Опадане на козината при котка

  • 3 659
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте. Миналата неделя открихме голо петно на гърдичките на котката.Водихме я на лекар, обезпаразитихме я и започнахме да я мажем с противовъзпалителен крем.След два дни оголването стигна до горната част на лапките. Няма рани, струпеи, кожата е чиста, но котката се мие и къса със зъби козина. Направихме и посявки за гъбичики, алергии, бактериална инфекция. Но въпросът ми е- нужно ли е да започнем някакво лечение до излизането на резултатите? Тези за гъбите може да са готови чак след 14 дни. Дали до тогава няма да оплешивее съвсем???

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
При нашия котак бяха установили микроспория. Доктора отскубна няколко косъма от околността на петното без усилие и видя, че падат с корен. Взе косъмчетата, каза, че ще направи микроскопски препарат още същата вечер. На другия ден постави ваксина, последваха няколко реваксинации по схема, плюс едно мазило, чието име не помня, но и аз използвах, защото ми излезе и на мен петънце и беше ефективно. Освен това засили диетата на котака с някаква специална храна, давахме и омега-3 мазнини. Като цяло причината се оказа понижен имунитет. У дома всичко беше почистено с разтвор на доместос два пъти - в началото и в края на лечението. Забранено ми беше да целувам котака.
Докторът не ви ли препоръча нещо? Храна, добавки, повече спокойствие? Да нене е изложено на някакъвбебето стрес, котето?
Дано се оправи бързо, а вие се пазете!

https://www.google.bg/amp/s/jivotinkiteydoma.wordpress.com/2015/ … tkite-chast1/amp/
Ако се скубе само, сложете яка, но това може пък да я стресира повече... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 60
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт