Тайната на перфектната кожа.

  • 193 657
  • 831
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 81
Момичета купих си крем за тяло и душ гел с пачули,страхотни ссааааа,омекотяват кожата ми и прише перфектно:
http://naturalcosmetic-bg.eu/relax+.html

# 541
  • Мнения: 84
          smile3501 Myriad Canaan хиляди благодарности и поздравления за положения труд smile3501
               newsm20
   От известно време си правя маслената баня но не съм много редовна признавам Flushed
Много добре ми се отразява маслото Ши-Карите защото ми е много суха кожата.Дори понякога след вечерното почистване на лицето си го мажа с маслото и така до сутринта(не знам какво ще кажеш ти за това?  33uu).
Все още не мога да попадна на козметика за моята кожа защото имам псориазис(слава богу не в много обострена форма-бих казала даже в много лека).Дори поисках съвет от CI(много всеотдаен човек трябва да му се отбележи) за продуктите предназначени за моя случай.
Но да не се отклонявам от темата - с задоволство установих че това масло ми действа много добре на кожата на лицето(виж за тялото не съм пробвала).Също така някой път мажа лицето си с кокосово масло вечер-също действа много добре.
Очаквам да изкараш още "тайни за перфектната кожа от вълшебната торбичка" newsm51

# 542
  • София
  • Мнения: 4 774
Myriad Canaan, благодаря за старанието  Hug Много полезна е информацията.

Аз самата вече няколко пъти си правих маслена баня с кокосово масло, защото в момента с друго не разполагам и съм много доволна. Хубаво се изчиства лицето, после не мазнее, а е гладко и меко. Heart Eyes
През последната седмица състоянието на кожата ми изведнъж се влоши много, така че ще гледам да съм сериозна и да не пропускам да си правя  маслена баня.
Освен това си взех ексфолиращ лосион на Ексфолиак и ще чакам подобрение  Confused

# 543
  • Мнения: 1 324
Ооо и аз се зарибих, ще пробвам. А да попитам с етерично масло става ли Embarassed сигурно не newsm78

Можеш евентуално да капнеш от етеричното в основното, но само с етерично няма да има търсения ефект. Peace

# 544
  • Мнения: 231
От известно време и аз ползвам този метод за почистване на лицето и мога да кажа че ефект има , кожата остава мека след почистване , останах удивена от резултата , защото да си призная не очаквах толкова добър резултат...

# 545
  • Мнения: 1 629
Е добре значи ще видя за мазна кожа масло и ще си сложа етерично (лимон) и ще пробвам да видя как е Grinning



Взех си масло с гроздови семки, както и още 3 масла ама това  е друга тема Mr. Green  ще вида дали тази вечер или утре ще правя банята Grinning

Последна редакция: вт, 13 яну 2009, 20:28 от Dai4eto

# 546
  • Мнения: 12
Благодаря, момичета   bouquet

Надявам се в този вид информацията да е по-обозрима и подредена  Peace

Много се радвам, че и вие сте доволни от ефекта, дано с всеки път да сте все по-очаровани от резултата  Hug

Mojito, бих посъветвала единствено ако има нанесен грим, той да бъде отстранен с нежен дегримъор. Ако обаче измиеш основно лицето си преди това пяната/гелът/ексфолиантът, който ползваш, ще се получи пресушаване на кожата и не се препоръчва.  Peace След края на процедурата няма нужда от допълнително измиване на маслото - ти сама ще усетиш, че лицето ти не е "мазно", а меко и хидратирано  Peace

Dai4eto , letsgo много точно те е посъветвала  Hug Избираш си базово масло и капваш в него няколко капки само етерично. Иначе, както каза и CI, рискуваш да раздразниш лицето си.  Peace

didiani , маслото от ший има репутацията на отличен хидратант, "разбиращ" се отлично със сухата хожа  Peace  Иначе "тайни" нямам - всичко, което съм споделила е научено "по трудния начин" , след като ми се появиха онези проблеми преди месеци. Сега, като погледна назад - вярно, че в продължение на няколко месеца бях много потисната и се чувствах зле, но пък така, "по неволя", най-накрая си обърнах внимание в това отношение, не съжалявам за преживяното, а го осмислям от тази гледна точка  Hug

EDIT: Innesse, аз се придържам към препоръчителната доза, посочена на опаковката - 2 пъти дневно, по 1 хапче  Peace Аз го пиех заедно с маята (така де, като съм ги подкарала, поне да са наведнъж  Blush ) и признавам, че не съм спазвала строго правило за приема им. Но пък сутрин на гладно биха могли да подразнят стомаха може би, като че ли е по-добре по време на хранене   bouquet

Относно въпроса  за нощния крем - не бих могла да споделя нещо от опит, понеже съм малко по-малка, а и нямам професионална подготовка, на базата на която да направя подобно предложение. Горещо препоръчвам темата "За добрата козметика", http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=360751.0  -  специалистите, които пишат в нея, са много отзивчиви и винаги са насреща за консултация  Hug

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 01:30 от Myriad Canaan

# 547
  • Мнения: 372
Myriad Canaan , много благодаря за изчерпателно изложеното описание на почистващата процедура с масла.
Тъй като аз също следвам твоите съвети си купих Пурим. По колко пъти е най-добре да се приема и по време на хранене ли?


# 548
  • Мнения: 372
Myriad Canaan , и още нещо да попитам: за възраст 31 и след почистване с масла какви нощни кремове би препоръчала. А възможно ли е да се редува  нощния крем с етерично масло. Чувала съм някои дами да спят намазани със зехтин.

# 549
  • Мнения: 1 629
Такааа направих си маслената баня, и наистина става за 15 мин Grinning Хареса ми. Освежи ме. За сега кожата е много мека и гладичка, но леко ми мазнее, но това ясно защо е Wink  Капнах си във водата с парата и 4-5 капки лимон, но трябваше по- малко, че щях да се задуша направо Sunglasses Супер много съм доволна. И сега по-колко пъти на седмица се прави процедурата newsm78

# 550
  • София
  • Мнения: 4 774
Момичета, някоя от вас да е ползвала ексфолиращия лосион за проблемна кожа на Ексфолиак? Нищо не е писано в упътването дали трябва да се ползва крем след това- само е обозначено да се прилага сутрин и вечер. Ако някой има представа как да се ползва, моля за помощ Hug

# 551
  • Мнения: 83
Сетих се отново, защото пак се започнаха кожните ми проблеми. Всяка зима е така. Кожата ми на тялото става ужасно суха. А е и чувствителна към вълна и кой знае какви материи и бои на дрехите... И особено по гърба ми, ако се допре до нещо по-рзлично от памучни бодита тип поло, започва да се обрива с нещо като акне... Лицето ми е в шок - дори от чиста вода започва да ме опъва, а след като се измия лъсва. А уж съм със смесена кожа - нормална + суха. Ръцете ми са ужасно сухи... УСтните ми се спаружват и напукват...
Само как се описах  ooooh! Иначе като ме види човек като изляза от банята, не би казал, че имам такива проблеми. Но истината е, че там се задържам доста време, за да се боря с проблемите.
Но определено вярвам, че има и по-леки начини за справяне с такива ситуации...
Aко добавиш "косата ми става на тел,като я мия,а после-наелектризирана плява,при положение,че е гъста и къдрава" ще опишеш моята ситуация.Всяка година декември-март съм така и се чувствам много зле.Кожата по цялото тяло ме сърби и я разранявам.Кожата на лицето изтънява,леки бръчици под очите и е все опъната.Пробвам с леки хидратанти,с по-тежки кремове,с масла,с маски и билкови отвари,но сякаш положението се влошава-вместо да успокоят,все едно допълнително затормозяват кожата.Сутринта си скъсах чорапогащите с грапавите си пръсти,които често кисна я в крем,я в някакво масло.Особено ми е неприятен този сърбеж по кожата,а тя винаги стои изпръхнала и напукана.Стъпалата също ме подлудяват,въпреки че са идеално поддържани.И като спрем да живеем на постоянно на печки,климатици и камини,положението само се оправя.Само че до тогава имам още 2 месеца...чесане и дискомфорт  Embarassed
От вчера започнах на радиаторите да слагам съд с вода,с климатиците няма начин.Продължавам си почистването на кожата с розова вода и жожоба,обтриване с лайка,маски с кисело мляко,жълтък,вчера си направих лек самомасаж само с мед,пия си витамините,имам малко ленено семе,което смятам да започна,плодови маски...ами това е,с което се опитвам да си помогна,плюс пиене и напръскване с минерална вода,внимание към храната(то  не се влияе от сезона),всеки ден навън поне за час...
Ако някой се е справил със зимната депресия на кожата си,моля да сподели!
Момичета,знам за какаво говорите ,това е проблем с който се сблъсквам всяка зима-подбедриците ми стават ужасни-между пръстите на ръцете и краката положението е трагично и  т.н и т.н,диагнозата е ясна СТУДОВА АЛЕРГИЯ-борбата е жестока!
От миналата зима се мажа с един крем който ми помага и наистина ми успокоява проблема,като най-хубавото е че ми успокоява и сърбежа(не знам дали вие имате подобен проблем)! Мирише малко на брашно но е единственото нещо което засега наистина действа.   http://www.twenga.co.uk/offer/6975/4840480535916551743.html  (тове е някакъв линк който намерих за да визуализирам продукта) има го и в наште аптеки цената е към 27 лв.

# 552
  • Мнения: 5 647
Такааа направих си маслената баня, и наистина става за 15 мин Grinning Хареса ми. Освежи ме. За сега кожата е много мека и гладичка, но леко ми мазнее, но това ясно защо е Wink  Капнах си във водата с парата и 4-5 капки лимон, но трябваше по- малко, че щях да се задуша направо Sunglasses Супер много съм доволна. И сега по-колко пъти на седмица се прави процедурата newsm78

Лимонов сок ли сложи или етерично масло? Довечера след работа ще ходя да си търся масло от карите, ама не на Икаров. Не знам в Ремедиум дали има други марки /не български/.

# 553
  • Мнения: 4 076
Направих маслената баня с кокос и се присъединявам към доволните.Само че накрая обтрих лицето с бучка замразена отвара от лайка,и ми развали усещането за подхранена и поглезена кожа,занапред няма да го правя.Кожата ми е дехидратирана,суха(през зимата,иначе е нормална)и мисля да правя тази баня 2 пъти месечно.Как мислите,добре ли е така?

# 554
  • Мнения: 3 050
Момичета, някоя от вас да е ползвала ексфолиращия лосион за проблемна кожа на Ексфолиак? Нищо не е писано в упътването дали трябва да се ползва крем след това- само е обозначено да се прилага сутрин и вечер. Ако някой има представа как да се ползва, моля за помощ Hug
http://www.framar.bg/product_review.php?id=30061118&from=0&a … E%ED+%E0%EA%ED%E5
дано съм помогнала

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт