Ароматизирана котешка тоалетна?

  • 5 276
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 607
Случайно да знаете от къде мога да купя ароматизирана котешка тоалетна като тази на Лидл - Кошида с аромат на лавандула? Изкупих всички кутии от нашия Лидл, но свършиха... И сега се оглеждам. Старото ни бенто вече не ме радва толкова, от както изпробвахме тази.  newsm78

# 1
  • Мнения: 19 025
Би трябвало и другаде да продават. Аз съм поръчвала от Емаг силиконова с аромат на лавандула, но нашият не я хареса, и си продължихме да си ползваме такава без аромати. Щом говориш за бенто, сигурно искаш бентонитова. По зоомагазините със сигурност има, а доста от тях имат продават и онлайн:

https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/bentonitovi-i-naturalni-poste … 03008a-prof-33436

http://www.zoomagazinpetpaw.bg/Kotki/Toaletni/Postelki/Mitzura-L … -Aromat-Na-Lavand


http://zoobg.bg/bg/kategorii/bentonitovi-postelki-za-koteshki-to … dula-5-litra-9188


Тази е с лавандула и портокал:
http://dvatamopsa.com/index.php?p=18&productId=37590&catId=60

https://www.emag.bg/koteshka-toaletna-sanicat-superplus-lavandul … 506/pd/DGKGTMBBM/

Като потърсиш в интернет, ще ти излязат доста места, където се продават, някои от които са реални магазини, в различни по големина разфасовки.

Можеш да пишеш и на фейсбук-страницата на Лидл и да им се обадиш да ги питаш има ли останали бройки от тоалетната в някой от другите им магазини. Мисля, че в такива случаи доставяха от магазина в който имат наличност,  в магазина, от който иска да си вземе човек нещо, ама не съм сигурна.

# 2
  • Мнения: 10 607
кукумицинка, мерси! Там е работата, че не знам дали бентонита ще е същото качество. Това лидълското ми се вижда перфектно - никакъв прахоляк, много добре абсорбира и изсъхва и миризмата е свежа, недразнеща (а аз мразя лавандулата, по принцип, смятай...  Crazy) Една от писаните ми направо се влюби - влиза да плува в легенчето с котешката тоалетна - явно за тях миризмата на лавандула е атрактивна.  Crazy Пробвала съм и белия бентонит на ДМ - нищо общо, пък уж и двете са бял бентонит!

Та, ако някой е ползвал Кошида и друга подобна на качество и свойства, ще съм благодарна да сподели марката, от къде да купя и общи впечатления.

Ще пробвам да пиша до Лидл, ама не ми се вярва да ми доставят. И други неща съм заявявала и никаква обратна връзка!

# 3
  • Мнения: 19 025
Пиши или им се обади по телефона. Ако не могат да ти доставят в избран магазин, поне да те насочат в кой магазин има наличност, за да си го вземеш сама достатъчно бройки от там. Естествено, ако примерно си от София или друго населено място, където има повече магазини и в някой от тях има наличност. Иначе ще ги помолиш да ти влязат в положението и да ти го доставят, ако най-близкият магазин с наличности е прекалено далеч. А може по принцип временно да са изчерпани количествата и да се очаква ново зареждане, това все пак си е някаква нормална стока, а не лимитиран артикул, който пускат веднъж на високосна година. Пак от Лидл би трябвало да ти кажат кога ще заредят пак.

# 4
  • Мнения: 14 635
Да разбирам ли,че лидълската Кошида без аромат,не е хубава?Видях я преди 2 дни и мислех днес да купя.

# 5
  • Мнения: 10 607
Обикновения син пакет (не кутия) е без аромат, да. Отделно е лошо качество бентонит. Става бързо на кал, като тази на Кауфланд (К-Класик). Аз предпочитам ДМ-ската за 5.50. Да дам някоя стотинка  отгоре, ама да не чистя кал, ами нормални буци.  Peace Единствения проблем остава прахоляка и миризмата... Лидълската ароматизирана Кошида ми показа, че можело да има съвършенство в котешката тоалетна.  Grinning

Между другото от Лидл са ми отговорили, че този продукт не е част от постоянния асортимент и понеже политиката им се стремяла към доброто съотношение цена-качество, някои продукти не били постоянно налични, но въпреки това имали предвид търсенето на продукти от клиентите и силно търсените продукти най-вероятно отново ще бъдат промоционирани. (Впрочем, гледам в Германия се продава на цена 3 евро). Така че оставаме без тази супер котешка тоалетна... Ако някой друг е мераклия да им пише, за да регистрират, че е силно търсен продукт, ще съм благодарна!  Simple Smile

Моля също за отзиви за подобни котешки тоалетни от други марки, които се продават на бългрския пазар, като разбира се, също е важно съотношението цена-качество. Не мога да си позволя 5 кг за 23 лв, за съжаление...  Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 15:52 от amy_nka

# 6
  • Мнения: 19 025
А не казаха ли дали случайно нямат някоя изостанала кутия с котешката тоалетна по някой от магазините им? Не мога да дам съвет, защото ние използваме силиконова - с възрастта повече започна да ака и да пишка, та в началото, ако изкарвахме с 12 лева за тоалетна на месец, сега са поне 20.

# 7
  • Мнения: 10 607
Сега ще им пиша изрично да проверят за останали бройки, но дори и да има някъде, аз ще ги купя и после пак ще се оглеждам. Трябва да намеря някакъв аналог на тази котешка тоалетна. Мисля да пробвам тази румънска Мицура (но ми се струва, че не е бял, ами сив бентонит). Иначе, аз купувам 15 кг всяка седмица от ДМ. С бялата Кошида забелязах икономия, просто щото абсорбира перфектно, по-ситна е (като Бенто Икономик-а е) и там не буци се оформят, ами направо топки като кюфтенца изхвърлям.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 14 635
Аз не успях да проверя мненията тук и като отидохме в лидл,мъжа ми реши,че ще купим синият пакет за проба.Още не съм го отворила,но след мненият тук съм песимистично настроена.Десет кг.какво ще ги правя?Аз се набутвах с по-скъпи и пак не са нищо особено.Не се бях сетила да гледам в обикновени магазини.Оказва се,че в зоомагазините цените са по-високи.Пет кг. за 10лв,някакъв уж мн.хубав с розов аромат.Дрън,дрън с нищо не е по-добър от другите за 5лв.

# 9
  • Мнения: 10 607
Ако тази за 10 лв не ти е харесала, съмнявам се, че баш лидълската (обикновена) ще ти хареса (но виж, котешките предпочитания са мистерия и строго индивидуални).  Laughing  Би ли споделила, коя е марката за 10 лв с аромат роза, от която не си доволна? Саникат ли?  Rolling Eyes
Аз ако можех на силикатена да мина, ама едно, че ми идва много скъпа, за количеството, което ми е необходимо.

А, какви други марки си пробвала? Да знам и аз какво да не гледам...

Ъпдейтвам: от Лидл ми отговориха, че не можели да ми предоставят останали бройки от този продукт. "Препращане на бройки от конкретен продукт в друг магазин организираме само за нехранителни стоки, който са в акция или най-късно две седмици след нея."

Последна редакция: пт, 07 юли 2017, 11:47 от amy_nka

# 10
  • Мнения: 14 635
Поне 2-3 пъти съм взимала с розата и не си спомням името. EmbarassedАз като вляза в магазина го намирам с поглед и взимам.Така правех в най-близкият зоомагазин.Като мина ще запомня името.Взимала съм и някакъв точно с лавандула.Не ми хареса като консистенция и аромат.Имам чувството,че от него миришеше повече.Той беше малко под 6лв.Най-доволна съм от Best Clean.Това пише най-отгоре.Черна опаковка,главата на бяла персийка със сини очи.Аромат на лимон,бентонит.Пет литра-5,60лв.Ама да икономисам и се набутах с лидълският.То още не знам как ще е,ама посърнах.

# 11
  • Мнения: 10 607
Тази ли е "розата" за 10 лв?  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 14 635
Не е това.Пакета беше в сиво и розово.Зоомагазина ми е наблизо и влязох да проверя.Не съм я взимала от няколко месеца.Потърсих с поглед опаковката не я намерих.попитах продавачката,тя каза,че не са имали такава. SickМного тъпа ситуация.Не се впуснах в обяснения,че там съм взимала поне 3-4пъти.Имаха друга с роза за 5-6лв.Предишната имаше и дръжка.Все пак си спомням как ми убиваше и тежеше.Лидълската ''Кошида'' е отвратителна.Чудя се да си купя ли лимоновата,за която писах и да ги смесвам. newsm78

# 13
  • Мнения: 10 607
Тази с черната опаковка не я виждам по онлайн магазините в БГ. Но ако искаш да ползваш за нещо лидълския бентонит, май ще трябва да го смесиш с нещо ситно като Бенто Икономик. Аз сега мисля да поръчам ето тази (гледам, че е бяла и ароматизирана "роза").
https://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProduct/27417/perfe … roza-5-litra.html

Аромат лимон и портокал не бих пробвала, понеже котките не обичат цитрусите. По ми се ядва аромат на растения и бебешка пудра, но не и на цитрусови плодове.

Вчера се сдобихме и със закрита тоалетна от Лидл на промо цена - изненада ме, че е с филтър. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 14 635
И аз бях чела,че котаците не обичат цитрусови аромати,но няма проблем с лимона.И с розовите те нямаха проблем,аз имам.Струва ми се,че мирише повече. SickДнес ще мина през лидл просто да я видя тази тоалетна,ако не е изкупена вече.

Общи условия

Активация на акаунт