Gorenje или Bosch?

  • 12 198
  • 65
  •   1
Отговори
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте, двоумя се за двете марки- ще купувам вградена фурна, керамичен плот и пералня?
Вие какво мислите- кое да избера?
Цените са приблизително еднакви.
Иначе имам обикновенна печка и хладилник на Gorenje вече 5 години и съм доволна, даже са като нови, но ще си правя кухня и реших да са вградени.
А майка ми има пералня Bosch и е много доволна.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 952
На мен не ми се струват близки цените  newsm78, ако това е решаващо за избората ти.
Ако цените не са решаващи, аз гласувам за Сименс или Бош.

# 2
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
На мен не ми се струват близки цените  newsm78, ако това е решаващо за избората ти.
Ако цените не са решаващи, аз гласувам за Сименс или Бош.

Странно нали, но факт- имам и двата каталога и на бош и на горение, разглеждам, разглеждам и не мога да реша.
Гледам сходни модели като функции и дизайн, да не казвам че на горение са и по-високи цените от тези на бош, за уреди с еднакви функции и дизайн, наистина останах смаяна, не го очаквах.
Има естествено и по-евтина варианти, но примерно липса ел.дисплей и т.н.
Аз сравнявам уреди с еднакви функции- даже модела на бош има печене на две нива и самопочистване и е със 75 лв по-ниска цената.

# 3
  • Мнения: 2 591
не се чуди тогава, избирай Бош!  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз пък бих избрала Горения  Peace
Изключително доволна съм от тази марка

# 5
  • София
  • Мнения: 430
Аз си взех фурна и котлони на gorenje и двата модела са със сензорните копчета. Монтираха ми ги вчера  Heart Eyes Но съм ползвала и преди тази марка и си знаех, че ще са те, нямаше дилема изобщо..Във фурната на горенйе може даже и на 5-те нива да се пече..така поне прочетох в упътването. Всъщност зависи от модела...Абе аз също мислех, че бош са по-скъпи  newsm78

Пералнята ми е на аристон от новите модели, които са super silent. За пералнята се ориентирай по-добре по екстри, отколкото марка..гледай кг, шум, отложен старт, бебе програма и др..иначе повечко пари ако ще даваш - whirlpool.

А gorenje-то го помня от малка, имахме печка с котлони и не беше мръднала до последно, даже още работи..

# 6
  • София
  • Мнения: 807
Bosch!

# 7
# 8
  • Мнения: 22 432
Според мен Горение, поне за готварската печка.

# 9
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Gorenje!!!

# 10
# 11
  • Мнения: 22 887
Бош!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 423
Нямам мнение защото не съм ползвала нищо от тези марки, но съм чувала много положителни отзиви за Бош  Peace

# 13
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Бош!!! Въпреки, че цялата ми кухня е Горение- хладилник, фурна, керамичен плот, абсорбатор, миялна... ако цените са близки аз никога не бих се замислила.Много съм доволна от Горение, но за мен двете марки нямат сравнение и определено Бош е много по-висок клас.

# 14
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Направо максимално затруднихте избора ми #Crazy newsm78
50/50 сте,
а мен питате ли ме?
Дано все пак някоя марка да надделей.

# 15
  • Мнения: 1 427
Още един глас за Горение! Peace

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само за пералнята се изказвам.
По-добре е Горене-то, от 2-те марки, които си предложила.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Горение Simple Smile

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530
БОШ разбира се.

# 19
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
9 на 7 засега в полза на горение, избора става все по-труден #Crazy newsm78

# 20
  • Мнения: 125
Аз съм с Gorenje и съм много доволна, но като гледам има и много добри отзиви и за Bosch, така че труден избор!!!

# 21
  • България-София
  • Мнения: 573
У нас всичко е Бош - доволна съм, майка ми има Горение пералня и печка - никак не е доволна, но са уреди на по 10 години... Приятели имат също Горение и са много доволни.

# 22
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Направо не мога да избера.

# 23
  • Мнения: 1 449
Бош, лии Сименс, макар че от Горението не съм чула оплаквания - това май е марката на форума  Joy Рускините пък са луди на тема Бош  Grinning

# 24
  • Мнения: 152
Bosch  Peace никога не бих се чудила и то сравнено с Gorenje!

# 25
# 26
  • София
  • Мнения: 204
зълва ми си купи плот и фурна за вграждане на Gorenje плота е от тези със сензорните копчета .На шестия месец се развали и дори не й признаха гаранцията,плати 360 лв.за ремонт

# 27
  • Мнения: 115
И ние имаме същата дилема,
Направо не мога да избера.
И накрая все пак какво надделя? Че с мъжът ми сме в луд спор.

# 28
# 29
  • Мнения: 3 360
Аз съм за Горенйе Simple Smile

# 30
  • София
  • Мнения: 4 041
Очевидно изборът ти е добър- и от двете мерки няма оплаквания Laughing. Аз бих избрала тази ,която е по-красива. Ми така де, като се моткаш в кухнята да ти радва окото. Sunglasses

# 31
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
И ние имаме същата дилема,
Направо не мога да избера.
И накрая все пак какво надделя? Че с мъжът ми сме в луд спор.

Още не съм си купила, но вече съм решила да е Бош, защото имам уреди на горение и не съм кой знае колко доволна.Цените са еднакви горе долу, е има и по-скъпи модели на бош с пиролиза, backwaggen, но там са вече над хилядарката и едва ли ще си го позволя, но имам още време за мислене.Още не ми е готова кухнята.А и между другото, фурните на Бош са по-големи вътре.

# 32
  • Мнения: 115
И ние имаме същата дилема,
Направо не мога да избера.
И накрая все пак какво надделя? Че с мъжът ми сме в луд спор.

Още не съм си купила, но вече съм решила да е Бош, защото имам уреди на горение и не съм кой знае колко доволна.Цените са еднакви горе долу, е има и по-скъпи модели на бош с пиролиза, backwaggen, но там са вече над хилядарката и едва ли ще си го позволя, но имам още време за мислене.Още не ми е готова кухнята.А и между другото, фурните на Бош са по-големи вътре.

Ние вече си купихме Бош миналата неделя и аз съм много доволна и щастлива.
Мъжът ми предпочиташе чисто черно Горение / някаква нова колекция /, но така и не успяхме да го купим след двучасово мотане от страна на продавачите. Първо чакахме да го докарат от склада и като стигнахме до плащането се оказа, че не приемат карти Виза Електрон. А това вече преля чашата. 

# 33
  • Мнения: 4 514
Аз пък съм доволна от Gorenje, а от Bosch - не толкова. Имам ютия Бош, все нещо й става, и на ремонт я носих. На леля ми ютията - по същия начин. А уредите ми Горене са си ОК. Е, счупих пералнята, но си беше моя вината и слава Богу, че мия оправиха... Embarassed

# 34
  • Мнения: 204
Горение за мен е прехвалена марка, не бих я сравнила с Бош. Само се чудя защо изглупях и си купих плот Горение двойка, с разширяващата зона. Затвърдих си мнението за Горение- пълен боклук- слаб и на всичко отгоре копчетата така се загряват, че не мога да го изключа /сензорни/, ако съм готвила по- дълго. А пък как пищи не е истина...

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Моя глас е за Бош, сестра ми има хладилник и керамичен плот+ фурна вече 4 години и е много доволна и от 3-те. Но все пак при уредите е малко на късмет, виж коя фирма колко години гаранция предлага и дали има/няма части за съответния модел

# 36
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз сега ползвам печка на горение, но както казах вече ще ги сменям за вградени уреди на бош, та от какво не съм доволна, почти нови са на 3 години- котлона ми за бързо нагряване - издава звук всеки път като почне да загрява- това от около 1 година; копчетата на фурната ми се изтриха и не могат да ми ги сменят - добре че помня на кое завъртане какво отговаряше- долно, горно печене и т.н.; хладилника ми не спира да бръмчи от както му завъртяхме вратичката да се отваря на обратно, явно уплатнението се изхабило. На третата година вече си показаха мизериите - уредите.

# 37
  • Мнения: 101
За пералня по - добре да е Бош, защото в магазините предлагат такива, които са със пластмасов казан и не подлежат на ремонт. Развалят се като им изтече гаранцията.

# 38
  • Мнения: 254
Никога повече няма да взема Горение - на 5 пране казана на пералнята се смачка като метална кутия от кола. Усука се. Гаранция не признаха -причината бил лигавник на бебето който пропаднал. Не трябвало да ги пера без торба - а като ги сложа в торба не се изпират.Сменихме казана за 150 лв. и пералнята ни излезе 730+150, лигавници и дребните дрешки ги пера на ръка, че пак си пропадат???

# 39
  • Мнения: 109
Аз също съм за Gorenje.

# 40
  • Мнения: 404
Един глас за Bosch.  Peace
Май трябваше да пуснеш анкетка  Wink

# 41
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Един глас за Bosch.  Peace
Май трябваше да пуснеш анкетка  Wink

Мерси за идейката, мисля че не е късно.

# 42
# 43
# 44
  • Мнения: 1 883
Бош разбира се - немска марка с традиции

# 45
# 46
  • Мнения: 47
Бош разбира се - немска марка с традиции
Bosch естествено , че са немска марка с традиции, но сега имат изнесено производство (както и много други марки) в Турция, докато на Gorenje производството си е изцяло в Словения. Всичко е въпрос на личен избор. Едва ли една печка BEKO или CROWN (пак позната немска марка с утвърдено качество от далечното минало) произведени в Турция биха имали по-лоши качества и функции от наложилите се световни марки Wink

# 47
  • Мнения: 534
Gorenje
имам само  такива уреди и съм страшно доволна.
Bosch не съм използвала  Rolling Eyes

# 48
  • Русе
  • Мнения: 659
Gorenje

# 49
  • Мнения: 6 017
Вкъщи сме с Gorenje и сме много доволни от нея, а за Бош дори не съм чувала #Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 3 854
Със сигурност BOSCH, но да не е произведен в Турция, а това във всеки уважаван магазин за бяла техника ще ти го кажат,но най-вече личи и по цената.Един BOSCH правен в Германия е 100 пъти по-добър от едно Gorenje и естествено е по-скъп!

# 51
# 52
  • Мнения: 3 334
Горение Peace

# 53
  • Мнения: 505
Абе като чета мненията, оставам с впечатление, че някои хора просто не са ДОРАСЛИ да си харчат парите. Разбира се, Горението е лидер на източноевропейските производители, а Бошът е "само" една от най-добрите немски марки, щото има и АЕГ, и Сименс, и разни други дето не ги и знаем. Та ако Бош и Горение са На Една Цена, колко трябва да е отвикнал да мисли човек, за да предпочете словенска технология пред немска? Вие представяте ли си изобщо какви са претенциите на една германска домакиня??? На която майка й може би не й подарява нищо, щото там всеки си изкарва сам парите. И какви са нашите скромни претенции, дето все чакаме да видим колко ще ни дадат този път.
    Уверявам ви, това има пряка връзка с уредите - с материалите, които са вложени в тях, с технологиите, с удобството на управление и поддръжка.  Аз гледам да си купувам Бош, макар че и АЕГ според мен си струват парите, просто ми е по-лесно с Бош и Сименс, че продават по каталог и мога да си поръчам конкретен модел, а не да купувам "каквото има". Изгладувала съм си ги уредите един по един. Не съм си купила сума ти дънки и други разни нещица, но като трябва да свърша домакинската работа, всеки път съм благодарна! Че някой е помислил за моето удобство и добро настроение.
   И така, надявам се да съм ядосала доста хора във форума, докато ми се ядосват, отново и отново ще премислят всички "за" и "против". Яд ме е пък мен мъничко на Горение, защото не могат да вземат такива ужасяващи пари за уредите си. Сравнявала съм ги при покупките по функции, по потребление на ток, вода, по простота в дизайна и обслужването и ТЦ!!!

# 54
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Вчера посетих магазина на Бош и Сименс във Варна, разпитах за моделите и къде са произведени, казха ми че тези с по-ниските цени до 700 лв примерно са произведени в Испания, а другите в Германия. Някой купувал ли си е от този магазин уреди?
А спрях се и на една пералня на бош, някой може ли да каже нещо за тях?

# 55
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Вкъщи сме с Gorenje и сме много доволни от нея, а за Бош дори не съм чувала #Crazy
Ама ти сериозно ли  #Crazy

# 56
  • Мнения: 375
Gorenje .....много съм доволна  Peace

# 57
  • Мнения: 685
Gorenje!!!  Bosch отдавна не е това, което беше.

# 58
  • Мнения: 8 917
Бих избрала Бош Peace

# 59
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Яд ме е пък мен мъничко на Горение, защото не могат да вземат такива ужасяващи пари за уредите си. Сравнявала съм ги при покупките по функции, по потребление на ток, вода, по простота в дизайна и обслужването и ТЦ!!!

Именно. Неоправдано скъпи със скромни възможности за цените си.

# 60
  • София
  • Мнения: 606
Bosch според мен са по-добри.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз съм пред същата питанка.Коя да избера.Само фурната ми остана.Четох,че Горение не били добри за вграждане,заради парата отзад.Надигали или замърсявали кухнята.А в същото време печката ,на която готвя в момента е Горение..

# 62
  • Мнения: 22 887
Яд ме е пък мен мъничко на Горение, защото не могат да вземат такива ужасяващи пари за уредите си. Сравнявала съм ги при покупките по функции, по потребление на ток, вода, по простота в дизайна и обслужването и ТЦ!!!

Именно. Неоправдано скъпи със скромни възможности за цените си.
Peace Напълно подкрепям.За малко повече пари може да се вземе нещо много по-сносно,като възможности и параметри.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 320
Фурната, котлона и хладилника са ми на Горение и съм много доволна и от качество и от дизайн. Пералнята ми е на Аристон от последните модели с доста естри. Излиза малко по-скъпа, но до сега не съм се изкефила толкова на някой уред вкъщи, колкото на тази пералня.

# 64
  • Мнения: 337
Аз имам плот и фурна за вграждане Gorenje. Много съм доволна  Peace

# 65

Общи условия

Активация на акаунт