Gorenje или Bosch?

  • 12 215
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 47
Бош разбира се - немска марка с традиции
Bosch естествено , че са немска марка с традиции, но сега имат изнесено производство (както и много други марки) в Турция, докато на Gorenje производството си е изцяло в Словения. Всичко е въпрос на личен избор. Едва ли една печка BEKO или CROWN (пак позната немска марка с утвърдено качество от далечното минало) произведени в Турция биха имали по-лоши качества и функции от наложилите се световни марки Wink

# 47
  • Мнения: 534
Gorenje
имам само  такива уреди и съм страшно доволна.
Bosch не съм използвала  Rolling Eyes

# 48
  • Русе
  • Мнения: 659
Gorenje

# 49
  • Мнения: 6 017
Вкъщи сме с Gorenje и сме много доволни от нея, а за Бош дори не съм чувала #Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 3 861
Със сигурност BOSCH, но да не е произведен в Турция, а това във всеки уважаван магазин за бяла техника ще ти го кажат,но най-вече личи и по цената.Един BOSCH правен в Германия е 100 пъти по-добър от едно Gorenje и естествено е по-скъп!

# 51
# 52
  • Мнения: 3 334
Горение Peace

# 53
  • Мнения: 505
Абе като чета мненията, оставам с впечатление, че някои хора просто не са ДОРАСЛИ да си харчат парите. Разбира се, Горението е лидер на източноевропейските производители, а Бошът е "само" една от най-добрите немски марки, щото има и АЕГ, и Сименс, и разни други дето не ги и знаем. Та ако Бош и Горение са На Една Цена, колко трябва да е отвикнал да мисли човек, за да предпочете словенска технология пред немска? Вие представяте ли си изобщо какви са претенциите на една германска домакиня??? На която майка й може би не й подарява нищо, щото там всеки си изкарва сам парите. И какви са нашите скромни претенции, дето все чакаме да видим колко ще ни дадат този път.
    Уверявам ви, това има пряка връзка с уредите - с материалите, които са вложени в тях, с технологиите, с удобството на управление и поддръжка.  Аз гледам да си купувам Бош, макар че и АЕГ според мен си струват парите, просто ми е по-лесно с Бош и Сименс, че продават по каталог и мога да си поръчам конкретен модел, а не да купувам "каквото има". Изгладувала съм си ги уредите един по един. Не съм си купила сума ти дънки и други разни нещица, но като трябва да свърша домакинската работа, всеки път съм благодарна! Че някой е помислил за моето удобство и добро настроение.
   И така, надявам се да съм ядосала доста хора във форума, докато ми се ядосват, отново и отново ще премислят всички "за" и "против". Яд ме е пък мен мъничко на Горение, защото не могат да вземат такива ужасяващи пари за уредите си. Сравнявала съм ги при покупките по функции, по потребление на ток, вода, по простота в дизайна и обслужването и ТЦ!!!

# 54
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Вчера посетих магазина на Бош и Сименс във Варна, разпитах за моделите и къде са произведени, казха ми че тези с по-ниските цени до 700 лв примерно са произведени в Испания, а другите в Германия. Някой купувал ли си е от този магазин уреди?
А спрях се и на една пералня на бош, някой може ли да каже нещо за тях?

# 55
  • Countryside
  • Мнения: 11 632
Вкъщи сме с Gorenje и сме много доволни от нея, а за Бош дори не съм чувала #Crazy
Ама ти сериозно ли  #Crazy

# 56
  • Мнения: 375
Gorenje .....много съм доволна  Peace

# 57
  • Мнения: 685
Gorenje!!!  Bosch отдавна не е това, което беше.

# 58
  • Мнения: 8 917
Бих избрала Бош Peace

# 59
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Яд ме е пък мен мъничко на Горение, защото не могат да вземат такива ужасяващи пари за уредите си. Сравнявала съм ги при покупките по функции, по потребление на ток, вода, по простота в дизайна и обслужването и ТЦ!!!

Именно. Неоправдано скъпи със скромни възможности за цените си.

Общи условия

Активация на акаунт