нещо интересно с кайма ???

  • 31 258
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 428
strahotni ste Hug

# 16
  • Мнения: 375
Кюфтета с млечно-чеснов сос
 Забъркваш си каймата като за кюфтета, офомяш ги и ги слагаш в намаслена тавичка да се пекат. Малко преди да станат готови, ги заливаш със смес от 1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, малко сол, 4-5 настъргани скилидки чесън, чер пипер и допичаш.

# 17
  • Мнения: 431
Кюфтета с млечно-чеснов сос
 Забъркваш си каймата като за кюфтета, офомяш ги и ги слагаш в намаслена тавичка да се пекат. Малко преди да станат готови, ги заливаш със смес от 1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, малко сол, 4-5 настъргани скилидки чесън, чер пипер и допичаш.
Днес ще ги пробвам  Peace Сутринта извадих едно пакетче кайма и се чудих какво да направя  newsm78. Мерси за идейката   bouquet

# 18
# 19
  • Мнения: 5 362
Страхотни рецепти!Много хубави идеи-ще се възползвам и аз Peace
Пълнени тиквички или картофи съм правила с кайма.Стават много хубави.Сместа я правя като за пълнени чушки.

# 20
  • Мнения: 4 380
Кюфтета с млечно-чеснов сос
 Забъркваш си каймата като за кюфтета, офомяш ги и ги слагаш в намаслена тавичка да се пекат. Малко преди да станат готови, ги заливаш със смес от 1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, малко сол, 4-5 настъргани скилидки чесън, чер пипер и допичаш.
Днес ще ги пробвам  Peace Сутринта извадих едно пакетче кайма и се чудих какво да направя  newsm78. Мерси за идейката   bouquet

И аз отивам това да правя. Чудесна идея, Тина-Рина. Peace Пиши в темичката за диетични рецептички! Никакви въглехидрати- това е което ми трябва. Grinning

# 21
  • Мнения: 1 797
Айде и аз да опиша нашите мързеливи кюфтета във фурна.

Каймата се омесва с 1 яйце, черен пипер и магданоз. Оформят се кюфтета, като във всяко по желание се слага кубче кашкавал.
Кюфтетата се нареждат в тефлонова тавичка, на разстояние едно от друго. Пекат се 10 минути, след което се чукват 5-6 или повече яйца в разстоянията между тях.
Всичко това се запича още около 5-6 минути - до побеляване на белтъците.
Сервират се със салата или залети със сос от кисело мляко с чесън.

Бързо, лесно и вкусно. 

# 22
  • Мнения: 22 867
Тези бързи кюфтенца на Бъчи са превъзходни!
Ето рецептата:
           
Цитат
Една рецепта и от мен, която се изпълнява много бързо и лесно.

Приблизителна цена 3лв

Продукти:

за каймата - 500гр. кайма, 1 яйце, 1 с.л. червен пипер, 1 ч.л. черен пипер, 1 ч. л. кимион, 1 ч.л. чубрица, сол на вкус

за сосът - 1 кофичка кисело мляко, 2 яйца, 3 скилидки чесън (пресовани), сол на вкус

Оформят се малки кюфтенца, които се овалват в брашно и се нареждат в намазнена тава. Заливат се със соса. Поръсват се с 1-2 с. л. олио. Пекат се в загрята фурна до зачервяване.


Да ви е сладко!
 
 

# 23
  • Мнения: 953
бабекови кюфтета

и друг път съм ги писала,но за тези които не са ги чели

кайма ,червен пипер повечко,подправки ,сол,

всичко това го омесвате добре,и оформяте кюфтета.нареждате ги в тава и ги слагате във фурната.
стават много вкусни.

друго с кайма:Кълцани сърми

зеле нарязано ,кайма и подправки като за сърми.разликата е че всичко това се обърква и в тенджера се вари.
вместо да стоя с часове и да вия сърми ,зелето го слагам готово нарязано.става много бързо.

По подобен начин правя и пълнени чушки

Нарязвам чушките и слагам каймата и подправките.Всичко това в тенджерата и на котлона.Правя и сос и е готово за нула време.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 378
От кайма правя и най-редовно ГЮВЕЧЕТА.

# 25
  • Мнения: 1 906
От кайма правя и най-редовно ГЮВЕЧЕТА.
Рецепта може ли   Embarassed .

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Може.  Flutter

Преди ги правех с всичко за което се сетя наведнъж вътре и едно чукнато цяло яйце отгоре. Сега обаче така:

Запържвам малко кайма с лук, доматено пюре и подправки. Колкото само да клокне. Разпределям от тази смес на дъното на гювечетата. После натрошавам сирене, нарязвам гъби, печен пипер, топено сирене, може и колбас (ако сте по-саламджии), настъргвам кашкавал. В отделен съд разбивам 2 яйца и ги изливам най отгоре, като ги разпределям навсякъде върху гювечето, за да се "запечата". Печеш. Peace

# 27
# 28
  • Мнения: 1 402
Аз правя гювечета с кайма:
І вид: запържвам 1-2 глави лук, прибавям омесената с подправки и накъсана на парченца кайма, ако има малко гъби/нарязани/-още по-добре, малко  нарязани на ситно обелени домати. Запържвам до полуготовност.Сместа разпределям в гювечета. Отгоре натрошавам по малко сирене .Разбивам 2-3 яйца, към тях добавям  настърган кашкавал и  разпределям по гювечетата като заливка. Наливам по мъъничко водичка и слагам във фурната за около 1/2 час.Става много хубаво.Тази рецепта е от книжката "Какво да сготвим набързо",но забравих името й newsm78Не знам на вас колко бързо ще ви се стори  Simple Smile, но е добра и за гости Peace
ІІ вид: сварявам яйца според броя на гювечетата.Всяко облепям с овкусената кайма и поставям в гювече. Отстрани слагам нарязани на дребно картофи с чубрица, сол, черен пипер, нарязан на дребно лук, малко вода и малко олио и слагам гювечетата да се пекат във фурната за около 50 минути/докато станат готови картофките/

Общи условия

Активация на акаунт