ЛАПАРОСКОПИЯ - да поговорим

  • 94 413
  • 619
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Предстои ми лапароскопия - тема 1

Успех на всички на които им предстои лапароскопия!  Praynig

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 13:46 от Taни

# 1
  • София
  • Мнения: 2 383
galisis,лапароскопията се прави обикновено през първата половина на цикъла - до към 16-я ден. Моята беше при д-р Попов в "Шейново" на 18-я. Това не беше проблем. 3 дни преди операцията трябва да взимаш Мезим форте.  Постъпва се ден преди операцията към 11 часа. Преобличаш се в 24 кабинет, качват се нагоре, правят ти тест за алергии към упойките, лежиш си, гледаш ТВ, четеш книжка и каквото друго искаш. Същия ден ти правят и влагалищна промивка. Може да пиеш едно лекарство, което е очистително или ти правят клизма. Тя не е проблем и се търпи. В деня преди операцията си на течно-кашава диета. Аз ядох 2 банана например.  Rolling Eyes От 22 часа вечерта не ядеш и не пиеш нищо. На следващия ден те оперират. Може да си вземеш телефона и портфейла с теб. Като се събудиш в реанимацията, те ще са ти сложени на шкафчето до главата. Ще се събудиш с катетър и дренаж в корема. Свалят ги най-рано на следващия ден сутринта. Първо катетъра, после и дренажа. Следят състоянието и ако всичко е ок, на 4-я ден сутринта те изписват. Познавам много момичета, минали през такава операция там и всички са изписани тогава.
Седмицата перди операцията се минава на т.нар. оперативна програма. Тя е в четвъртък - говориш с анестезиолога, кардиолога, взимат ти кръв за кръвна група. Дават ти листче, в което пише, че 3 дни преди лапарото трябва да вземаш Мезим форте и името на очистителното за деня преди операцията. В петък се обаждаш по тел. в 24 кабинет и ти казват в кой ден и час ти е операцията през следващата седмица.
Преди това обаче трябва да си пуснала и др. изследвания. Акушерките на д-ра ти подготвят нужните бележки, с които да отидеш в съответния кабинет и да ти ги направят.
А преди всичко това трябва да отидеш на преглед при доктора, да обсъдите състоянието ти и т.н.
Имай предвид, че Попов винаги пуска микробиологично изследване, за да е сигурно, че нямаш гъбички и др. бактерии. Ако имаш, първо тях трябва да излекуваш и чак тогава лапаро.
Пожелавам успех на всички в новата тема! И не се страхувайте!   Hug   bouquet

# 2
  • Мнения: 7
uli 04   Здравей аз искам да те питам, тъй като живея в Пловдив от личния си лекар ли трябва да взема направление за да отида в Шейново при д-р Попов или просто отивам и се срещам с него?(естествено със запазен час).

# 3
  • София
  • Мнения: 3 123
galisis  , аз не съм правила лапаро при Попов,но до колкото знам му се плаща ,независимо,че си по касата.За това ако не искаш да плащаш,проучи предварително.
 Моят цикъл беше много нередовен и не ми беше дошло 7 месеца,така че не го правихме в определена фаза,а когато имаше свободен час.Ако обаче ти идва редовно,то трябва да се направи в първата част-преди овулацията.
 Аз бях в МД при Филипов по касата и не са ми искали други пари,освен 15 лв. за 5 дни престой.Имаше момичета,които си тръгваха още в деня след лапарото.Но моята беше оперативна и имах 2 дни дренаж,за това постоях повечко.

 Успех ти желая !

# 4
  • София
  • Мнения: 2 383
uli 04  , плегледите и изследванията в "Шейново" се плащат. 20 преглед, 10 цитонамазка, 10 микробиология и т.н. Операцията е с направление. Плащат се 150 лв. за избор на лекар, 100 за консумативи.

# 5
  • Мнения: 7
uli 04 ок Мерси.Не ми се плаща защото ходих при един доктор в Пловдив той ми каза първоначално 800 лв, а после сигурно още ама не се знае.Аз вече сам дала към 500 само за изследвания и прегледи всеки преглед по 25 лв. И не знам къде да отида за повторна консултация, защото на този лекар нещо му нямам вяра.

# 6
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Киа, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Ще пиша как е минал прегледът. А като казваш, че всички изследвания се плащат, не може ли да ми напишат какви трябва да направя и аз да си ги направя другаде, където няма да плащам? И като ме пращат на операция директно при него, защо да плащам за избор на лекар? Аман от това българско Здравно осигуряване! Ти направо си ме разколеба. Ако ми каже че ще ми струва 500 лева, ще си търся друг лекар. И без това аз работя замо за лекари и лекарства, а трябва парички за инвитро да събираме. Ох, направо ми идва да тропам с крак! Защо плащаме тогава Здравни осигуровки!?!?Е....а ти и държавата!
 Аngels_zg, благодаря ти и на теб - така ще бъда подготвена и ще знам какво да очаквам.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 20:55 от galisis

# 7
  • София
  • Мнения: 2 383
Самите кръвни изследвания в седмицата преди операцията са безплатни, тях не ги знам какви са. Само за ХИВ, Васерман и Австралийски антиген можеш да си ги направиш другаде. В "Шейново" трите бяха 29 лв. Микробиологията той ще ти я пусне.

# 8
  • Мнения: 844
galisis,лапароскопията се прави обикновено през първата половина на цикъла - до към 16-я ден. Моята беше при д-р Попов в "Шейново" на 18-я. Това не беше проблем. 3 дни преди операцията трябва да взимаш Мезим форте.  Постъпва се ден преди операцията към 11 часа. Преобличаш се в 24 кабинет, качват се нагоре, правят ти тест за алергии към упойките, лежиш си, гледаш ТВ, четеш книжка и каквото друго искаш. Същия ден ти правят и влагалищна промивка. Може да пиеш едно лекарство, което е очистително или ти правят клизма. Тя не е проблем и се търпи. В деня преди операцията си на течно-кашава диета. Аз ядох 2 банана например.  Rolling Eyes От 22 часа вечерта не ядеш и не пиеш нищо. На следващия ден те оперират. Може да си вземеш телефона и портфейла с теб. Като се събудиш в реанимацията, те ще са ти сложени на шкафчето до главата. Ще се събудиш с катетър и дренаж в корема. Свалят ги най-рано на следващия ден сутринта. Първо катетъра, после и дренажа. Следят състоянието и ако всичко е ок, на 4-я ден сутринта те изписват. Познавам много момичета, минали през такава операция там и всички са изписани тогава.
Седмицата перди операцията се минава на т.нар. оперативна програма. Тя е в четвъртък - говориш с анестезиолога, кардиолога, взимат ти кръв за кръвна група. Дават ти листче, в което пише, че 3 дни преди лапарото трябва да вземаш Мезим форте и името на очистителното за деня преди операцията. В петък се обаждаш по тел. в 24 кабинет и ти казват в кой ден и час ти е операцията през следващата седмица.
Преди това обаче трябва да си пуснала и др. изследвания. Акушерките на д-ра ти подготвят нужните бележки, с които да отидеш в съответния кабинет и да ти ги направят.
А преди всичко това трябва да отидеш на преглед при доктора, да обсъдите състоянието ти и т.н.
Имай предвид, че Попов винаги пуска микробиологично изследване, за да е сигурно, че нямаш гъбички и др. бактерии. Ако имаш, първо тях трябва да излекуваш и чак тогава лапаро.
Пожелавам успех на всички в новата тема! И не се страхувайте!   Hug   bouquet


аз също съм оперирана при д-р попов. искам само да допълня ,че това прахче което е очистително е по-ужасно от всичко и лошото е че трябва да се изпие за много кратко време!

# 9
  • Мнения: 844
Киа, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Ще пиша как е минал прегледът. А като казваш, че всички изследвания се плащат, не може ли да ми напишат какви трябва да направя и аз да си ги направя другаде, където няма да плащам? И като ме пращат на операция директно при него, защо да плащам за избор на лекар? Аман от това българско Здравно осигуряване! Ти направо си ме разколеба. Ако ми каже че ще ми струва 500 лева, ще си търся друг лекар. И без това аз работя замо за лекари и лекарства, а трябва парички за инвитро да събираме. Ох, направо ми идва да тропам с крак! Защо плащаме тогава Здравни осигуровки!?!?Е....а ти и държавата!
 Аngels_zg, благодаря ти и на теб - така ще бъда подготвена и ще знам какво да очаквам.
миличка относно плащането- плащаш още при влизането 100лв. за инструменти (или нещо такова) , 150 лв. избор на екип (независимо че няма логика), на излизане плащаш по 1 и нещо на вечер за престой , на мене ми взеха и още 100 лв. понеже кистата ми беше ендометриозна и са използвали нещо като ендометриум(пак някакъв инструмент) и отделно ако си решила да дадеш нещо на доктора......

# 10
  • Мнения: 2 382
uli 04 ок Мерси.Не ми се плаща защото ходих при един доктор в Пловдив той ми каза първоначално 800 лв, а после сигурно още ама не се знае.Аз вече сам дала към 500 само за изследвания и прегледи всеки преглед по 25 лв. И не знам къде да отида за повторна консултация, защото на този лекар нещо му нямам вяра.

Лапарото можеш да направиш във АГ-то на ВМИ.Поема се от ЗК и се плаша потребителска такса.Там правят лапаро от много години и имат добра апаратура.
За София ти трябва направление за хоспитализация от гинеколог.Успех Simple Smile

# 11
  • Мнения: 7
благодаря за информацията  Grinning

# 12
  • Мнения: 989
1. Бременна във втори месец може да значи 5 седмица, а тогава е съвсем възможно да не се види плодният сак.  Още повече, че ти си гледана на видеозон седмица преди лапарото и най-вероятно тогава си била в 4 седмица, когато пък е абсурд да се види нещо.  Naughty
2. Казваш, че си имала съвсем леко зацапване, а не истински цикъл - това не те ли наведе на мисълта, че може да има бременност? И как така отиваш на лапаро след такъв "цикъл" без даже един тест за бременност да си направила?   Shocked
3. При лапароскопията е абсурд да се види бременност ВЪТРЕ в матката на такъв ранен етап, защото при тази манипулация се оглежда коремната кухина ОТВЪН.
4. Какво очакваш да ти каже или направи докторката от чужбина?  newsm78
Съжалявам, но не мога да се съглася с нищо от написаното за тази лекарка, която е изключително уважаван специалист не само от мен, а от много пациенти и лекари. Ако има и нещо друго, някоя подробност, която не си написала, а е важна и подкрепя твърденията ти, моля те да я напишеш, защото така изглежда като едно "оплюване", макар да съм сигурна, че ти самата си вярваш и не го пишеш с лоши намерения. От целият ти пост оставам с впечатлението, че не си много наясно с материята, за която пишеш и според мен именно това е причината да се изкажеш така, но това никак не е коректно нито към д-р Тюфекчиева, нито към останалите момичета в сайта.
Желая ти успех и дано всичко е наред с бебчо все пак.  Hug
П.П. Към игликалика - не е редно да коментираш по такъв груб начин човек, когото изобщо не познаваш и нямаш представа от работата му!  Naughty

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 21:41 от Scarlet_

# 13
  • Мнения: 223
Здравейте момичета!Много неща прочетох тук , Тюфекчиева не познавам лично и не искам да познавам..Правих лапаро При Марияна Пъневска в Майчин Дом, 11-ти етй-катедра по тубарен стерилитет.Лично Пъневска познавам от 10 години..няма такъв човек!Желая и здраве!ТЯ ми написа какви изследвания да направя , които направих с талон от личния лекар(напълно безплатно)Взех направлиние и на 13 ден след цикъла отидох в 224 к-т.Където сестрата(ЯнКа) и докторката ми направиха ЛИст, с които обиколих кабинетите,после се качих на 11-ти етаж , където Сестрата(Правда -изключително внимателна и мила, ми взе кръв за кръвна група, пак безплатно) после ме разпределиха в стая  с още 2 момичета .В 12 часа си изпих очистителното...и до 10 часа изпих 3 литра вода , после нищо не се пие!Сутринта станах и бях първа в плана Сестрата ме заведе на 3-ти етаж(аз бях със пантофките , чорапи и елече), там са операционните, постоя с мен , поговорихме си , успокои ме ..после ме взеха..дойде анастезиолога, попита ме как се чувствам , дали ме е страх и ми се представи.Попитаха ме къде искам да ми поставят абоката и дали сам алергична към лекопласта!Правиха ми доста смях.Дойде доктор Пъневска . Отнове ме предупреди , че ако кистата ми( 13см.) , не позволява лапароскопска интервенция , ше ме оперират коремно.Говореше ми и ми държеше ръката...Упоиха ме...Събудих се в реанимация , където докторка ме пита как съм и имам ли болки, даваха ми навлажнени кърпи за устата и ми слагаха болкоуспокоителни през два часа, непрекъснато бях на апрат за кръвно, както и всички други там.На другата сутрин дойде рехабилитатор , които ми помогна да стна и да се раздвижа , сестрите ме храниха с бисквити и чай,,,нямах дренажи и не съм повръщала, защото ми сложиха и нещо за повръщане в системата..качиха ме на етажа , където изкарах 6 дни(тежка оперативна лапароскопия- 2.34 мин)Изключително съм доволна от всички там , старшата ме пусна на компа за 15 мин, понеже аз пуша и да не пуша на балкона в студа ми дадоха една празна стая да пуша там и то когато ми се иска,,а аз взех , че подучих всички пушачки..хахах, не са ми взели и един лев , само около 18 лева за престоя!

# 14
  • Мнения: 223
Може ли някой да ми каже , защо се плаща в Шейново , като лапарото е по каса за стерилитета!

Общи условия

Активация на акаунт