Каталитично самопочистване на фурна?

  • 25 367
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 010
Здравейте, предстои ни купуване на фурна и сега пред мен стои дилемата дали има смисъл от функцията каталитично почистване/каталитични панели? Или просто да е лесен за почистване емайл? Пиролиза не искаме, затова колебанието ми е между каталитично самопочистване или без него/напр.водно почистване/.Засега съм се насочила към Електролукс,но може и друга марка да си изберем.

Моля споделете опит с каталитичните панели-почиствате ли ги често и всъщност в какво се изразява почистването-сваляш и миеш,само забърсваш или сменяш панелите? И струва ли си?

# 1
  • Мнения: 92
Защо не искате пиролиза Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Ние сме с пиролиза у нас.Изключително доволни сме.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 010
Ами най-вече заради цената на пиролизата.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 390
Аз имах точно фурна на Електролукс с каталитично почистване. След 2 г. я смених с Електролукс с пиролиза.
Каталитичните панели изобщо не се чистят с нищо, не се свалят от стените на фурната.Тяхната роля е да изгарят пръските по време на печене, което може и да правят, но фурната се цапа като всяка друга обикновена и си се чисти / дъното й / също като тях и като цяло захабяването не може да се избегне. С една дума - уж има някакво по-специално почистване, а в действителност поддръжката й е като все едно че няма  Laughing
Затова я смених с пиролитична, още е нова и не съм ползвала функцията, но искренно се надявам да имам същото положително мнение като прочетените такива.

# 5
  • Мнения: 47 998
Аз съм доволна от каталитичните панели
Засега няма да сменям фурната, електролукс, голяма, удобна, и хубаво пече
Да стъклото и дъното се чистят, няма как

# 6
  • София
  • Мнения: 1 390
Аз съм доволна от каталитичните панели
Засега няма да сменям фурната, електролукс, голяма, удобна, и хубаво пече
Да стъклото и дъното се чистят, няма как


Аз пък се радвам, че я смених. Ако знаеш новата колко повече екстри има и колко по-хубаво пече  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: X

Каталитичните панели изобщо не се чистят с нищо, не се свалят от стените на фурната.
Много лесно се свалят. Мия ги с вода и малко веро в банята с подвижния душ.
Тяхната роля е да изгарят пръските по време на печене, което може и да правят,
Да, изгарят мазнината.
 но фурната се цапа като всяка друга обикновена и си се чисти / дъното й /
На дъното винаги е поставена плитка тавичка, която е точно за събиране на мазнини.
(сложила съм фолио, за да не мия тавичка)

Затова я смених с пиролитична, още е нова и не съм ползвала функцията, но искренно се надявам да имам същото положително мнение като прочетените такива.
Препоръчва се само два пъти годишно да се пуска пиролиза. През другото време мръсна ли да стои?
Скрит текст:

# 8
  • София
  • Мнения: 1 390
Хубав разбор си ми направила, на изпит ли ме късаш?
Каталитични панели не се чистят, нито свалят. Нито сменяват. Срок на годност - около 10 години.  Или само ти знаеш обратното, или всички останали лъжат.

# 9
  • Мнения: X
Хубав разбор си ми направила, на изпит ли ме късаш?
Каталитични панели не се чистят, нито свалят. Нито сменяват. Срок на годност - около 10 години.  Или само ти знаеш обратното, или всички останали лъжат.
Цитат
Лесни за демонтиране
Могат да бъдат измити в съдомиялна машина
Скрит текст:
http://shalamandovi.com/product/1200/katalitichni-paneli-teka.html

ПП И вратата свалям, разглобявам за да я почистя.
Накланям надолу горния нагревател за да почистя тавана на фурната.
Махам перката на задния вентилатор, за да я почистя.
И...  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 010
Момичета,благодаря ви за коментарите!
Въпросът при мен е: дали да има каталитични панели,или да е без тях фурната? Оставам с впечатление, че все пак вършат работа и може да се включат на самопочистващ режим за 1 час на 250 градуса...

# 11
  • Мнения: X
Ники и Кати,
Моето мнение е:
Само заден каталитичен панел.
Покритието на фурната да е качествено (лесно почистваемо).
При фурни Siemens - titanGlanz емайл.
Аз съм доволна от каталитичните панели
Засега няма да сменям фурната, електролукс, голяма, удобна, и хубаво пече
  Peace
Аз пък се радвам, че я смених. Ако знаеш новата колко повече екстри има и колко по-хубаво пече  Heart Eyes
Какво общо има печенето (качествена производителност на всеки ред) с каталитични панели/пиролиза?  ooooh!
Функциите и качеството на печене са в зависимост от наличието на следните компоненти:
- горен (двоен), долен и заден нагревател
- заден и горен вентилатор

Последна редакция: сб, 29 юли 2017, 16:07 от Анонимен

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
На всички марки ли им се свалят панелите или не? И защо е нужно да се свалят и почистват ръчно, след като материала им е такъв, че изграя мазнините и има специална програма за почистване на тези панели?

# 13
  • Мнения: X
На всички марки ли им се свалят панелите или не?
ДА
И защо е нужно да се свалят и почистват ръчно, след като материала им е такъв, че изграя мазнините и има специална програма за почистване на тези панели?
Абсорбират... мазнина,
в даден момент е необходимо да се "забърше", поради минималния слой,
следствие на преобразуването.

₪₪₪ Afrodita ₪₪₪,  Hug
Винаги задавате въпроси, по актуалност.
Радвам се, че се "засичаме", по теми.  Heart Eyes
ПП Обяснението ми е общо, не мисля,
че е необходимо да прилагам хим.формули на процеса, изравнявайки ...

Скрит текст:

ПП За обща култура: Работа и устройство на Ванкелов двигател  Wink
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 29 юли 2017, 20:23 от Анонимен

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Пав, благодаря за инфото, само не разбрах какво значи "задавам въпроси по актуалност"?

Общи условия

Активация на акаунт