Вашето мнение за тези уреди

  • 17 672
  • 119
  •   1
Отговори
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Какво ще кажете за уредите, на които съм се спряла. Двоумя се за мелачката, фурната и аспиратора. За плота съм сигурна, че ще е този:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=702654&cat=67&f=3669

За мелачката се двоумя между тези двете :
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706503&cat=31&f=4734

и
http://kuhniata.com/

За фурната много искам тази, но дали пък не може да се замени с друга марка, но задължително с пиролитично почистване да е:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=707013&cat=67&f=3703

Някой има ли термосонда-полезна функция ли  е наистина или спокойно може и без нея.

И накрая аспиратора, кой ли да избера ? От марката Таурус имам доста неща и съм доволна.
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=718019&cat=14&f=3672

http://www.gerry-asp.com/

http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=6497&cat … ort=2a&page=2

По принцип харесвам този, но нямам място за него, а и парите са множко :
http://www.electron.bg/product_info.php?manufacturers_id=&pr … categories_id=106

Някъде бях видяла калкулатор, който изчислява мощността на аспиратора, според кубатурата. Да знаете къде е .Помещението ми е 17 кв, дали 550-600 е достатъчно или малко ?
Очаквам мненията ви, изтеглила съм парите и не мога да реша какво да взема- да не сгреша. newsm78

И за цвета на кухнята се двоумя. Синьо или жълто- в комбинация , но повече клоня към жълто,пералнята и миялната ми са бели и мисля, че с жълтото ще е по-добре. Ето така например :
http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1368989

http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1368988

http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=108125&PhotoID=1368985

Офф, ама че съм нерешителна. Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 893
Мелачка-тази, която е по-мощна. Аспиратор- също, но най добре Faber.
Синият цвят в кухня на мен лично ми е твърде агресивен. Аз бих избрала жълто или друг светъл цвят.

# 2
  • Мнения: 3 640
Здравей, Джемма!
Мненията, които ще дам по-долу са базирани само на безбройните ми обиколки по магазините и безкрайните ми разговори с консултанти и сравняване на характеристики на уреди от сайтове на производители и в крайна сметка, на окончателно направения от мен избор. Не мога да твърдя, че информацията, която ти давам е най-достоверната, защото не е изпробвана все още на практика - кухнята ми ще бъде монтирана след 1 месец, но се надявам да ти бъда полезна.
За тези мелачки не мога да кажа нищо конкретно. Моята е на Faber от средните. Като я купувахме, консултантката каза, че малката е твърде слаба, а най-голямата пък е прекалено мощна за домашна употреба и затова се спряхме на средния клас.
Когато избирах фурна, се бях спряла на съвсем други марки, но мой добър познат, който е консултант в голяма верига за ел. уреди тотално ме разубеди и в крайна сметка си купих АEG с термосонда по негова препоръка. Според него това е марката, на която може да се има най-голямо доверие за уредите от този клас. Термосондата ти гарантира, че месото (или сладкиша, или нещо друго) е достатъчно изпечено и отвътре. Така няма риск нещо да не доизпечеш както трябва. Особено за сладкишите е важно да не се отваря често вратата на фурната, за да проверяваш с клечка за зъби или шиш дали са се опекли, защото при всяко отваряне, температурата се променя и може да ти спадне тестото.
Плотът ми също е AEG, като единствената разлика (която, обаче за мен е доста съществена) между него и Gorenje  е, че AEG се самоизключва, ако нещо изкипи.
За аспираторите събрах доста мнения и всички бяха категорични - Faber. Затова и си взех такъв. Помещението ти е малко и от по-мощен аспиратор няма нужда. На наши приятели кухнята е горе-долу 17 m2 + хол, който е свирзан с кухнята с арка и е още около 20 m2. Te са с аспиратор Faber с мощност 550 m3/h и се налага да отварят прозорците, когато гo пускат, защото въздухът в помещението не достига и аспираторът засмуква и връща в стаята дима от камината, която е между хола и кухнята.

Изборът на основен цвят е доста лично решение, но от двата аз бих избрала жълтия.

Това е от мен. Дано не съм те отегчила много и дано съм помогнала поне малко. Успех! И ти пожелавам да готвиш с много настроение в новата си кухня!   bouquet

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичко е много хубаво, само ако може да избягваш марката Таурус Wink

Кухнята в жълто твоята ли е?

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Sun,  bouquet много ти благодаря ! Изобщо не си ме отегчила, напротив затвърди ми мнението и отхвърли колебанието ми за фурната- АЕГ ще е, с термосонда. Laughing Не съм много склонна да я сменя за друга, по-добре нещо друго да е по-евтино. АЕГ не видях двойка плот, затова на Горене се спрях. Четворка ми е много, определено. А кухнята ще е жълта, днес следобяд стигнахме с мъжа ми до този консенсус- жълто. Laughing Тези дни ще отидем до Варна за уредите.РАзкажи ми още малко за кухнята си, направо мира нямам тези дни. И ние ще я поръяваме другата седмица. Така, че след месец- месец и нещо ще си покажем новите кухнички. Grinning

Шани, благодаря и на теб. Таурус отпада. Прахосмукачката и микровълновата са ми Таурус, доволна съм. Но те не са скъпи уреди все пак- ако се развалят, ще ги сменим. Кухнята в жълто просто ми хареса като модел , взех я от интернет, дадох я за пример. Сегашната ми кухня е такава. Много си я харесвах преди, но е морално остаряла вече :
 http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=62923

Ами като виждате помещението и вземете предвид жълтата кухня, какъв цвят стени ще ми препоръчате?

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 21:53 от Джемма

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами резеда, както е на фотоса... или наситена охра? Това мисля, че ще си пасва. Ама Джемма, мен ако питаш, трябва да позволиш на око на професионалист да надникне и да ти даде съвет.

Дали да не драснеш едно ЛС на Жана/bg paint/... все пак тя си е художник, ще има усет към комбинирането на цветовете.

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
АМи исках да чуя и вашето мнение. А иначе и проекта за кухнята съм си измислила, но все пак той ще е само ориентир- професионалистите ще си кажат думата. Мерси още веднъж.  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 640
И аз не мога да спра да мисля и премислям новата си кухня. Луднах да търся информация и да подреждам най различни варианти. #Crazy
С удоволствие ще ти разкажа още.
Съдомиялната и хладилникът ще се избират и купуват на "второ четене", че не стига бюджетът засега. Money
Мивката и смесителят ми са гранитни от серията Metalteck на Faber с цвят титан (плотът също ще е титан и затова избрах конкретно този цвят). Мивката е с голямо и малко корито и с отцедник, а смесителят е с изтеглящ се душ.
Самата кухня ще е бордо и избелен дъб. Моето помещение също е малко и се постарахме с проектанта на фирмата-изпълнител да съберем максимално функционални неща на малка площ - в общи линии дизайнът и основните идеи са си мои, той само понамести нещата и предложи вариантите за механизмите на чекмеджетата и шкафовете. Като механизми ще има "амортисьори" (не знам точно как се казват) на всички отварящи се части, чекмеджетата ще се прибират плавно, също и вратите на шкафовете. Горните шкафове, които са хоризонтално отварящи се, ще се повдигат от механизъм, който отваря догоре шкафа (не знам дали го обясних добре - не са 2 отделни вратички, макар, че външно така изглеждат, а се отварят едновременно като хармоника). До фурната ще има един механизъм за бутилки. Май това е в общи линии. Ако се сетя още нещо, ще пиша.
Сега обмислям вариантите за цветовете на стените, пуснала съм и темичка тук и събрах доста свежи идеи, за което благодаря на всички, които се включиха.
За жълта кухня бих ти препоръчала следните цветове: резеда, праскова, синьо, лавандула. И тъй като помещението е малко, по-добре е да са светли тонове. Нямам търпение да си покажем кухните. Дано всичко върви гладко и в кратки срокове.

# 8
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А колко ще ти излезе кухнята с механизмите, мивката и батерията, без уреди ? И колко метра е- на мен не са ми дали още окончателна цена и затова не съм поръчала още, но е въпрос на дни.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят съвет е да не си купуваш аспиратора"Фабер-Брио"!Аз го имам в моята кухня и въобще не съм доволна!Първо-ако си го разглеждала-отпред са лампите,а отзад филтрите от което каквото и да сложа на предните котлони половината пара идва към кухнята!Викахме ги от сервиза-дойдоха хората,разглобиха го целия,сглобиха го и пак така си дърпа/просто физически не може явно по друг начин/.Язък,че се изхвърлихме с толкова пари-на свекървата"Едеса"за стотина лева смуче като за световно!!! Mr. Green

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и аз да се вкюча в темата!!!Джемма,според мен също е по подходяща жълтата кухня.Стените мисля,че праскова ще е добре....А уредите ,които си избрала са.......супер HugПонеже и мен ме тресе треска за кухня,уредите които си купиха са:фурна Самсунг,хладилник Шолтес,миялна/ти знаеш/Аристон,микровълнова Самсунг,и абсорбатор Еуролукс.Мисля си даже,че май твоята майка си е взела абсорбатора на Еуролукс newsm78Моят е с мощност800м3.Помещението ми е около 35-40м2Мисля че е достатъчно.Ако е твоята майка с абсорбатора,кажи доволна ли е ,че парите на са малко ThinkingУспех при поръчката,и дръж ни в течение,че и аз се пека на такъв огън
Сега имам един въп;рос към Sun,виждам,че си от Русе,и да те питам,коя фирма ти прави кухнята?Вчера бях в Русе,и нали искам МДФ лак,намерих тел.на фирма и тръгнах към Русе.1-во,че обикаляхме около 2 часа докато я намерим и постоянно им звунях по тел.за инфо къде съм и как да стигна до тях,и им казах за какво идвам....Най накрая ги открих крайно изнервена/понеже имах и спътник дразнител разбирай мъжа ми,коъто не спря да мърмори,че видиш ли в Силистра нямало фирми за мен ,била съм с големи претенциии т.н.и т.н./и така като стигнах влизам в офиса и казвам тата и така,а те амиии,ние 2 месеца няма да работим,че ще местим завода  ShockedВярвайте ми направо като излязох ,и се разревах от безсилие.В русе разбрах правели само 2 фирми лак,и едната е тази а другата просто ако кажех на мъжа ми да ходим и нея да търсим,сигурно полиция щеше да ни разтървава hahahaИ варианта е:като минахме през Интериор 46.Дадох им размери да ми правят цена,и да видим.Иначе преди 2 месеца пак в Русе една фирма ,от която си взехме абсорбатор hahaha ,не ми се търси се га гаранцията /намира се срещу бившето 1001 стоки/ми дадоха цена 2300лв.за кухня 2,70м.без механизмите.Толкова ме е яд че няма да е лак,а толкова искам..... CryВсе пак кухня не се прави всеки ден,но.....И затова искам да те питам твоята коя фирма ще я прави?Имаш ли едни такива ленти от инокс които обкантват плота, и долу под шкафчетата?
ИЗВИНЯВАМ,се на всички,че така си излях мислите и ви занимавам,но вярвайте ми направо съм луднала по ремонта.Вече нерви не ми останаха,че и 2 деца и те своето си искат,и направо съм на ръба на нервна криза.МЕРСИ, че ме изслушахте Hug Hug Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Не се ядосвай за лака!И аз имах голям зор да е лак и го получих-ела да видиш сега-петна,пръсти,бърсане постоянно и робуване на кухнята!!!!Щом имаш и две деца.....Моето е бебе още,но и мъжо ми стига!!!! #2gunfire

# 12
  • Мнения: 648
   Мога да дам мнение за плота- нашият е същия и съм много доволна Peace Фурната ни е на AEG, но друг модел, прецених, че дори да е с термосонда, едва ли ше я ползвам Crazy Мисълта ми е, че и за фурната си на прав път Peace
Кухнята ни е  жълта, стените са цвят ванилия и много добре се съчетават с кухнята, обичам свежи цветове, които носят спокойствие и ведрина Flutter
После да пуснеш снимки Hug

# 13
  • Мнения: 1 893
Джемма, ако в новата ти кухня печката е на същото място като в старата, непременно си вземи мощен аспиратор. Прозорецът е далече, а ти доколкото помня си майсторка в кухнята. Така че не гледай само кубатурата.

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря на всички. Печката няма да е на същото място. Фурната ще е на по-високо ниво, на мястото на бярплота, а плота ще е до вратата, над нея е комина и там ще се включи абсорбатора. Сега е изведен през стената навън.

Nadejdica, ванилията ми допада. Готова боя ли е или си я оцветявахте- ако е готова кой е номера и коя фирма ?Mожеш ли да покажеш снимки ?

danidji, напълно те разбирам, защото и аз докато убедя моя мъж, че ни трябва нова кухня, човекът каза- е , нали имаме кухня. За него е все тая каква е. Ама аз победих все пак. bowuu И аз исках лак отначало, но се отказах, корпусът  ПДЧ, а вратичките искам МДФ. За аспиратора- на майка не дърпа много добре, не знам колко е мощността точно , но явно не е много мощен. Но пък тя честно казано има и друга кухничка в мазата (в къща живее) и по-миризливи продукти ги готви там. От фирмата им го сложиха, която им прави кухнята. Аз обаче искам да си избера предварително всичко,защото техните предложения ги знам- и фурни само Нарди и Аристон предлагат. Много са ти дали 2300. Shocked На мен фирмата , която прави на майка кухнята ми дадоха 1600 цена за кухня 1.58/ 2.60. Но миялната ми не е за вграждане и там само плота смятата, под него ще влезе машината. Фирмата е от Добрич.

Колкото до предните котлони и парата- моят плот ще е двойка, но ще е разположен на обратно, не по общоприетия начин, т.е и двата котлона ще са под аспиратора. Като на едната жълта кухня от снимката.



Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 10:05 от Джемма

# 15
  • Мнения: 127
всичко е много хубаво-само едно не разбрах и ти се чудя-защо са ти тези мелачки на отпадъци,та ако добавиш тези 240 лева от мелачката към парите за футната,ще имаш върховна фурна-нов модел със страхотни екстри.По-добре изхвърляй боклука с торбите, ще пестищ и 4-5 лева ток на месец(в кръга на майтапа) Simple Smile))))

# 16
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
nikij1979,значи какво?!Да не се ядосвам ,ако не е лак ThinkingХмммм...Ами добре тогава,пдч ще е.Значи не се поддържа лесно?Абе то и каквато и да е друга плоскост да е пак парцала си иска,ама тоя лак е направо върха .Много готина става кухнята,но май само ще е вече в мечтите ми,какво да се прави ConfusedМерси за споделеното.
А Джемма,моят аспиратор е 90см.и е с 3 касетъчни филтъра.Надявам се да е добър.Даже от магазина от който го купихме продавачката ме насочи именно към този с тази марка,като каза,че не отстъпвали на Фабер.За толкова голям на Фабер щях да дам около 650 лв.а този е 400.Има разлика......дано и качеството е добре Praynig

# 17
  • Мнения: 1 449
Джемма, направо ме разби с тази цена на мелачката за отпадъци! Как я намери?!! Дали ще е качествена? Бих си я купила, защото излиза доста по-евтино от другите марки, само ме е страх да не сдаде багажа на втората седмица Grinning Имаш ли отзиви за тях?

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Party Момичета, току що се връщаме от Варна. Имам си мечтаната фурничкаааа ! Урааа. Взехме тази с пиролизата и термосондата за 1249 лв (първо минахме през аптеката за валидолче- за мъжа ми. Шегичка ! Joy). Плотът обаче е другия модел на Горене, пак същия като този дето съм показала, но няма уширение (то всъщност си е намамление, защото са големия котлон се намалява по желание) иначе е същия като функции и с 10 лв по-евтин. Нямаше нито в Техномаркет, нито в Технополис от този, който си харесах. Но няма значение , доволна съм. Обначе се разочаровах за мелачката- и в двата магазина я нямаха и не знаят кога ше получат.

Мама То_ни, и аз това се чудя- да не сдаде багажа на втората седмца. Хайде някой от Варна да каже къде има със сигурност мелачки, че иначе ще поръчвам тази от интернет.

Абсорбатор ще  избираме  другата седмица. Rolling Eyes

Сега от мерак отивам да изучавам упътванията на фурната и плота. Laughing

# 19
  • Мнения: 1 449
Честито!!! Със здраве да си ги ползваш! Дизайна на АЕГ-то си е №1! Grinning

Като вземеш мелачка пиши!:-)

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
nikij1979,значи какво?!Да не се ядосвам ,ако не е лак ThinkingХмммм...Ами добре тогава,пдч ще е.Значи не се поддържа лесно?Абе то и каквато и да е друга плоскост да е пак парцала си иска,ама тоя лак е направо върха .Много готина става кухнята,но май само ще е вече в мечтите ми,какво да се прави ConfusedМерси за споделеното.
А Джемма,моят аспиратор е 90см.и е с 3 касетъчни филтъра.Надявам се да е добър.Даже от магазина от който го купихме продавачката ме насочи именно към този с тази марка,като каза,че не отстъпвали на Фабер.За толкова голям на Фабер щях да дам около 650 лв.а този е 400.Има разлика......дано и качеството е добре Praynig
Ами да -не се ядосвай!Вярно е,че изглежда по-лъскава кухнята като в списание,но за съжаление не е практично в реалния живот.Когато правихме тази кухня не живеехме постоянно в този апартамент и я ползвахме изключително рядко,естествено като заживяхме тук останах доста неприятно изненадана,даже в магазина ме навиваха за мат,ама аз не-лак!В края на краищата решението е само твое,но е хубаво ако можеш да я видиш някъде вече ползвана кухнята.
Пожелавам ти каквото и да решиш да имаш една прекрасна кухня!

# 21
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мама То_ни, много благодаря за пожеланието.   bouquet Отправих запитване по имейла за страната производител на въпросните мелачки и разни други подробности, та ако отговорят ще те уведомя.

# 22
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ще се включа само с мнение за цвят на кухнята- определено жълто!

# 23
  • Мнения: 3 640
Джемма, кухнята ми е приблизително 2,00*2,80м. Със всички механизми и с включени транспорт и монтаж излезе 2 670 лв. без мивката и батерията. Мивката е 410 лв. и батерията е 199 лв. Честито за придобивките! Да приготвяш най-страхотните ястия с тях и винаги да им добавяте най-важната подправка - щипка любов!  Heart Eyes

danidji, фирмата, която ми прави кухнята е "Бит Мебели". Доволна съм засега. Отнесоха се с много внимание, съобразиха се със всичко, което исках и ми обясняваха през цялото време всяко нещо до последния детайл. Не правят лак, но съм виждала изработени техни кухни и са с добро качество. На едни приятели кухнята е от 8 години и не е мръднала. Няма да имам иноксови ленти, но обкантването, което правят изглежда доста добро.
А относно лака и аз се присъединявам към мнението на nikij1979 за поддържането, пък и ще си спестиш някой лев. Късмет с избора и се въоръжи с повечко търпение.  Peace

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Sun, благодаря за отговора и пожеланията. Доста добра цена за метража. Браво.

Отговориха ми за мелачката- китайска е, има 18 месеца гаранция и се сервизира в София.

# 25
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Sun,дай координати на фирмата да ида да видя и тях.и ако може обяснение за мострената зала или цех или магазин ....няма значение,но да ги намеря по лесно.На 7 ,02 .съм в пак в Русе.

# 26
Здравейте на всички,
Казвам се Симеон и съм управител на Провиас ЕООД - вносителя на споменатите мелачки.

Първо - моля не се притеснявайте, че ще работят само 2 седмици  Simple Smile . Досега не е постъпило нито едно оплакване от тях, а са на пазара от половин година. Освен това, както Джемма каза, имат гаранция. Аз самият съм си сложил такава отдавна и съм много доволен. Не бих си позволил да продавам нещо, за което не съм сигурен, че е здраво и работи.
За Джемма и всички останали искам да направя едно уточнение, което не споменах в имейла до нея. Разликата между нашите мелачки и тези на Дженерал Електрик, за които тя е дала линк, е, че при GE трябва да си купите отделно ел.прекъсвач, да разглобите мелачката отдолу, и да свържете ел.захранването на уреда към прекъсвача, за да имате пусков бутон.
При нашия модел бутонът е включен в цената и е ВЪЗДУШЕН - не се сглабя и разглабя нищо и е безопасен,защото се задейства от въздух и можете да работите с мокри ръце, което е обикновения случай при работа с тези уреди.
Моля, ако имате каквито и да въпроси за уреда, пишете тук или на имейла office@kuhniata.com

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А може ли да ни отговорите и на въпроса за мощността. Дали е достатъчно 350 вата, не е ли слаба? Както по-нагоре беше споменато, че са взели по-мощна на ФАбер 400 вата, защото консултантът е казал, че 350 била слаба. От такова голямо значение ли са 50 вата? Дали 350 или 400- не е ли долу-горе едно и също. Благодаря.

# 28
Джемма, това е ел.мощността, но при тези уреди е прието да се мерят конските сили на двигателя Simple Smile
Най-общо има 3 вида - 1/2 к.с., 3/4 к.с. и 1 к.с. според размера на домакинството. Когато се консултирах кой вид е най-разпространен всички бяха единодушни, че 1/2 к.с. е най-популярен,защото е идеален за 2 до 5-членно семейство. По-мощните са за ползване от по-голяма група хора. Има разбира се и т.нар.промишлени - за ресторанти и т.н., което вас не ви засяга предполагам. С други думи ватовете не са решаващи - просто трябва да прецените колко души сте в дома, но иначе не става дума за слаби и силни. Една обикновена 1/2 к.с. мелачка мели същите неща, които и тази от 1 к.с. -  или казано иначе - всичко без големи кокали и някои специфични остатъци като миди например.

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Много благодаря за отговора, вече Ви писах на имейла. Laughing

# 30
  • Мнения: 1 449
Джемма, благодаря за отговора! Темата стана много полезна! Успокояващо и оптимистично е включването на Симеон - благодаря и на него! Хайде да купуваме! Grinning

# 31
Моля Simple Smile Ако имате други въпроси, не се колебайте да ги зададете - ще се радвам да отговоря.

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Мама То ни, аз вече си поръчах, но няма да я пробвам скоро, защото кухнята ще се монтира след около месец. Laughing

Остана само дилемата с аспиратора. Rolling Eyes

А за този аспиратор какво ви е мнението ?
http://www.pazaruvaj.com/absorbatori-c3873/faber-tender-60-p5101386.html

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 12:03 от Джемма

# 33
  • Мнения: 1 449
Ти си с двойка котлони, нали? 60 см ще са достатъчни. Фабер са хубава марка, доволна съм от тях, старият ми беше такава форма, сомо внимавай, че доста се прасках в ъгъла му  Laughing, както и мъжа ми(аз съм височка), затова сега си взех друг модел с по-открита работна площ. За варненския апартамент купих пак модел на Фабер, за пълно вграждане, мощен и на много добра цена -нямаше и 300лв. Даже съм по-доволна че кухнята ще има изчистена и ненакъсана линия!
Айде успех с избора и ще чакаме отзиви за мелачката! Grinning

# 34
  • Мнения: 3 640
Супер е аспираторът, Джемма. Аз се колебаех точно между него и Syntesis.  Grinning

# 35
  • Мнения: 1 418
Термосондата е за печене на по-големи меса.Единият край се включва вътре във фурната,а другият зе забива до вътрешността на месото.Когато отвътре е изпечено издава сигнал.Целта е да се пече равномерно месото.Аз имам такава,но още не съм я ползвала.Това ми го обясниха в магазина.

# 36
  • Мнения: 4 300
Джемма, няма ли много да се праши отгоре и да става на петна?
Мен това ме спря като избирахме абсорбатор и купихме вграден- виждат се десетина см. от него изпод шкафа. И пак да ти кажа ме дразни, уж не го пипам кой знае колко, а тая иноксова повърхност непрекъснато седи на петна и пръски.

# 37
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
r0ksi, не знам, досега не съм имала иноксови уреди. Затова се допитвам до вас. А какъв е твоя, колко е мощен ? В събота ще ходим да купуваме и до тогава трябва да съм избрала. Човекът, който ще прави кухнята иска  да са купени всички уреди, да си вземе точните размери.

# 38
  • Мнения: 4 300
Електролукс,  400 м3 /ч ( така ли им се мереше мощността?). Имай предвид освен всичко друго, че когато е в обща стая с хола се чува като работи.
Ето го и на снимка, да видиш колко му е малка иноксовата част и пак ме дразни :
http://images09.snimka.bg/001000453-big.jpg

# 39
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
400 достатъчно ли ти е , не е ли слаб ?

# 40
  • Мнения: 4 300
Акое  по силен нема да чувам телевизора:)

Ивън кръга на шегата -  купихме го за временно ползване, така че не съм се вторачвала много много.
Като цяло при готвене на нормални неща ( с изкл. на пържена риба, пърбени кюфтета и подобни) е добре. Не че не се усеща никаква миризма, но е минимална.
Няма нищо лошо да се купи доста по мощен, исках само да ти обърна внимание на модела с тази открита иноксова повърхност отгоре.
А и ти живееше в къща, нали? Защото когато си в блок като мен има понякога проблеми с отдушниците. А този модел на Електролукс беше единствения с 2 клапи за обратно връщане на въздуха, и това най вече предопредели избора.

# 41
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, в къща съм, нямам проблем с комина. Благодаря ти много за отговора, но сега ме хвърли в дълбок размисъл. Laughing

# 42
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Днес пристигна мелачката , а вчера взехме този аспиратор. Все пак се спряхме на него.
http://www.pazaruvaj.com/absorbatori-c3873/faber-tender-60-p5101386.html

А сега отивам да чета темата за мивките. Laughing

# 43
  • Мнения: 1 449
Честито! Със здраве! Как ти се струва на външен вид и като размер мелачката? Не е ли малка?

# 44
  • Мнения: 1 449
А за почистване на иноксовия абсорбатор си взех спрей от магазина на Лукатекс и съм много доволна. Обаче действа върху абсорбатора на Фабер, не и върху хладилника. Просто има разлика в обработката на стоманата.

# 45
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да и на мен ми предлижиха спрей и къпри. За сега взех кърпичките, казаха ,че са по-хубави.

Мелачката не ми се вижда малка. Ама аз не съм виждала на живо друга ,с която да сравня тази. Каквато е -такава. Надявам се дълго време да ми върши работа.

# 46
  • Мнения: 1 449
А пък на мен обратното  - за предпочитане бил спреят  Joy

Така, така, дано сме доволни, нали съм ти последователка в мелачките!  Grinning

# 47
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако искаш ще я снимам до някакъв предмет за ориентир, да видиш колко е голяма. Но като сравних размерите с тези на Дженерал Електрик- малко по-къса е. Чудя се дали, ще се събере в същия шкаф и кошче за боклук, шкафът ще е 60 см. newsm78 Сигурно няма да се събере.

Ето я в сравнение с фурната.

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 18:53 от Джемма

# 48
  • Мнения: 1 893
Честито Джемма, абсорбаторът ти е много добър.
Като купуваш мивка не забравяй, че отворът трябва да е съобразен с мелачката.

# 49
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
bacio. благодаря. Да, помня го това с отвора на сифона, само се чудех дали за всички мелачки е стандарт или трябва да си ходя със сантиметъра. Laughing
А гранитните имат ли модели с широк сифон за мелачка ?В сайтовете не видях да пише. newsm78

# 50
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Джемма,честито за придобивките  bouquet.Абсорбатора и фурната са много хубави даги ползваш дълго-дълго.... HugА,аз защо си представях мелачката нещо далеч по малко  newsm78 EmbarassedНали ще кажеш и на каква мивка си се спряла  Blush

# 51
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Абе то и аз си я представях първоначално по-малка. Няма да събера и кошче в същото шкафче и ще трябва да жертвам друго- а ми е малка кухнята. За мивка още не знам. Тези гранитните не съм ги виждала на живо. На картинка не ме впечатляват особено нещо, а са и доста скъпи. Така,че по-скоро няма да е гранитна. А вие до къде стигнахте с кухнята, поръчахте ли вече. Ние още не сме. Фирмите ми дават цени, които не ме устройват. Имам три уреда, които влизат под плот т.е там шкафове няма. Кухнята не е голяма, а те ми казват цени, на каквито съм гледала и готови кухни- мостри, с пълен набор шкафове. А мой братовчед ми препоръча човек, който на него е правил кухнята- купуваш материали и той ти взима 60 % от тяхната стойност за изработка. Но не взима поръчка, докато не прикючи работата, която е започнал. А сега прави друга кухня.   Това от една страна е добре, че се занимава само с твоята кухня ,а не със сто неща наведнъж. Но от друга страна - ще трябва да почакам, колко- не знам. Казаха ми другата седмица ще се обади. Да видим. Аз нямам търпение съответно- искам да си пробвам фурната. Laughing

# 52
  • Мнения: 934
вчера взехме този аспиратор. Все пак се спряхме на него.
http://www.pazaruvaj.com/absorbatori-c3873/faber-tender-60-p5101386.html



От къде го взе?  И нас горе-долу такъв ни устройва!
Има добри парметри.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 00:37 от sunshine3

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
От Варна- 460 лв, от Лукатекс- официалният вносител на Фабер и Нарди. Този е 60 см, има същия 90 см.

# 54
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ами днес ходих до фирмата да уточняваме кое как да бъде.Направиха ми компютърна графика ,как ще изглежда в готов вид.Хареса ми.Утре,най късно до сряда,ще чакам за цената.Ориентировъчно ми казаха,че ще е около 1800-1900лв.,но да не си правя много сметките предварително,че нали знаеш,никога не излизат Rolling EyesПоръчах си за контейнера за тенджери и 2те чекмеджета за вилици и др.такива,от тези механизми ,нали се сещаш,дето чекмеджето се прибира само ,и са много безшумни.Обаче докато ме разберат..... ooooh!без да преувеличавам ,ми отне половин час.Абе не знаят хорицата.Имат каталози,ама кой да отвори,да види,да прочете,и най важното да предлага Twisted EvilКато отидох и им казвам какво искам,разбирай лайстни около плота, дръжки такива едни без дупка в средата,механизмите и най вече ,че исках лак,направо ме гледат 10 мин,докато поне малко схванат за какво им говоря.Абе 3 часа стоях там.Направо нервата ме хвана CloseИ накрая единия ми вика"абе ти много неща знаеш,никой досега не ни е искал такива работи" SickБоже господи,ами как да им искат хората,като нямат мостри и служителите не предлагат ooooh!А иначе каталози колко щеш,на най реномираните фирми,ама кой да използва.......Ей затова съм луда по тоя форум,че ме научи на много неща и като отида някъде ,знам какво да си искам и з акакво да гледам WinkВъпреки,че не пиша много,повече чета.Май малко ме понамързява Blush
За мивките,като ходи във Варна да си вземаш абсорбатора,не го ли видя?Аз ги гледах в магазина им.Бяха на едни стелажи подредени ,една в/у друга.Много са хубави на живо,ама паритееее........Аз още незнам,но до 2 дни трябва да реша newsm78

# 55
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами аз не се загледах много, първо много време ги издирвах докато ги намеря, обиколих промиш;ена зона 2 пъти, когото питам- никой не знае точно къде са. Накрая ме упътиха все пак. Взех аспиратора и си тръгнах. Бях с малкия, който мрънкаше за Мак Доналдс, абе ужас. Но утре ще ходим до Варна и ще погледна. Поне намерих къде е борсата - има страшно разнообразие на материали и аксесоари за кухня. Днес започнахме с ремонта- мнооого съм доволна . Свършихме половината работа, още толкова и ще остане само да чакаме изработката на самата кухня.  Laughing

Колко метра ще е кухнята ти и все пак лак ли ще ти а  направят ?

# 56
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не,кухнята няма да е лак.Жалко,но не могат да ми направят,а вече нямам сили да обикалям по градове....Виж в магазина ,сигурна съм ,че има гранитни мивки.Магазина в който си ходила се намира ,като тръгнеш покраи магазина на мерцедес нали?Пада се от дясно.Аз поне там ходих.И наистина много хора не го знаят....Я кажи малко за тази борса,за какви материали и аксесоари става дума.И къде с енамира...

# 57
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, точно покрай Мерцедес . А тази борса е от другата страна на Технополис, през един портал се минава. Фабер са номер 277, а борсата е 271. Има и още една на другия край на Варна- тези поне аз знам. Но не мога да кажа нищо повече- тъкмо затваряха и не можах да разгледам- видях само, че имат доста изложени неща. Затова ще ходим утре.

# 58
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Супер,значи утре да чакам инфо!!!А тази борса е на самия ред на технополис?От едната му страна е мерцедес,а от другата  е борсата,така ли?

# 59
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, точно така. От светофара ако идваш от центъра се престрояваш да завиеш на ляво. След завоя обаче не завиваш на дясно към технополис, я на ляво в една малка пресечка, която е успоредна на Варненчик. Като тръгнеш по нея веднага в дясно първия портал. Още отвън има табела за фирмата, трябва да се влезе през портала и точно насреща е склада.
Мен особено много ме интересуват кошчета за вграждане и разни механизми за ъглови шкафове. В която и фирма да кажа, че искам такива се мъчат да ме разубедят- били много скъпи. Кошчето ми казаха 70 лв, а механизмът за ъглов шкаф към 150 лв. ТА искам да видя колко са в действителност.Освен това решихме да не къртим барплота- махнахме само горния му плот- сложна работа, ужас, толкова цимент са слагали. Ще си отворя доста работа- все пак кухнята се ползва. Ще останем с него, но понеже не ми харесваше отгоре- ще сложим плот. Та утре по-специално з аплота ще ходим- мъжът ми ще го сложи него, но трябва да намерим къде да ни го отрежат  и най-важното кантоват. Та ако някой знае къде кантоват да свирка. За рязане- знам къде.

Последна редакция: пн, 29 яну 2007, 21:09 от Джемма

# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Джемма, за рязане и кантоване на плоскости ( уфф, не знам за какво точно питаш, не ми се рови назад в темата) - по пътя за Каменар, след Вятърна мелница нагоре, вдясно, втория склад за плоскости. Мисля че се казваше Айсберг.

# 61
  • Мнения: 1 893
bacio. благодаря. Да, помня го това с отвора на сифона, само се чудех дали за всички мелачки е стандарт или трябва да си ходя със сантиметъра. Laughing
А гранитните имат ли модели с широк сифон за мелачка ?В сайтовете не видях да пише. newsm78
Стандартни са. Гранитните на blanco със сигурност имат голямо разнобразние от модели с отвор за мелачка.
Колкото до кошчета за вграждане- има и по двадесет лева, но не се лишавай от това удобство.

# 62
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джемма, за рязане и кантоване на плоскости ( уфф, не знам за какво точно питаш, не ми се рови назад в темата) - по пътя за Каменар, след Вятърна мелница нагоре, вдясно, втория склад за плоскости. Мисля че се казваше Айсберг.

Ами точно там ходихме днес, не знам дали се казваше Айсберг, не видях. Може и няколко склада да са. Там където ходихме тито режат по размери, нито кантоват. Режат само груго, примерно 2 метра, но ако ти трябва 30/187 - не режат .  newsm78

За другия склад- там има предимно аксесоари, кантове и сиво-синя гама плоскости. Плотове няма.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 14:06 от Джемма

# 63
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Джемма,хайда чакам отзиви за склада до Технополис!!!!!! Heart Eyes

# 64
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами вече писах по-нагоре. Ужасно голямо разнообразие на дръжки. Много аксесоари, механизми, лампички. Но аз до тяй не съм стигнала още- интересуваха ме предимно плоскости и плотове- но ударихме на камък. Накрая от Практикер си купихме един плот- трябваше ни 187,5 / 30 см за барплота отгоре.Само че и те не кантоват и лепихме тука един кант с ютията. Ама никак не ми харесва, май ще го отлепя - и наново.
Харесах си в склада до Технополис кошче за вграждане, че и размерите ми пасват- ама 80 лв Shocked

# 65
  • Мнения: 1 449
Ако искаш ще я снимам до някакъв предмет за ориентир, да видиш колко е голяма. Но като сравних размерите с тези на Дженерал Електрик- малко по-къса е. Чудя се дали, ще се събере в същия шкаф и кошче за боклук, шкафът ще е 60 см. newsm78 Сигурно няма да се събере.

Ето я в сравнение с фурната.


Джемма, мерси за снимката! Точно така си я представях, с такива размери са и другите.

# 66
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами вече писах по-нагоре. Ужасно голямо разнообразие на дръжки. Много аксесоари, механизми, лампички. Но аз до тях не съм стигнала още- интересуваха ме предимно плоскости и плотове- но ударихме на камък. Накрая от Практикер си купихме един плот- трябваше ни 187,5 / 30 см за барплота отгоре.Само че и те не кантоват и лепихме тука един кант с ютията. Ама никак не ми харесва, май ще го отлепя - и наново.
Харесах си в склада до Технополис кошче за вграждане, че и размерите ми пасват- ама 80 лв Shocked

# 67
  • Мнения: 1 655
Само че и те не кантоват и лепихме тука един кант с ютията. Ама никак не ми харесва, май ще го отлепя - и наново.
В магазините за обков се продават метални лайсни за отстрани на плота, там където трябва да е канта. Ние си взехме алуминиеви, поставят се с винтове. Ако искаш, мога да снимам довечера какво представляват.

# 68
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, искам. Ако не те затруднявам, снимай моля те.

# 69
  • Мнения: 1 655
О, искам. Ако не те затруднявам, снимай моля те.
Снимах, но батериите на апарата паднаха и не успях да ги кача на компютъра. Утре като се заредят, ще ти пусна снимките, дано не ти е късно!

# 70
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не , не е късно, в сряда ще ходим да купуваме материалите.

# 71
  • Мнения: 1 655
Ето ги лайсните за плота:



Продават се в различна ширина в зависимост от тази на плота. На кроношпан плотовете са с ширина 3 см.

# 72
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря за снимката, но ми харесва повече обкантено. А и за вратички не става- те трябва все пак да се обкантват.

# 73
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Джемма, това ще е една страхотна кухня!   bouquet

# 74
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Джемма,на каква мивка се спря,или още не си мислила?

# 75
  • Мнения: 1 449
Благодаря за снимката, но ми харесва повече обкантено. А и за вратички не става- те трябва все пак да се обкантват.

И за вратички става, има специален алуминиев кант, като в алуминиева рамка. Ако позволява стилът, става много стилно и здраво.

# 76
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Още не съм взела никаква. Много ми се иска да е гранитна, но пък не мис е дават 500-600 лв. Шкафът ми ще е 60 см, така, че  ще е с едно корито , мисля да е кръгла. А ти избра ли, докъде стигна ?
Ние се забавихме , имахме погребение в семейството и не ми беше до кухнята. Но все пак човекът си взе размерите, сега чакаме утре да се обади, след като е изчислил от кое по колко ни трябва и ще ходим на Айсберг във Варна да купуваме материалите.
Дайте малко повече инфо за гранитните мивки- търсих он-лайн магазин за такива с цени, да видя коя бих могла да си позволя, но освен едни много скъпи , други не намерих. Интересуват ме по-скоро на Eurolux цените. Как не ги видях като ходих за абсорбатора, сега пак ще трябва да ходя да питам за тях.

# 77
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, ами значи съм прибързала с изводите, че не ми харесва. Я дайте някоя снимка -общ вид на кухнята, да видя как стои отдалече и как се вписва в пейзажа.

# 78
  • Мнения: 1 449
Там цените са мисля такива като тук http://www.italterm.biz/cl/?cmd=ccdShowP&pid=709, поне на скъпите модели, но незнам дали имат от тези по-евтините. Аз съм си записвала цена на Текно, те нямат обаче с едно корито и на мен не ми вършат работа, защото нямам място за повече. И аз мислих за кръгла мивка, но момичетата тук ме разубедиха - неудобни са за миене на тави. Иначе се спрях на тази
http://www.italterm.biz/cl/?cmd=ccdShowP&pid=406

За шкафчетата трябва да потърся някъде такава снимка.

# 79
  • Мнения: 1 449
Нещо такова са http://www.gidulski.com/kitchen_cherry_inox_bg.html или това http://www.gidulski.com/vacation_homes1_bg.html1 Има уголемен детайл отстрани, долу вдясно

# 80
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз нищо не мия на ръка, така че не ми е проблем. Мия само казанчето от хлебопекарната, но то не е голямо и няма да ме затрудни. А освен това искам кръгла за 60см шкаф, не за 45, те са по-големи. Тъкмо ще ми е добре, Но трябва да се съобразя и с отвора за мелачката. Абе то не е една беля... Laughing

# 81
  • Мнения: 1 449
Съвсем нищичко? Ами загоряла тава? Ех, аз ли се вживявам прекалено, но ми се струва че миялната  не  измива на 100 % загорялото

# 82
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Абсолютно нищо (освен въпросното казанче, че на него изрично си пише- да не се слага в маиялна). Загорели тави слагам винаги легнали, не на една страна и ползвам таблетки калгонит на 70 гр- всичко е супер. В много теми съм споменавала,че миялната ми е турско производство-Бломберг, но съм адски доволна. Само дано издържи доста годинки, още е нова- няма 1 година, от май 2006 ми е.

Последна редакция: вт, 06 фев 2007, 22:33 от Джемма

# 83
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Съболезнования Джемма SadАми при нас всичко е поръчано/кухня,спалня,гардероби,нощни шкафчета/Ламината днес се сложи.Боядисвах стени и тавани на целият апартамент с майка ми 3 дни и се чувствам като разглобена отвсякъде ooooh!.Баня и вц са готови отдавна.До края на месеца ще пристигнат поръчаните неща,и после ме чака здраво чистене и живот и здраве ,март сме там Heart EyesТа затова те питах за мивката,че тази седмица вече трябва да я давам на фирмата,но още съм в чуденка,като тайно се надявах ,ти да си си купила вече и да казваш.....Наистина 300-400лв.ми е множко Embarassedтази вечер си преглеждах тефтера ,в който пиша абсолютно всички разходи,и направо глава ме заболя ooooh!,а поне още 5000лв.трябват,за да се довърши всичко Twisted Evil

# 84
  • Мнения: 1 449
Освен да се престраша и да пробвам  Laughing иначе и аз ги слагам легнали, зареждам с Калгонит по всички правила - прах, сол и блясък.

Видя ли кантовете? На стр. 4 останаха

# 85
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами да, в общия вид не стоят лошо. Трябва да ги видя на живо като ходим за материали. А за тавите- пробвай, не се прежалвам аз да търкам след като смених малката миялна с голяма. bowuu Евентуално ако е останало малко петънце- то е накиснато чудесно и само с кухненска хартия се избърсва лесно. Peace И аз ползвам отделно сол и гланц, но имам и прах и таблетки, но обикновени, не 3 в 1. Та за загорели слагам таблетка. А иначе- прах и други по-евтини таблетки от Кауфланд. Но дори и стях днес ми се изми тавата чудесно, понеже Калгонитът беше свършил.

# 86
  • Балчик
  • Мнения: 9 220

Благодаря за съболезнованията, загубихме леля, беше на 56 г.
За мивката- направо се двоумя, хем искам гранитна, хем не ми се дават толкова пари, скъпа фурна си издействах и ако кажа, че искам мивка за 500лв ще трябва да купувам нещо по-силно от валериан Laughing Че и батерия за 250 лв съм харесала.Ама няма да е тя, има още една за 180 дето също ми харесва, с изтеглящ душ. Миналата седмица и ние това правихме двамата с мъжа ми- слагахме ламинат и боядисвахме. Къртихме барплота отгоре- не ми харесваше самия плот, сменихме го с пдч. Моята кухня няма да стане до края на месеца най-вероятно, в началото на март ще е.

# 87
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Между другото и аз съм си избрала кухненският смесител да е с изтеглящ душ Heart Eyes,но гледах на форма вита от порядъка на 100тина лева  Rolling Eyes

# 88
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Къде я гледа, на живо или в интернет ?  Аз за сега на живо не съм търсила още, само в нета разглеждам. Като отидем за материалите ще трябва да купим и мивка и батерия. Този, който ще прави кухнята си взе размерите на всички уреди, но иска и мивката да вземем. Явно всичко ще подготви и в нас нищо няма да реже. Защото на майкини кухнята на място изрязваха дупка за плота и мивката. А някой знае ли колко струва дозатора за веро. Спомням си, че майка се отказа от него, защото и казаха около 70 лв. Много искам и такова чудо да си сложа- не обичам шишенца с веро по плота да стърчат.

# 89
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И за мивката.....най ми харесва като модел,тази,която Мама ТО НИ си е избрала....ама що тъй си избирам и си харесвам все скъпото бееее #Cussing out

# 90
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Нали ? И аз съм така... hahaha

Сега ще се опитам да ти нарисувам моята кухня и ще пусна рисунката. bowuu

# 91
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На живо я гледах.Хубава е.Аз и другите смесители си ги взех на форма вита.Харесват ми ,и ми изглеждат стабилни,китайски са,но не са някои евтинджоци по 30-40лв.а са си на цени от порядъка на 85-87лв.за брой.Така,че за сега се представят отлично...

# 92
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето това е моят проект, всичко е по моя идея.


Това най-лявото е плот 45 см, който ще стои на една декоративна тръба, отдолу ще е празно, за да може да се отваря шкафа под абсорбатора ( т.е под готварския плот) и ще е заоблен в края, нищо, че съм го нарисувала правоъгълен.
Т.е на буквата г е кухнята.
 На голямата стена от ляво на дясно : шкаф, в който е вграден готварския плот, вагонетка (за бутилки), пералня, шкафа с мивката, мияла. Над нея е фурната (възможно е , видях такава готова кухня), над фурната шкаф 60 см, следващия горен ред шкафове е по-тесен-45 см.Та следва шкаф с витрина, открита витринка, 20 см, малък шкаф и абсорбатора.
На отсрещната стена имам барплот с 3 чекмеджета и 3 шкафа, а в средата на кухнята имам шкаф-остров е 2 шкафа и 2 открити ъглови витрини.
В дясно е отделен модул, който ще стои в  трапезарията- сушилня с шкаф и чекмедже до нея , с общ плот отгоре нацяло.

Нямам търпение да го видя всичкото това в готов вид. Laughing

# 93
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Намерих сайта на форма вита и даже приятно се изненадах- продуктите им се продават в Балчик. Ама кой ти е обръщал внимание досега. Rolling Eyes

# 94
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Много добре  изглежда на проекта.Браво!!!Моята е нещо подобно,имам я на проект ,на лист с размер А4,утре,не в другиден ще я снимам,че утре не съм си в Сс.Дай сайта на форма вита,да ти покажа кои смесители съм си сложила Party

# 95
  • Мнения: 934
A каква е тази батерия с  изтеглящ се душ? Я, казвайте, че го докарахме до мивата и батерията. а...следващата седмица ще сглобяват кухнята... Flutter

# 96
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
A каква е тази батерия с  изтеглящ се душ? Я, казвайте, че го докарахме до мивата и батерията. а...следващата седмица ще сглобяват кухнята... Flutter
Чакай малко ,сега чакам Джемма да прати сайта.Там ще ги видиш.Аз лично никога не съм го разглеждала,просто отидох в магазина ,хареса ми си си купих смесителите,но за кухнята още не съм,но са хубави...видях ги Peace

# 97
  • Мнения: 934
A каква е тази батерия с  изтеглящ се душ? Я, казвайте, че го докарахме до мивата и батерията. а...следващата седмица ще сглобяват кухнята... Flutter
Чакай малко ,сега чакам Джемма да прати сайта.Там ще ги видиш.Аз лично никога не съм го разглеждала,просто отидох в магазина ,хареса ми си си купих смесителите,но за кухнята още не съм,но са хубави...видях ги Peace

Сайта на форма вита ли? Аз го разглеждах, ама не видях с душ... newsm78

# 98
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ето тази батерия е с изтеглящ се душ - виж номер 5908. И от сериите Verona, Remini, Napoli последния модел е подобен.

# 99
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, аз докато видя мненията ви, mentolka ме е изпреварила, благодаря.

Поръчах си сатенена батерия, ще я доставят в петък. Не поддържат голям асортимент, защото в Балчик не се търсели такива с изтеглящ душ . Гледах, сравнявах, двоумих се и накрая се спрях на сатенената. Дано не съм сбъркала- момичето каза, че била по-хубава и не личал толкова много варовика, колкото на другата. Аз не вярвам, нали се почиства, само дано не се изтърка тоя сатен от препаратите. newsm78

Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 17:41 от Джемма

# 100
  • Мнения: 1 449
Да, трябва да внимаваш и да не търкаш. Като си купувах батерии за баните, собственикът в магазина ме посъветва да не взимам матирана точно поради тази причина. Иначе за варовика, предполагам продавачката е права. Пожелавам ти по-бързо да приключвате и дълго да се радваш на новата кухня. Утре и аз съм на консултация в дизайнерското бюро, да видим какво са измъдрили най-вече за меката мебел, защото ми трябват 2 спални места, а мястото и помещението е доста специфично...

# 101
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да,точно такъв е смесителя с душ.Вече зависи кой модел ще си харесаш WinkМоите са от серията палермо/за мивката в баня,вц,и бидето/,но като гледам за кухя с душ нямат от тази серия newsm78.На мен много ми харесват,ръкохватката е доста широка и стабилна,и отгоре имат много малки топчици/от самия метал,ама го обясних ooooh!/,то се виждат малко....
Джемма,никога не съм имала матов смесител и не знам как е,но тези хромираните само 1вия месец са хубави,послеее ooooh!от варовика ужас,но всички знаем как е.Дано ти да нямаш по дълго този проблем Hug

# 102
  • Мнения: 863
леле,Джемма,не ми се мисли  какви вкусотии ще правиш в новата кухня,мммммммотсега направо ми замириса на вкусно от компютъра  bouquet  bouquet  bouquet Дано бързо да стане новата кухничка  bouquet

# 103
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Simple Smile Благодаря ти и аз нямам търпение да стане по-бързо. Ама от мен не зависи- взеха си размерите и още чакам да се обадят.Трябва да сметне от кое по колко ни трябва и ще ходим на борсата да купуваме.

# 104
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 Twisted Evil  Ей затова мразя да пазаря в Балчик и си взимам почти всичко от Варна. Вързах се, поръчах си батерията. Нали днес трябваше да си я получа. Е, да ама не. Нямало я, щели да я поръчат директно от вносителя (явно сега са я поръчали от по-ниско ниво в логистичната верига, но там са я нямали ).Та до 10-ина дена може и да имам батерията. Ако бях отишла във Варна, където асортиментът е голям, веднага щях да си я купя. Ама ми беше неудобно да се откажа от поръчката, че ми е позната продавачката.

А между другото, още не се е обадил човекът за кухнята, голямо изчисление прави. Ако така и работи- до лятото може и да имам кухня. Rolling Eyes

# 105
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Днес си избрах мивката,на еуролукс.Харесва ми това ,че е доста дълбокичка 23 см.с голям сифон,цена 210 лв.Това инфо е за Джемма Laughing

# 106
  • Мнения: 1 449
Даниджи,
каква е мивката? Гранитна? Или от този дуракварц? newsm78 Какъв размер е? Еуролукс или другата марка, която предлагат  Elleci ?

# 107
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
О, мерси за инфото и да,дай малко подробности. Много евтина , можеш ли да дадеш картинка или номер на модел да я търсим в нета. Заинтересува ме.

# 108
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
на еуролукс е.от каталога на фабер,нарди и еуролукс.сега се сещам за вътрешните размери ,т.е.на коритото:40/45 см.Като има и около 5 см.цокъл,който ляга в/у плота.

# 109
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
забравих да кажа,че не е гранитна,а е ламарина ли,какво ли newsm78абе такова лъскаво,хромирано.Бях решила да е гранитна/ .то се видя ,че ще се харчат пари hahaha/,но по р/ри са мн.големи,и не ми пасват за шкафа,та затова такава.нищо,и тази ми харесва Laughing

# 110
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
 #Crazy Мале, добре че избързах да си купя първо уредите, а не ги оставих за след като поръчаме кухнята. Продуктите на АЕГ са се вдигнали много. ФУрната , която взех е скочила с 110 лв.Станала е 1359 лв Shocked
Веднъж и аз да не се набутам. Laughing

Струва ми се, че е спекулативно. Вдигнати са само моделите, които вървят най-много, другите са си същите, например фурната от 1099 лв, си остана толкова. #2gunfireПродуктите на Електролукс също не са скочили, а нали са от една група с АЕГ, логично е да скочат всички. Спекуланти такива.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012266

# 111
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ура, днес купихме всичко и дадохме за разкрояване . Ментолка, права беше, кантоват в Айсберга. Ни епредния път не сме ходили там, а малко по-нагоре.
Избрах италиански орех и лайка. Мивката все пак е алпака, отказах се от гранитната. Остана да вземем панти, джоли и алуминиевата вратичка с витринката. Във вторник ще са готови плоскостите, ще видим кога ще може да ги сглоби майстора. Май има надежда да стане по-рано от очакваното. Laughing

# 112
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Супер Simple Smile Каква мивка си избра? аз ходих да гледам гранитните и направо се влюбих, сега всички други ми се виждат грозни направо. Ако не я бях видяла тази, нямаше хич да ми пука каква ще е мивката. Обачеее 500лв.....много беее. Даже казаха че от март ще са с 10% по-скъпи. И уредите гледам с нови цени ooooh! А аз тепърва мисля проект, чудя се също дали да сменям уредите с вградени или да карам със старите.
Ти поне си на финала, сега остава майстора да си свърши работата добре и да се радваш на новата си кухня. Дано да стане по-скоро Peace

# 113
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
АМи и аз за това се отказах от гранитната- много пари, а и майсторът взема 60 % от материалите, представи си колко ще вземе, за да я монтира. ShockedИ каква е разликата в монтажа на евтина и скъпа мивка ? Сега ще снимам да ви покажа коя взех. Не е тънка, няма да дрънчи водата в нея, дълбока и голяма е и с отвор за мелачката. Това ми е достатъчно. Laughing

# 114
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
На някаква непозната за мен фирма е, продавачката каза, че е италианска, от Донбас я взех. Този, който ще ми прави кухнята ме заведе, каза, че е слагал такива мивки и са хубави.Видях снимка с такава мивка- не стои лошо на плота.  Доверих му се. Сегашната също ми е алпака и съм доволна, не знам защо ги критикуват, българска ми е и се чисти перфектно.

Ето я  новата мивка :

# 115
  • Мнения: 1 449
Честито, Джемма! Айде, успех и скоро снимки!  Grinning Мен ми хареса мивката- интересна е! Хем кръгла, хем квадратна. Какви са й вътрешните размери? Не пише ли нещо на нея - като производител. А пък аз трябва да внимавам с мивката, защото шкафът ми се получи 58 см, вместо 60 и тази, която бях харесала няма да стане.

# 116
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Как 60% от материалите Shocked, за фурната 500лв ли ще вземе. Баси, сама ще си я монтирам ако е така.
Хубава е мивката. Хайде..скоро да бъде монтирана на мястото си и чакаме снимки, да крадем идеи Wink

# 117
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А за уредите не давам толкова  #2gunfire Те фирмите взимат по 10 лв на уред да ти го свържат. Ама за мивката- не знам, нали реже отвор, свързва тръби. Може и аз да не съм разбрала за мивката. Но за уредите- не е , със сигурност. 60 % от ценстс нс плоскости, плот, винтчета, болтчета, аксесоари- механизми и бутилиери. Ей такива неща.

Размерите на мивката са външно 45/45см , вътрешно фи 40 см, дълбочина 18 см
Приозводител ZP Electrikal LTD

# 118
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Как 60% от материалите Shocked, за фурната 500лв ли ще вземе. Баси, сама ще си я монтирам ако е така.
Хубава е мивката. Хайде..скоро да бъде монтирана на мястото си и чакаме снимки, да крадем идеи Wink

 Laughing То и аз ги откраднах половината от интернет. Проектът е мой с много малки изменения в положителна насока от страна на майстора. Laughing Надявам се скоро да я покажа. Имам в средата островче, с добър  по размер работен плот.

# 119
  • Мнения: 1 564
www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=702654&cat=67&f=3669.Моя плот е същия и съм много доволна.

Общи условия

Активация на акаунт