Тенджера под налягане

  • 63 986
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София
  • Мнения: 12 236
   Еми аз го държах към 30 мин и определено много се развари според мен. Всички други рецепти които пробвах обаче са страхотни. Благодарностти и от мен към автора  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 5 362
Колко стара тема,а пък толкова полезна!
  bouquet за авторката!Много полезно,..и мило от твоя страна Peace

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Много моля,публикувайте  още рецепти, защото нямам опит с такава тенджера,споделете какво приготвяте

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 16:50 от rosi atanasova

# 49
  • Мнения: 165
Аз също си поръчах тенджера под налягане за РД-то ми! И много се чудя каква марка точно да е. Майка ми има тенджера под налягане руска, от близо 28 години и не е мръднала от тогава, нито пък е потъмняла. Супер става свинския джолан.
Ако някой се интересува мога да дам рецептата.

# 50
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ееее,сега как да не се интересува....давай рецептата.Аз вчера си купих тенджера/турска,не друга/и днес вече направих телешко варено....ема,то било голяма леснотия бе с такава помощница....стана невероятни телешко....
така ,че интересуващи има,само да има пишещи hahaha

# 51
  • София
  • Мнения: 639
и аз да споделя  Simple Smile
наскоро ми подариха такова тенджере и досега съм сварила едно месо, което стана за около час и половина и бях супер щастлива  Wink
а тази седмица правих прясно зеле с пилешко и пушено месо е стана чудесно просто  Flutter сложиш 2 средни зелки около 1/2 пиле /предварително сварено/ и около 500 гр. пушено месо, малко доматки, червен пипер, дафинов лист и малко олио. Залях го колкото да плувне в вода и отгоре го затиснах с една чиния. Вря около 30 мин и след това го отворих и повря още около 30 мин на много тих огън.    chef
Стана много вкусно и крехко  Peace

# 52
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Стана ми интересно, че може и да се стерилизира в нея.
Ако някой я е използвал с това предназначение, моля да сподлеи опит с малко повече подробности - как се изолират бурканчетата едно от друго например, има ли пукнали се буркани и т.н.
 

Аз съм стерилизирала в нея, но когато става въпрос за малко на брой бурканчета, като времето, необходимо за стерилизация, намалявам тройно - например, ако на нужни 45 минути, варя 15, които отчитам от момента, в който започне да излиза под налягане парата.

# 53
  • Вече на село
  • Мнения: 569
И още нещо много важно - водата е до средата на бурканите.

# 54
  • Мнения: 58
И аз от днес се сдообих с това чудо  Laughing До преди малко съм чела упътванията и указанията. Успях и да прегледам рецептите на Evjeni. Сърдечни благодарности и от мен smile3525 Имам само едно глупааво въпросче: засичането на време става след като се затвори тенджерата или след като се достигне макс. налягане и започва да излиза парата? Какво точно значи "след завъртване на вентила" Моля да ме извините, ако ви се струва тъп въпроса, но аз още не съм в час с това  Embarassedдомакинско чудо

# 55
  • Мнения: 239
Времето се засича след като достигне макс. налягане и започва да излиза парата Peace.

# 56
  • Мнения: 1 065
И още нещо много важно - водата е до средата на бурканите.
А пък аз слагам малко вода около 150-200мл и пак се получава Simple Smile

# 57
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да точно така,времето се засича откак винтила ти започне да шуми,и това става след като включиш,от порядъка на 10тина минути.Винтила издава силен шум и излиза пара от него.Моята е такава,че след акто започне да излиза парата тогава затварям клапана на винтила.Няма страшно,и аз така бях 1вия път,но много лесно се свиква с нея.
А използването на завъртане на винтила е останало,от времето когато бяха старите тенджери,и тогава винтилите се въртяха когато ястието заври в тенджерата,а сега май незнам да има вече такива по магазините.Затова се използва този термин,но това означава,когато започне варенето на продуктите в тенджерата.сЕГА щЕ СЛЕДИш ЗА шУМ И ИЗЛИЗАНЕ НА ПАРА.оТ ТОГАВА ЗАПОчВАш ДА СЛЕДИш ВРЕМЕТО ЗА СВАРЯВАНЕ НА ПРОДУКТИТЕ,КОИТО ГОТВИш.
уСПЕХ  bouquet

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Ей, страшни идеи и рецепти. По описанието за въртящ се винтил, значи и моята е много стара. Рядко я ползвам, щото не съм свикнала, пък и нямах рецепти, но сега благодарение на авторката smile3508

# 59
  • Мнения: 58
Режих да направя сефтето на тенджерата със сърмички. Но знаете ли какво ми направи впечетление - че първо се вдигна вентила и чак след около 5 мин започна да излиза пара и да шуми  Thinking И сега отново съм пред дилема кога започва засичането: от момента на вдигане на вентила или след започването на шумене и излизане на парата  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт