичат ферментационни процеси, макар забавени и затруднени, да не стане фал  Thinking  Ако ти се експериментира, пробвай, но нямам опит и не мога да кажа какво да се очаква.

# 88
  • София
  • Мнения: 10 858
Добре, няма да рискувам. Ще ги направя тогава, в ден в който ще имам време.
Благодаря ти Пина  Hug

# 89
  • сред люляците
  • Мнения: 767
как бяха с кашкавала? Сигурно хубаво!   Аз навремето и чудни кашкавалки правех....  бях писала рецептата веднъж тук, но без снимки никой не се върза... На младини бях по-активна, сега ме мързи какво да се прави!  Laughing
Честно казано на дъщеря ми харесаха повече с кашкавал. Peace
А може ли да те помоля да пуснеш пак рецептата за кашкавалките или да дадеш линк към нея  bouquet Мисля, че и на нас ще се харесат Laughing

Общи условия

Активация на акаунт