Деца с очни проблеми - тема 9

  • 93 506
  • 510
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 745
Аз препоръчвам доц. Велева в Александровска. Изключително мила и внимателна е.

# 451
  • София
  • Мнения: 1 011
На детето ми пък, Оскар му направи 2 операции, премахна страбизма, върна му 3 измерното виждане, което нямаше и няма диоптър. Прие ни в клиниката в 7 сутринта, когато се обадих след изписването, че детето много го боли глава и го прегледа и за цялото нещо никога един лев не поиска - всичко беше по касата.

# 452
  • Мнения: 885
Моят син си хареса и съдейства за прегледи при др.Барбукова във Варна.  Преди това бяхме обиколили други кабинети. И до днес тя го наблюдава, а вече е на 18 г.

# 453
  • Хасково
  • Мнения: 440
На детето ми пък, Оскар му направи 2 операции, премахна страбизма, върна му 3 измерното виждане, което нямаше и няма диоптър. Прие ни в клиниката в 7 сутринта, когато се обадих след изписването, че детето много го боли глава и го прегледа и за цялото нещо никога един лев не поиска - всичко беше по касата.
Не споря за професионализма му, но конкретно към нас не се отнесе човешки. А и относно самата диагноза разпозна албинизма, но е казал на мъжът ми, че детето не вижда и това е. Разбирате какво изживяхме следващите месеци докато се свържем с хора от чужбина, които да ни обяснят, че при албинизъм е нормално и зрението се развива и никой не може да каже колко ще вижда съответният човек.

# 454
  • Мнения: 1 130
Здравейте!
Дъщеря ми е на 6 г, от 11 месечна е с диагноза страбизъм, от 3 годишна е с очила-призми, днес бяхме отново при доц. Галина Димитрова в Александровска, тя и е лекуващият лекар от 5 години насам, препоръча операция преди да навърши 7 и да е започнала училище. Това ще рече през пролетта на следващата година, тук чета отзиви предимно за Д-р Оскар, ще съм благодарна, ако някой сподели мнение и за Димитрова.

# 455
  • Мнения: 885
Колко са призмите? Синът ми започна от 10. Беше на 8 г. Преди това имаше операция.  След нея, след висока температура пак изкриви окото и започна да раздвоява образа. Исках операция и мислех, че така е по-лесно Докторката не беше съгласна. Обясни ми, че през пубертета може да започне да криви окото на другата посока, че ъгъла на кривене е малък и труден за опериране. Махнахме призмите на 16 г., постепенно.  Голямо търпение трябва.
За докторите не мога да дам мнение.  Нашата лекарка е във Варна.  Писала съм в темата. Ако мога да помогна със съвет, напътствия- насреща съм. Успех!

# 456
  • Мнения: 1 130
Беше с 5 призми, сега е със 7, няма диоптър. До сега нямаше, или по-скоро беше нормално далекогледство, но днес казаха, че е с около 1. Коя е Вашата докторка? Със сигурност ще чуя още едно, две или колкото трябва мнения, за да съм сигурна в избора си!
На 16 години свали напълно призмите ли?
Дъщеря ми криви навън.

# 457
  • Мнения: 885
Беше с 5 призми, сега е със 7. Коя е Вашата докторка? Със сигурност ще чуя още едно, две или колкото трябва мнения, за да съм сигурна в избора си!
На 16 години свали напълно призмите ли?
Дъщеря ми криви навън.
Да, от 2 г ходи с очила без призми. Има   само +1.75 диоптър и на двете очи. Вече е на 18 г
 Носи си очилата, дори слънчеви очила с диоптър си направи. Макар и момче пази си очилата, иска нови рамки в друг цвят, въобще приел е очилата като аксесоар. Шофьор е, кара кола и няма трудности при тъмно време. Др. Барбукова във Варна е лекуващия лекар. Много съм й благодарна за всичко!

# 458
  • Мнения: 1 130
Димис, благодаря!
Най-вероятно ще отскочим и до Варна!
Преди години, когато обикалях докторите, един от тях ми каза или доц. Галина Димитрова, или Иван Константинов в клиника Ден. Аз вече бях ходила при Димитрова, та така си останахме при нея.
Но ме притеснява, защото един от пъти те, когато говорихме за евентуална операция, тя каза, че и след операцията ще продължи с призми. На следващото ходене пък каза, че е стабилна и ако се решим на операция ще е само козметична, често от естетическа точка, детето да не се притеснява от това, че понякога криви окото.
Днес обаче каза, че в първи клас ще натоварва много очите и призмите няма да се справят и компенсират.
Почти изчетох темата назад и се оказва, че аз не знам дали детето ми има бинокулярно зрение и дали вижда триизмерно! Ужас! Чувствам се ужасно, все едно за тези 5 години, откакто я забелязах, че криви окото, не съм направила нищо! Знам само, че няма мързеливо око, астигматизъм и до предния преглед нямаше и диоптър!
Пиша малко хаотично, моля да ме извините, но ми е притеснено.

Последна редакция: пн, 09 окт 2023, 23:11 от dessince

# 459
  • Мнения: 47
Димис, благодаря!
Най-вероятно ще отскочим и до Варна!
Преди години, когато обикалях докторите, един от тях ми каза или доц. Галина Димитрова, или Иван Константинов в клиника Ден. Аз вече бях ходила при Димитрова, та така си останахме при нея.
Но ме притеснява, защото един от пъти те, когато говорихме за евентуална операция, тя каза, че и след операцията ще продължи с призми. На следващото ходене пък каза, че е стабилна и ако се решим на операция ще е само козметична, често от естетическа точка, детето да не се притеснява от това, че понякога криви окото.
Днес обаче каза, че в първи клас ще натоварва много очите и призмите няма да се справят и компенсират.
Почти изчетох темата назад и се оказва, че аз не знам дали детето ми има бинокулярно зрение и дали вижда триизмерно! Ужас! Чувствам се ужасно, все едно за тези 5 години, откакто я забелязах, че криви окото, не съм направила нищо! Знам само, че няма мързеливо око, астигматизъм и до предния преглед нямаше и диоптър!
Пиша малко хаотично, моля да ме извините, но ми е притеснено.

Здравейте ,
Много е важно да се разбере дали детето има булякилярно зрение.  Синът ми беле със страбизъм и кривене на вътре.Преди операцията той нямаше биляколярно зрение и виждаше само с окото което гледа в права посока. На нас ни бяха казали че е важно операцията да се направи преди 7 г на детето , тъй като после се губи възможността за биляколярно зрение.
Ние направихме операцията при др Кемилев от Александровска , когато синът ми беше на 3г и 10 м. След операцията нямаше изкривяване . Сега е на 10 г и носи очила само за късогледство,

# 460
  • Мнения: 885
Не сте ли правили теста за бинокулярно зрение?
Една книга с муха, която детето ако има бинокулярно зрение вижда във въздуха.  Има и цветя с различно изпъкнали цветчета. Толкова много пъти го изпитваше докторката,  че в един момент се запита дали може да е запомнил кое цветче на кое цвете е изпъкнало.
Започна от 10 призми. Когато свали на 8, правихме упражнения за стимулиране на двуочното зрение.  10 дни бяхме във Варна сутрин и следобед на упражнения.  След тях свали на 5 призми. Упражненията ги правихме в държавната очна болница.  В частните кабинети незнам как е. Тогава имаше противоречиви мнения за ползата, но при нас имаше ефект.

# 461
  • Мнения: 1 130
Сякаш не съм виждала такава книга, дава ѝ един едноцветен лист, на който вижда някакви неща. Не знам дали е това. Упражненията, които правим е да събира очите към носа.

# 462
  • Мнения: 885
Сякаш не съм виждала такава книга, дава ѝ един едноцветен лист, на който вижда някакви неща. Не знам дали е това. Упражненията, които правим е да събира очите към носа.
За друг вид упражнения говоря. Правят се на апарати. Спомагат за укрепване на очните мускули и за сливането на образа от двете очи в един . Имали детето бинокулярно зрение значи мозъка приема образа от двете очи. Ако няма такова зрение,мозъка не приема образа от по-слабото око. Пиша тези неща не за да плаша, а за да следите развитието на процеса.  Не казвам че всичко ми е ясно,  но  от 14 г.
следя детето си.

# 463
  • Мнения: 1 130
Това е от вчера, никой до сега не ми е казвал за тези неща, аз още повече се ошашках още повече не знам нищо.


# 464
  • Мнения: 885
Аз пък във вашия лист видях неща, който при нас не съм срещала. Детето има пълно зрение и на двете очи.При синът ми имаше загуба на зрение и закривахме по-добре виждащото око.
Операция се прави при поне еднаквовиждащи очи, изразени в проценти.- докторска им работа. Поискаите още едно мнение и ще решите. Не искам да ви плаша. Ще се наредят нещата. В къщи сме все с очни проблеми и все са различни.  Писала съм назад в темата,  мога пак да пиша,  но да не се повтарят нещата. Ако с нещо мога да помогна- насреща съм.

Общи условия

Активация на акаунт