НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 115

  • 79 450
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • SA
  • Мнения: 3 196
Oceans, доволна ли си от уреда? Червено цвекло например може ли да се стърже с него?

# 47
  • Мнения: 111
На мен пък последно време не ми се ядат мръвки.Карам на яйца, зеленчуци, риба и чат пат млечни.Явно съм в такъв период сега.А може и заради това, че се и постопли и ме влече към малко по- лека храна Thinking

# 48
  • София
  • Мнения: 4 272
Основно за моркови и тиквички го ползвам, цвеклото го режа на кубчета.
Уредът е подходящ за издължени зеленчуци, не зная чисто технически как ще стане със цвеклото, което е по-скоро кръгло.
Този вариант пише, че става за цвекло - https://www.freshmarket.bg/store/spiralaizer-paderno-detail , но аз търсех нещо по-компактно.

# 49
  • SA
  • Мнения: 3 196
Много благодаря за информацията!  bouquet
Струва ми се, че е много полезен този уред. Чудесни зеленчукови ястия могат да се приготвят без много усилия и губене на време.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Като прочетох скумрия и устата ми се напълни със слюнка. А като минахте на мръвките- направо си огладнях!

Питаш ли ме. Вчера видях скумрията в брошурата, цяла нощ я сънувах. Сутринта ми миришеше на риба на скара, представях си как ще си я осоля и опека за обяд, почти и усещах вкуса  Crazy  В магазина вече гарнитурата си мислех как и режа, слагам я в чинията, сядам на масата ииииии .... си останах само с въображението  Joy
Брей, като бременна не ми се е прияждало така.  ooooh!

# 51
  • In transit
  • Мнения: 11 909
Таня, а сигурна ли си, че не си бременна?  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 1 309
Здравейте и от мен Simple Smile Присъединявам се във вашите редици, вече и писмено Simple Smile

С ИР, след раждане и с още доста килограми. Качих преди бременността без да имам оправдание, по време на нея още много - вече имах оправдание  Mr. Green. От началото на февруари съм ограничила значително въглехидратите. Първоначално с монодиета, като изкарах няколко седмици на кисело мляко  Laughing Чувствам се идеално с него и свалям много добре.

След това минах на това хранене. Няма я тежестта, бодра и енергична съм. Понякога не съм особено стриктна, но има периоди, в които имам огромен апетит. Тогава предпочитам да ям по-големи количества, като все пак се старая да бъде от правилната храна  Laughing За момента съм свалила 17 кг.

Търсех си хранене за след отслабването и засега това ми допада много. ММ от солидарност  Mr. Green също качи килограми, а и отчитам факта, че и двамата спряхме цигарите. ММ има доста по-активен начин на живот, затова при него не е добре да има голяма рестрикция на въглехидрати. Старая се основно вечерята да е с намален прием. Той е от няколко седмици с подобно само вечерно хранене и засега е -5 кг. Иска да смъкне още 12.

Засега съм в застой, но предполагам, че скоро кантарът ще се размърда. Свалянето при мен е на порции от по 4-5 кг, после има застой от няколко седмици. Влязох си и в дрехите от преди бременността. Е, малко опънати, ама все пак влязох Simple Smile

Мои много близки също преминаха на това хранене. По аналогичен начин отчитат много добър тонус, липса на глад, и се чувстват страхотно.

По време на бременността не можех да ям месо, толкова много ми се гадеше от него. Сега не мога да се спра  Mr. Green

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Таня, а сигурна ли си, че не си бременна?  Grinning

Е, ти ме уби   Joy Joy Joy

Роузи, браво, страхотен резултат! Аз все още не намирам съмишленици, може би защото не виждат резултат при мен. Опитах се да накарам малката ми сестра да почете по въпроса. Тя има около 15 кг. още да сваля, последните два месеца свали 8 кг. с 90 дневната, но я спря. Съпругът и също е с доста килограми запас, а са на по 26-27 години  Sad Уж последния път каза, че ще прочете нещо за режима, но после реши, че не и се занимавало с ,,диети,,. Тъжно ми е, но не мога да направя нищо по въпроса, ще чакам и ще се надявам да узрее за идеята.

# 54
  • Мнения: 267
Дано не наруша позитивния тон, но аз имам големи колебания за първи път, откакто съм на режима. Sad От декември досега съм свалила само 3 кг.Преди време се оплаках от неврологични проблеми, които за съжаление продължават. Баща ми, който е привърженик на Зоната на Бари Сиърс твърди, че е от токсините и свободните радикали в месото, че имам нужда от "очистване", че едва ли не всичко в този свят се обяснява с храненето и всички проблеми идват от свинското и мазното! Като му кажа, че не е така, веднага контрира - а защо не си отслабнала толкова време и защо имаш тези оплаквания сега? И съмненията бавно ме обземат дали не е прав...

# 55
  • София
  • Мнения: 1 309
Не съм специалист, но предвид, че има толкова режими, надали има един универсален, лекуващ всичко. Много хора са доволни от 90 дневната диета, но аз с толкова въглехидрати няма да оцелея. Едва съм овладяла горе-долу инсулина.

Подкрепям идеята, че храната има значение за здравословното състояние, но уви, не може да се справи с всичко. Ако можеше, нямаше да има фармация... Правила ли си прегледи и консултации за неврологичните оплаквания?

Ти как се чувстваш с режима? Отслабването ли ти е водещо? Ако да - все пак сигурна ли си, че не са увеличени въглехидратите, мазнините или/и порциите? Въпреки всичко без физическа активност, дори и ходене, много трудно ще станат нещата.

# 56
  • Мнения: X
Аз все още не намирам съмишленици, може би защото не виждат резултат при мен. Опитах се да накарам малката ми сестра да почете по въпроса. Тя има около 15 кг. още да сваля, последните два месеца свали 8 кг. с 90 дневната, но я спря. ............ Sad Уж последния път каза, че ще прочете нещо за режима, но после реши, че не и се занимавало с ,,диети,,.

Не ща да съм лош пророк, но това е сигурен начин да си върне всичките кг, със солидна лихва отгоре.   
Скрит текст:
Дано не наруша позитивния тон, но аз имам големи колебания за първи път, откакто съм на режима. Sad От декември досега съм свалила само 3 кг.Преди време се оплаках от неврологични проблеми, които за съжаление продължават. Баща ми, който е привърженик на Зоната на Бари Сиърс твърди, че е от токсините и свободните радикали в месото, че имам нужда от "очистване", че едва ли не всичко в този свят се обяснява с храненето и всички проблеми идват от свинското и мазното! Като му кажа, че не е така, веднага контрира - а защо не си отслабнала толкова време и защо имаш тези оплаквания сега? И съмненията бавно ме обземат дали не е прав...
Съжалявам, не помня...височина/кг/години, колко кг искаш/имаш за сваляне?

Съгласна съм, че няма универсален режим, действащ еднакво при всеки.Нито има специалист, който на 100% да ти каже какво би подействало при теб.Затова, на принципа проба-грешка стават нещата....понякога човек от първия път/първата диета, открива своя начин, понякога прави 1-2-3 грешки, докато достигне до своята "истина".

# 57
  • Мнения: 6 346
milavital, а какви неврологични проблеми имаш? Каквото и да е заболяване, което не се лекува адекватно и не е отстранена първопричината, ще създава предпоставка за повишаване на нивата на кортизола (един от основните стресови хормони) и ще пречи на отслабването. Ако ти се тревожиш заради нерешен проблем, също ще създаваш непрекъснато предпоставка за по-високи нива на стрес. За да има отслабване, едно от условията е хормоните, които влияят на теглото, да са малко или много регулирани - това са и стресовите хормони, и щитовидните, донякъде и половите, а не само инсулинът и лептинът.

# 58
  • SA
  • Мнения: 3 196
Мила, според мен е редно невролог да уточни на какво се дължат оплакванията ти от страна на нервната система, каква е диагнозата.
Кетогенната диета наистина лекува доста голям брой неврологични заболявания, но не мислете, че хората ей така за всяко оплакване препоръчват кетогенно хранене, понеже е панацея. Напротив, имат се предвид точните механизми на действие и дали самото заболяване би се повлияло от такъв подход. И пак не всички, разбира се, се повлияват поради причини, които все още не са напълно ясни. Далеч сме от пълното разгадаване на процесите в нашето тяло.
От друга страна, няма как всички съществуващи заболявания на тоя свят да се лекуват по еднакъв начин, защото и не всички възникват поради еднакви причини и механизми. Това е повече от ясно.

# 59
  • Мнения: 1 753
Дано не наруша позитивния тон, но аз имам големи колебания за първи път, откакто съм на режима. Sad От декември досега съм свалила само 3 кг.Преди време се оплаках от неврологични проблеми, които за съжаление продължават.

Не се връзвай на никого за месото и мазното.

Не си чак толкова отдавна на режима, въпреки че сигурно ти изглежда безкрайно много и очакваш по-добри резултати... Тези 3 кг свалени може да са оптималното към момента, а да се чистят мазнини от други места, нещо което сега не забелязваш.
Дай си повече време на режима, не позволявай да те отклоняват от целта. Килограмите ще ги свалиш, ако има излишни, не се тревожи.
Неврологичните проблеми трябва да се изяснят на какво се дължат, а може също да ти липсват някакви микроелементи, вземи нещо, което да влияе на нервите и което имаш съмнения, че ти недостига - изследвай се, отхвърляй възможностите. За съжаление не може и да се разчита напълно на лекарите... Наблюдавай се и ще успееш да се справиш!

Общи условия

Активация на акаунт