Зайче на море

  • 5 555
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте,
Имам зайче на 1 година, което е много привързано към семейството ми. Това лято ще ходим на море за две седмици и се чудя дали е по-добре да вземем зайчето с нас или да го оставим на хотел за домашни  любимци? От една страна не знам дали в зоомагазина ще го извеждат от клетката и ще се грижат добре за него. Зайчето е свикнало да живее извън клетка и да тича из апартамента. Не знам дали ще издържи цели две седмици затворено. Но пък лошото е, че ще пътунаме с автобус до морето и ще трябва да стой цели 7 часа в някаква тясна чанта. Според вас кое е по-добре за зайчето?

# 1
  • Мнения: X
Щом сте с автобус, при лято и толкова дълъг път няма гаранция, че климатикът ще работи и поддържа нормална температура. Отделно стреса от шума при пътуване и новото място може да му дойде много. Две седмици затворено няма да са му проблем, ако го хранят, дават редовно вода и е на нормална температура. По-добре познат/приятел от хотел с точни инструкции да не прегрява, да има вода и на колко време да се чисти клетка. Най-добре такъв, който гледа зайци или гризачи, и е свикнал как да хваща и мести деликатни любимци. Ако случайно реши да го пусне извън клетката да е наясно до какво не трябва да има достъп животинката.

# 2
  • Мнения: 4 711
Това ще е голям стрес за него, пътуването с автобус и т.н.
Мои познати, които много пътуват с автобуси и влакове, така си разнасяха зайчето и милото, умря на няколко месеца. Не беше болно, но те едва ли не всяка седмица го разнасяха.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 752
До лятото все ще намерите кой да гледа зайчето.
Рискът да остане в апартамента с някой, който ще го наглежда е много по-малък, отколкото риска да пътува.
Аз и куче не бих помъкнала с автобус.

# 4
  • Мнения: 5 834
   Чела съм за декоративните зайчета. Те са много чувствителни и бързо се разболяват. Затова категорично не го водете с вас на почивка. За животинката това е голям стрес и е възможно да почине.

# 5
  • Мнения: 3 031
Потърсете истински хотел за животни, с полянка, клетки и ограждения навън и т.н.

# 6
  • Мнения: 7
Потърсете истински хотел за животни, с полянка, клетки и ограждения навън и т.н.

Има ли хотел за зайци?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 817
А мислили ли сте за вариант да го вземете с вас? Може да се окаже по-малко стресиращ вариант за зайчето, а има доста хотели, които позволяват престоя на домашни любимци.

# 8
  • Мнения: 93
На нас миналото лято се наложи да го оставиме за 2 седмици (на приятелка) не е имало проблем.Важно е да има храна и вода ,само бях предупредила да не го държат на терасата когато е много топло(напича слънцето).Ако имате познати на които да го оставите не мисля че ще има проблем.Предпочитам на познат да го оставя ,вместо на хотел.

# 9
  • Мнения: 460
Едва ли ще му стане нещо. Просто да си има храна и вода, а хората, които го гледат да не го закачат и притесняват толкова. Според мен хотел за животни не е добре, по-добре - при приятели.  Peace

# 10
  • Мнения: 288
Аз съм имала зайче и съм го оставяла на роднини. Нямахме никакъв проблем. Бяха инструктирани да не е на пряко слънце и да го изкарват да си подскача (понеже много обичаше по цял ден да си скача и като решеше сам се прибираше).
Хотел за домашни любимци за зайче някак не ми се сърува много удачно, по-добре на някой близък до вас човек.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 371
Две зайчета съм отгледала, не се притеснявайте, оставете го , по-добре ако може на близки Hug. Предупредете ги /все едно кого/ за особеностите му, кога, къде , как и с какво се храни и какви навици има, да хвърлят по едно око и да го наблюдават ако нещо се промени и се налага някаква спешна намеса.

Приятно изкарване където отивате и се наслаждавайте на пътешествието  Hug

# 12
  • Мнения: 4 711
На мен ми оставиха зайче миналата година, тъкмо го научих да е гальовно и ме ухапа  Joy. После се оказа, че много си пази храната. Ухапа и собствениците си, сега не смеят да го пипнат. Като му чистят, го правят с ръкавици, че ръмжи и налита. Мъжко е, лъвска глава. Моето беше мини зайче, обикновено като порода, никога не ми е посегнало. Замислям се и аз за зайче, исках някакво пухкаво, но вече ме е страх да си взема  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 93
Нашият Бъни е много гальовен,никога не е хапало.Само преди 3/4 дена ми изгриза кабела на лаптопа на 2 места  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 22
Нашият Бъни е много гальовен,никога не е хапало.Само преди 3/4 дена ми изгриза кабела на лаптопа на 2 места  Mr. Green

И нашата Пухи е много добричка, но вече е изгризала половината тапет и няколко кабела...но не мога да й се сърдя като я видя колко е сладка  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт