Облъчване от микровълнова фурна

  • 13 150
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 779
Момичета,запознати ли сте дали микровълновите фурни облъчват като им се отворят вратите по време на работа.Нашата е комбинирана с грил.Понякога я настройвам да стопли нещо на една минута,но отварям вратичката преди да се е нулирал брояча.Като го паузирам с еднократно натискане на бутона.Дали облъчва така?Ако натисна два пъти бутона се нулира таймера,но ме интересува дали облъчва  при паузиран таймер например на 30 сек.Чудя се дали винаги отворената врата е гаранция за липса на лъчение..

# 1
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 210
Момичета,запознати ли сте дали микровълновите фурни облъчват като им се отворят вратите по време на работа.Нашата е комбинирана с грил.Понякога я настройвам да стопли нещо на една минута,но отварям вратичката преди да се е нулирал брояча.Като го паузирам с еднократно натискане на бутона.Дали облъчва така?Ако натисна два пъти бутона се нулира таймера,но ме интересува дали облъчва  при паузиран таймер например на 30 сек.Чудя се дали винаги отворената врата е гаранция за липса на лъчение..
като се отваря вратата не спира ли работата на печката? би трябвало да е така.
иначе облъчването го имаш при работеща микровълнова.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как да го кажа по-меко - наистина ли ги мислиш тези работи?

# 3
  • Мнения: 11 625
Връткай си спокойно манджичките и не го мисли.  Антените на мобилните оператори и домашния рутер "облъчват" повече. Микровълновата по-скоро е вредна, защото може да промени структурата на продуктите.

# 4
  • Мнения: 1 701
Свекърва ми има една от първите прозведени микровълнови, 70-те години, да точно така, от Америка и е била донесена. и от тогава я използва всекидневно, разбира се отдавна не е първият модел, купува си през няколко години нова. Но нито на нея, нито на свекъра нещи им има.
50-се годишно, активно ползване на микровълнова.

# 5
  • Мнения: 2 143
Чудя се дали винаги отворената врата е гаранция за липса на лъчение..
Спри да се чудиш. В общия случай излъчва при затворена врата, а ако излъчваше при отворена щеше да си в клиника по изгаряния вместо да пишеш по форуми.

# 6
  • Мнения: 1 779
Питам,защото водим спор с моя мъж.Той твърди,че облъчва при паузиране,без нулиран таймер.А аз смятам,че отвори ли се вратата облъчването с микровълни се прекратява,дори и фурната да е работила преди това.Търся научно обоснован отговор в удостоверяване на горното.Може би ще го заведа в сервиз.Благодаря ви.

# 7
  • Мнения: 2 780
Наясно ли си с принципа на който работи микровълновата печка?

# 8
  • Мнения: 22 036
E, явно не е, а и мъжът и не е. Защо са си закупили микровълнова ме е енигма, но ако поражда разговори между тях е ок, въпреки вълните.

# 9
  • Мнения: 2 780
Като чета подобни писания се натъжавам.

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Паузирам  ooooh!
Ти си в море от електромагнитни лъчения. Както и ние.

# 11
  • Мнения: 22 036
Важно е, че вълни има между младите "-).

# 12
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ти по-добре се запитай какво точно ядеш, след като мине през микровълновата. А че всички сме облъчени, някои даже паузирани, е ясно.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 635
E, явно не е, а и мъжът и не е. Защо са си закупили микровълнова ме е енигма, но ако поражда разговори между тях е ок, въпреки вълните.

Хахаха, за малко да си изплюя кафето от смях на последната част от изречението.

По темата - авторке, няма проблем да си ползваш микровълновата както си искаш.

# 14
  • Мнения: 3 157
Тая тема нещо от рода на ,,свети ли лампичката на хладилника,при затворена врата''-ама научно да ми отговорите?Думата ,,паузирам'' е невероятна,дали има клоузирам,опендирам и т.н.?

Общи условия

Активация на акаунт