Ниско кръвно

  • 10 053
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 291
Здравейте,
цял живот се оплаквам от главоболие. Пия всякакви лекарства и главоболие през 2 дни. Ходих по всякакви лекари и решиха, че е наследствено защото не ми откриха нищо. Наистина половината ми рода се оплаква от главоболие. Вече станах на 39 години. Винаги съм знаела, че съм с ниско кръвно. Доста съм слаба 46 кг и така цял живот иначе си хапвам стабилно. И понеже съм слаба и си знам, че е нормално да ми е ниско кръвното. Но случайно го измерих няколко пъти и все показваше 90/55, до 105/65 максимум и реших да проверя тези стойности и видях, че това е хипотония. Започнах да пия айрян със сол - и о чудо - главата ми минаваше от него без да пия хапче, взех си капки Вивотон и от 20тина дена главата я контролирам с малко кафе и айряна със сол и капките. Не съм пила хапчета за главоболие! Меря кръвното 3 пъти на ден.
Каквото и да правя обаче максималната стойност достига до 110/65. Хапчета за кръвно нямам намерение да пия. Като кажа на някой за тези стойности на кръвното и се хваща за главата. Чудя се обаче дали да ходя да изследвам нещо.Кардиолог, ендокринолог .. Дали е възможно нещо да не ми работи и затова да е такова кръвното и дали е опасно?

# 1
  • Мнения: 4 211
На 40 + години съм и цял живот кръвното ми е 80/40 до 90/50 и си се чувствам нормално. Не понасям жегите, тогава ми става лошо и ми причернява, а през зимата краката ми са ледени и все ми е студено, но го предпочитам студения сезон.
Напоследък (предкритическата предполагам) започнах да вдигам кръвно 110/60 - 120/70. Е, няма такова главоболие, направо се тръшвам и два дена не мога да дойда на себе си. Повръщам докато не спадне.
В такива моменти пия по 1/4 Норваск и имам леко облекчение. Радвам се, че тези пристъпи ми се случват много рядко, 2-3 пъти в годината, но ми държи влага дълго време след това.
На мен са ми изследвали кръвните показатели - нисък ми е хемоглобина, хематокрита, желязото. Те, реално тези показатели са свързани. Изписвали са ми препарати с желязо, но не мога да ги пия повече от месец, защото получавам ужасен метален вкус в устата и ми почервеняват зъбите.
При мен също е наследствено ниското кръвно и все се майтапя с ЛЛ, че поне инфаркт или инсулт няма да получа, ама тя ме парира, че инсултите могат да бъдат и исхемични...
Сподели с твоя ЛЛ проблема на годишния профилактичен преглед. Моята винаги констатира бледи лигавици и после се сеща за моето ниско кръвно налягане.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 737
Здравейте,
цял живот се оплаквам от главоболие. Пия всякакви лекарства и главоболие през 2 дни. Ходих по всякакви лекари и решиха, че е наследствено защото не ми откриха нищо. Наистина половината ми рода се оплаква от главоболие. Вече станах на 39 години. Винаги съм знаела, че съм с ниско кръвно. Доста съм слаба 46 кг и така цял живот иначе си хапвам стабилно. И понеже съм слаба и си знам, че е нормално да ми е ниско кръвното. Но случайно го измерих няколко пъти и все показваше 90/55, до 105/65 максимум и реших да проверя тези стойности и видях, че това е хипотония. Започнах да пия айрян със сол - и о чудо - главата ми минаваше от него без да пия хапче, взех си капки Вивотон и от 20тина дена главата я контролирам с малко кафе и айряна със сол и капките. Не съм пила хапчета за главоболие! Меря кръвното 3 пъти на ден.
Каквото и да правя обаче максималната стойност достига до 110/65. Хапчета за кръвно нямам намерение да пия. Като кажа на някой за тези стойности на кръвното и се хваща за главата. Чудя се обаче дали да ходя да изследвам нещо.Кардиолог, ендокринолог .. Дали е възможно нещо да не ми работи и затова да е такова кръвното и дали е опасно?
Баща ми е с ниско кръвно или по-точно на границата.Понякога когато не се храни редовни или е бил много напрегнат му пада рязко кръвното и в такива случай пие кола или яде шоколад.От скоро забелязах,че и моето кръвно понякога ми пада,най-вече когато съм в цикъл.И аз и баща ми не сме ходили на специални прегледи и изследвания,може би защото личните ни лекари не са счели за нужно.До колкото знам е много по-опасно високото кръвно,но и ниското не е за подценяване,така,че няма да е зле да отидеш на лекар!
Успех! Hug

# 3
  • Мнения: 1 291
Стремя се да тичам и се храня основно със по-сурови храни и най-вече заленчуци. Всяка сутрин пия зелено смути. Съответно кръвните показатели са отлични. Хемоглобина е 138 Simple Smile
Тук въпроса е, че кръвното не ми пада инцидентно, а си е много ниско перманентно и не мога да го нормализирам.
Знам, че личната ще ме изпрати по живо по здраво и ще каже, че поне няма да получа инсулт. Аз затова сама искам нещо да предприема или да изследвам, ама се чудя какво..

# 4
  • Мнения: 597
От какво правиш зелените смутита? Би ли споделила.

Аз също съм с ниско. Редовно. Вдигам го с айрян със сол и много вода. Щоколад, кола. Повече сол в яденето. Също като ми се замотае много главата лягам и почивам 15 -20 мин. Имам чувството, че потъвам, после се оправям.
Днес наример едвам се прибрах в къщи. Изпих 1/2 литър вода и легнах. Леко съм заспала. Сега съм по-добре.

# 5
  • Мнения: 1 291
Да с удоволствие. От 2 години всяка сутрин ставам и правя зелено смути. Зареждам се със свежо зелено - магданоз, спанак, манголд, броколи - става всичко което е с по-тъмно зеленички листа. Слагам в блендер. В момента слагам цяла връзка, но може да се почне и с по-малко докато свъкнете с вкуса, слагам лимон, водичка, медец, ядки. Зеленото е задължително - по-възможност да не е с плодове, най-много зелена ябълка. От 2 години това смути ми дава страхотна енергия, правя и на съпруга ми всяка сутрин. Действа ми положително на целия организъм и хемоглобина ми беше много нисък но се подобри до 138. Винаги кръвните резултати са отлични.

# 6
  • Мнения: 1 466
От години най-високото кръвно, което съм имала е 90/50 и това е нормалното за мен. С това се чувствам добре, не ме боли глава. Ако падне ми се вие свят и ми причернява. Ако го направя 120/80, за мен това ще е равносилно на високо кръвно и ще ми създаде повече проблеми.
Откакто съм бременна, намалих кафетата до 1 на ден. Преди няколко дни след едно кафе и два големи айряна със сол, кръвното ми беше 80/40 и се чувствах леко отпаднала. Знам, че ниското кръвно не е толкова опасно като високото и само ако падне много, гледам да го вдигна до нормалното за мен. Майка ми също е с такова кръвно, така беше и баба ми. Дори най-малкото повишаване на кръвното над нормалното за човека, се изживява като хипертонична криза, дори и да не преминава това, което се счита за нормално по принцип. Та по-скоро бих се притеснила ако стане 120/80.

# 7
  • Мнения: 597
Да с удоволствие. От 2 години всяка сутрин ставам и правя зелено смути. Зареждам се със свежо зелено - магданоз, спанак, манголд, броколи - става всичко което е с по-тъмно зеленички листа. Слагам в блендер. В момента слагам цяла връзка, но може да се почне и с по-малко докато свъкнете с вкуса, слагам лимон, водичка, медец, ядки. Зеленото е задължително - по-възможност да не е с плодове, най-много зелена ябълка. От 2 години това смути ми дава страхотна енергия, правя и на съпруга ми всяка сутрин. Действа ми положително на целия организъм и хемоглобина ми беше много нисък но се подобри до 138. Винаги кръвните резултати са отлични.


Много ти благодаря за рецептата. Какви количество изпиваш горе долу? 1 чаша или повече?Задължително ще го опитам. След колко време почувства подобрение?
И моят хемоглобин е все на долната граница.

# 8
  • Мнения: 1 291
Да интересното е, че след като последния път прекалих с айряните със сол ми писнаха ушите и нещо не бях ок, като го премерих беше 110 на 70, което явно беше високо за мен в случая.

marsie - 1 чаша по-големичка. То ми помогна не само за хемоглобина - енергия, красива коса, здрави нокти, настроение. Опитай с банан и зелено за начало. А след това го замени с лимон. Това е като здравословна зелена лимонада. И колкото повече зелено толкова по-добре.

# 9
  • Мнения: 597
Писнали са ти ушите, защото си го качила много бързо. Мен почва да ме боли главата, като в същото време ми се прояснява мозакът  Laughing и отпадналостта ми намалява. Това са сигнали, че го вдигам.  Laughing

# 10
  • Мнения: 36 014
Баща ми е с ниско кръвно или по-точно на границата.Понякога когато не се храни редовни или е бил много напрегнат му пада рязко кръвното и в такива случай пие кола или яде шоколад.

или кръвната захар

# 11
  • Варна
  • Мнения: 737
Баща ми е с ниско кръвно или по-точно на границата.Понякога когато не се храни редовни или е бил много напрегнат му пада рязко кръвното и в такива случай пие кола или яде шоколад.

или кръвната захар

По принцип той няма проблем с кръвната захар  newsm78

# 12
  • Мнения: 36 014
възможно е да не вдига, но да му пада от време на време и да не знае, че е от това - щом се оправя с кола и шоколад "когато не се храни редовно или е бил много напрегнат"

# 13
  • Мнения: 5 820
   Влизам в групата на хората с ниско кръвно налягане. При мене се установи и анемия. Жегите не мога да ги понасям и затова мразя летния сезон. Тогава ми прилошава, нямам апетит и се чувствам доста уморена. Също съм доста слаба - 40 кг..През зимата - крайниците ми винаги са студени и трудно се стоплям. Обличам си дебели чорапки и така успявам да заспа, иначе няма заспиване. Понякога в най-силните дни на менструалния ми цикъл се чувствам ужасно зле. Понякога събирам границите на кръвното си налягане и съм на границата до припадък. За съжаление околните не могат да разберат как се чувствам с това ниско кръвно налягане съчетано с анемия. Като усетя, че кръвното ми налягане е много ниско, ям шоколад, айрян с много сол и вода се опитвам да приемам повече.

   Благодаря за рецептата на смутито - ще я опитам.

# 14
  • Мнения: 12 473
Цял живот съм с ниско кръвно и анемия - и съм си ок.
Главоболие мах пресс постоянно, но не мисля, е беше от кръвното.
От 5 г се храня здравословно - основно суровоядство (70/30%) и много рядко имам главоболие - свръхчувствителна съм на времевите промени.
Гледам да съм добре хидратирана само - сол не ползвам въобще. Peace

Общи условия

Активация на акаунт