Тайната на перфектната кожа.

  • 193 444
  • 831
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 12
В_и_В_и , благодаря  Hug Звучат ми много примамливо тези рецепти (на мен коя ли храна не ми звучи примамливо?  Blush ) и може да изтормозя майка ми да прояви кулинарния си талант  Crazy

За мазната можа не бих могла да говоря от опит, защото преди да ми се появят онези проблеми имах нормална (макар и чувствителна) кожа, сега пък клони към суха. Но от листовката на маслото от гроздови семки знам, че се препоръчва за регулиране на себумната секреция  Peace Също така при проблемна/мазна кожа съм чела, че се прилага класическата рецепта на маслената баня - рициново масло и зехтин. Чела съм също, че трябва да се избягват продукти, съдържащи агресивни съставки (спирт например), защото предизвикват компенсаторно омазняване. И че също мазната кожа също може да се дехидратира и трябва да се внимава с употребата на по-силните продукти. Надявам се да съм била полезна, ако попадна на нещо още ще пиша веднага  Hug

Dai4eto, аз даже директно ще й пратя линка към темата, да прочете какво сте написали и да си състави мнение преди да посети и дерматолог.   bouquet

# 526
  • Мнения: 83
Аз съм с мазна чувствителна кожа,и често си правя тази маска която намерих най-случайно в нета,много съм доволна:
Домашна маска с мед
Сместа на сока от краставица и мед е много ефективно средство при комплексното лечение на черни точки и комедони. Приготвя се по следният начин: 3 с.л. нарязана на много ситно краставица се залива с 1чаша вряла вода, изчаква се 2-3 часа и се прецежда. Прибавя се 1с.л. натурален мед и се разбърква докато меда се разтвори напълно. Получената смес се нанася върху лицето с памучен тампон, и след 30 мин се изплаква със студена вода

Освен това си правя и масаж на лицето с мед,намазвам кожата с мед(не захаросан)  Embarassedслед което масажирам с леки потупвания по цялото лице,няколко минути! След известен период меда започва да лепне ,сгъстява се и побелява. Благодарение на меда се извличат замрасяванията,токсините-кожата се тонизира и освежава! Аз съм много доволна,и я препоръчвам горещо!  Hug

# 527
  • София
  • Мнения: 4 752
Внимавайте с меда! Силен алерген е. Peace

# 528
  • Мнения: 1 629
Myriad Canaan   нямаш грижи, ако нещо има въпроси да пита там или мене, няма значение Hug

# 529
  • Мнения: 16
Аз няколко пъти си правих  маслена баня и забелязвам ,че черните точки започват да се махат.Ще продължавам и за напред и се надявам  да се изчистят напълно. Hug

# 530
  • Мнения: 4 076
Сетих се отново, защото пак се започнаха кожните ми проблеми. Всяка зима е така. Кожата ми на тялото става ужасно суха. А е и чувствителна към вълна и кой знае какви материи и бои на дрехите... И особено по гърба ми, ако се допре до нещо по-рзлично от памучни бодита тип поло, започва да се обрива с нещо като акне... Лицето ми е в шок - дори от чиста вода започва да ме опъва, а след като се измия лъсва. А уж съм със смесена кожа - нормална + суха. Ръцете ми са ужасно сухи... УСтните ми се спаружват и напукват...
Само как се описах  ooooh! Иначе като ме види човек като изляза от банята, не би казал, че имам такива проблеми. Но истината е, че там се задържам доста време, за да се боря с проблемите.
Но определено вярвам, че има и по-леки начини за справяне с такива ситуации...
Aко добавиш "косата ми става на тел,като я мия,а после-наелектризирана плява,при положение,че е гъста и къдрава" ще опишеш моята ситуация.Всяка година декември-март съм така и се чувствам много зле.Кожата по цялото тяло ме сърби и я разранявам.Кожата на лицето изтънява,леки бръчици под очите и е все опъната.Пробвам с леки хидратанти,с по-тежки кремове,с масла,с маски и билкови отвари,но сякаш положението се влошава-вместо да успокоят,все едно допълнително затормозяват кожата.Сутринта си скъсах чорапогащите с грапавите си пръсти,които често кисна я в крем,я в някакво масло.Особено ми е неприятен този сърбеж по кожата,а тя винаги стои изпръхнала и напукана.Стъпалата също ме подлудяват,въпреки че са идеално поддържани.И като спрем да живеем на постоянно на печки,климатици и камини,положението само се оправя.Само че до тогава имам още 2 месеца...чесане и дискомфорт  Embarassed
От вчера започнах на радиаторите да слагам съд с вода,с климатиците няма начин.Продължавам си почистването на кожата с розова вода и жожоба,обтриване с лайка,маски с кисело мляко,жълтък,вчера си направих лек самомасаж само с мед,пия си витамините,имам малко ленено семе,което смятам да започна,плодови маски...ами това е,с което се опитвам да си помогна,плюс пиене и напръскване с минерална вода,внимание към храната(то  не се влияе от сезона),всеки ден навън поне за час...
Ако някой се е справил със зимната депресия на кожата си,моля да сподели!

# 531
  • Мнения: 1 324
От години се спасявам с маска с биволско кисело мляко, смлени овесени ядки и мъничко мед. Слагам на дебел слой, повтарям като поизсъхне. Стоя колкото се може по-дълго. Кожата ми става много мека и хидратирана. Голям плюс е, че с редовно прилагане на тази маска, черните точки намаляват значително.

Леките хидратиращи кремчета, зимата заменям с леко по-плътни. Сега съм с един на Estee Lauder с лифтинг ефект и съм супер доволна.

Тялото си мажа с един немски крем с невен. АСАМ – билков мехлем с невен. Изключително подхранващ и успокояващ суха и раздразнена кожа. Има го  в аптеките. И малчо мажа с него, че има атопична кожа.

За косата ползвам жълтия балсам на Gliss с масла против цъфтящи краища. Косата не е така хвърчаща и не се наелектризира.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 10:31 от letsgo

# 532
  • Мнения: 12
Наскоро в една друга тема попаднах на ето тази статия: http://www.bb-team.org/articles/3295/   Peace Не мога да се изкажа по качеството на публикацията, но описаното състояние звучи много познато. Аз се спасявам като за лице ползвам хидролипидната емулсия за лице Hydranorme La Roche, а за ръцете винаги нося в чантата си една от миниатюрните опаковки на класическата тъмносиня Нивеа. Тя ме спасява обаче само до късна есен, във ветровитите дни и  топлите ръкавици не помагат.

letsgo, много полезни съвети - благодаря   bouquet Определено ще потърся този крем с невен  Peace Маската, която прилагаш, аз обикновено хапвам за закуска (с обикновено краве мляко) и ме поставяш пред сериозна дилема - по-лакома ли съм или съм по-суетна  Crazy

# 533
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
drugata, чудя се за тази маска с краставица и мед... Значи цяла чаша течност и една лъжица мед. И тази течност си мокриш лицето? Да не би парченцата краставица да се смесват с меда и това да се наняся на лицето?

За почистване, подхранване на лицето зная маска с кисело мляко и аспирин. Върху филия черен хляб се слагат 2-3 с.л кисело мляко. След час влагата попива в хляба. Обира се млякото и се смесва със счукан на прах аспирин. Нанася се в/у лицето. Чака се да поизсъхне. Измива се с леко топла вода. Много добра и лесна маска.

# 534
  • Мнения: 1 324
Myriad Canaan, за щастие Господ дал в изобилие кисело мляко и овесени ядки, та да има да мажем и ядем, колкото душа иска!  Grinning А и нали красотата отвън идва отвътре, така че смело с лъжицата!

Днес CI /да е жив и здрав!/ писа  за oleic (Omega-6) и linoleic (Omega 9) acids, та се замислих дали да не си купя пак ленено масло на капсули. Освен вътрешно, предполагам маслото от капсулите може да се влага и в маски. Той спомена и маслото от ший. Да знаеш дали се продава в чист вид някъде?

За моята маска забравих да спомена нещо важно. Като се забърка трябва да е леко редичка и да се остави да постои малко, и сама да се сгъсти. Така в млякото преминават „разните работи” от овеса. За по-мазна кожа може да се използва краве мляко с по-нисък процент масленост.

А относно мехлемът на АСАМ, откакто го открих направо се родихме. Само с него сухите лишейчета по крачетата на дребо изчезват. Дано помогне и на теб!

Jumanji, аспиринът се слага заради салициловата киселина, която ексфолира мъртвите клетки. Има наистина добър ефект Peace , но през зимата трябва да сме по-внимателни с него, особено ако сме със суха кожа. По принцип се прилага два пъти седмично за мазна кожа и един път за суха.

# 535
  • Мнения: 12
И аз чета всички постинги на CI  Peace Ползвам маслото от ший (карите)  на Икаров, не знам дали е най-добрият пример за чист вид, защото съставът му е :

Ingredients: Butyrospermum parkii, Tocopherol, Lecithin, Ascorbil Palmitate, Glyceryl Stereate, Glyceryl Oleate, Citric Acid

По едно време, покрай тази тема, се замислих дали да не го сменя, но в крайна сметка реших, че щом резултатите от това ме задоволяват и не се проявяват негативни странични ефекти, засега ще продължа да го ползвам. Трудно се намира продукт, с който кожата ми се погажда, и когато се получи - не го изпускам. Между другото, хидролипидната емулсия, която споменах в предния си пост, е точно на база масло от ший  Peace

Попадала съм обаче на клипчета в Youtube за "нерафинираното" масло от ший и различните му употреби (кожа, коса)

- обща информация и начин на проиводство: http://www.youtube.com/watch?v=sBsTkryjHgo
- употреба върху коса: http://www.youtube.com/watch?v=q-tKRsqoNb4&feature=related

  bouquet

ЕДИТ: http://www.youtube.com/watch?v=1Wm3n8XlVJo

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 13:46 от Myriad Canaan

# 536
  • Мнения: 1 324
Благодаря!  Hug Не знаех, че има на Икаров. Ще го пробвам.

# 537
  • Мнения: 12
Привет, момичета  Hug
Ето го и обещаният обобщаващ пост пост за маслената баня   bouquet



OCM (Oil Cleansing Method) - това е популярното наименование, под което може да се търси допълнителна информация в интернет  Peace

За кого е подходяща маслената баня?

Маслената баня е подходяща за всички видове кожа - суха, смесена, нормална, проблемна, мазна. Начинът на изпълнение остава непроменен, но видът на маслото се избира в зависимост от специфичните нужди на кожата. Особено подходяща е за възвръщане на баланса на мазна/смесена кожа, която е била третирана със силни почистващи и изсушаващи средства, в следствие на което се е получило компенсаторна продукция на себум.

На какъв принцип работи маслената баня?

В химията съществува принцип : подобни разтварят подобни. Съществуват 2 вида химически връзки -  йонни ( чрез привличане на два различно заредени йона) и полярни и неполярни ковалентни ( чрез неравномерно или равномерно споделена двойка електрони) връзки.  За да се осъществи разтваряне на една субстанция в друга, те трябва да имат сходни химически връзки - в случая на маслата  и кожния себум - (неполярни или слабо полярни) ковалентни. Спирам дотук със скучната техническа част  Peace , накратко казано - маслената баня използва този химически постулат, за да разтвори себума по най-добрия начин - посредством субстанция със сходни химически връзки.

Какво е необходимо за изпълнение на процедурата?

  • Масло по избор, в зависимост от нуждите на кожата
  • Мека кърпа от естествена материя (за предпочитане без власинки, които може да дразнят при чувствителна кожа, но е въпрос на предпочитания)
  • Гореща вода ( да излиза пара)
  • 15ина свободни минути

Как се изпълнява маслената баня?

Тук е необходимо да направя едно кратко уточнение - повечето хора, прилагащи този метод на почистване като основен, го използват за отстраняване на грим. Аз имам чувствителна кожа и не съм правила подобен експеримент. По думите на всички - работи. Аз намирам за по-подходящо да разгримирам лицето си с дегримъор преди процедурата. Не е добра идея да се измие лицето преди това със стандартните водноактивиращи се почистващи средства (пяна, гел, ексфолиант), защото може да се стигне до пресушаване на кожата.

Стъпка 1: напарване на кожата


 Може да бъде извършено или по традиционния начин (с глава над купа гореща вода/запарка, покрита с кърпа) или след баня (ефектът е същият, освен ако не взимате студени душове, откакто спряха тук - таме парното  Heart Eyes )

Стъпка 2 : нанасяне на маслото върху кожата

Извършва се с плавни, масажни движения, с акцент върху местата, където обичайно има проблеми (нос, брадичка, между веждите). Ето едно клипче с много приятна и релаксираща техника за масаж : http://www.videojug.com/film/how-to-give-yourself-a-facial-massage .  Масажът продължава непрестанно няколко минути -  изслушайте например любимата си песен  Hug

Стъпка 3: потапяне на кърпата в гореща вода

Кърпата се потапя и изтисква, за да няма твърде много вода, която да изгори кожата. Опарването на ръцете може да се избегне, като се използва достатъчно голяма кърпа, намокря се само половината от нея и се изтисква, хващайки я през другата, суха половина. Горещата кърпа се поставя на лицето за около минута - докато изстине, след което процедурата се повтаря. При необходимост може да се направи и трети път, но трябва да се внимава да не се пресуши кожата от горещата вода.  Peace

Стъпка 4: освежаване


След като лицето е било покрито няколко пъти с горещата кърпа, ако има някакви остатъци от маслото , внимателно се избърсват с кърпата. След това, по желание, може да наплискате лицето си няколко пъти със студена вода - свива порите и действа много освежаващо  Peace

Кърпата трябва да бъде старателно изпирана след всяко използване! По желание може да се пере с омекотител, за по приятно усещане върху кожата.

След маслената баня усещането е различно в сравнение с почистването с водноактивиращите се продукти, с които сме свикнали. Няма усещането за "скърцане" и "опъване" на кожата. По желание може да се нанесе обичайния овлажняващ крем. Хубаво е обаче да се изчака около половин час след процедурата, преди да се прецени дали кожата наистина има нужда от него  Peace

Очаквани ефекти:


Маслената баня е добро средство за почистване на пори/замърсявания/черни точки, като ефектът е видим дори след първите няколко процедури. Кожата е приятно хидратирана и по-мека от преди. Необходимо е да се подчертае, че благодарение на масажа, на повърхността на кожата може да се появи нещо, което дълго преди това се е спотайвало в по-долните слоеве на кожата. Вярвам, че това е сред положителните ефекти, защото кожата има нужда от прочистване и  в дълбочина  Peace Освен това, особено при мазна кожа, са необходими няколко процедури, преди кожата да се пренастрои от предишния начин на почистване към този, който действа на съвсем различен принцип. В този период е нужно е човек с по-мазна кожа психически да се пренастрои, че кожата не е необходимо да "скърца" от чистота, а да бъде възстановен балансът  й. Чувството, че кожата им е "сякаш по-мазна от преди" именно в този период на адаптация, в комбинация с някоя и друга избила пъпчица, в следствие на масажа, е отказала преждевременно много хора от този метод. Истината е обаче, че нищо не може да осигури мигновени резултати и че кожата ни има нужда от "технологическо време" за пренастройка на функциите си, предвид различния начин, по който я третираме  Peace

Масла, които можем да използваме:

Маслото, с което изпълняваме маслената баня, е изцяло наш избор, въз основа потребностите на нашата кожа.

За мазна/пролемна кожа се препоръчва смес от хидратиращо масло (например зехтин) и рициново масло.  Това е класическата смес за процедурата и правилото е : при нужда от повече хидратация,се увеличава процента на зехтина (или друго хидратиращо масло), при нужда от повече почистване се увеличава процента на рициновото масло.

Маслото от гроздови семки също се прилага за регулиране на мастната секреция и е подходящо за мазна/смесена/проблемна кожа.

За суха кожа аз лично съм много доволна от маслото от ший/карите. Особеност при него е, че е твърдо на стайна температура и трябва да бъде разтопено между дланите преди нанасяне( или както прави една приятелка - с топлата струя от сешоара  Crazy ). Подходящо е също и маслото от жожоба, от пшеничен зародиш, сафлорово масло.  Peace

За зряла кожа се препоръчват прасковено и кайсиево масло,  масло от авокадо, от пшеничен зародиш.  Peace

За нормална кожа (без особени проблеми) е подходящо кокосовото масло.  Peace

За информация за тези и всички останали масла давам линк към листовката на маслата на фирма Икаров, не като реклама на конкретния производител, а като източник на сбита информация за различните видове масла: http://bglog.net/Zdrave/10774

  bouquet  bouquet  bouquet


Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 01:32 от Myriad Canaan

# 538
  • Мнения: 5 647
Момичета, зарибихте ме с това маслено почистване.  Crazy Само не ми стана ясно преди това необходимо ли е лицето да се измие и почисти или мое и без това. Също така след като се смени няколко пъти кърпата мослжтж с какво се почиства.

# 539
  • Мнения: 1 629
Ооо и аз се зарибих, ще пробвам. А да попитам с етерично масло става ли Embarassed сигурно не newsm78

Общи условия

Активация на акаунт