БИЛКИ

  • 15 533
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Сладник (сладък корен)
--------------------------------------------------------------------------------
Разпространение:     Расте по сухи тревисти места в Дунавската равнина, край р.Дунав - Свищовско, източно от Никопол, при Сомовит.
secretgarden , освен да помолиш някоя свищовска мама да ти набере Wink
А иначе от това нещо се правят лакрицовите бонбони.

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сладник (сладък корен)
--------------------------------------------------------------------------------
Разпространение:     Расте по сухи тревисти места в Дунавската равнина, край р.Дунав - Свищовско, източно от Никопол, при Сомовит.
secretgarden , освен да помолиш някоя свищовска мама да ти набере Wink
А иначе от това нещо се правят лакрицовите бонбони.

Ох, защо всичко е толкова сложно винаги?

# 17
  • Мнения: 599
Сладкия корен съм го намирала по билковите аптеки!  Не знаех, че е и лактогонно средство  newsm78
Освен това има мощно противоязвено действие Peace И за лечение имам предвид, аз затова съм го търсила. Има страничен ефект почерняване на зъбите  Mr. Green И се използва за подобряване вкуса на цигарите. Туй знам аз за него  Hug

# 18
  • Мнения: 2 959
Кралице, благодаря за инф-ята. Heart Eyes

А за копъра- кои от двата dill или fennel, и има ли значение и разлика? Аз съм пила чай от вторият. newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 2 493
Kalida, в статията пише Fennel. Каква е разликата м/у двата вида?

# 20
  • Мнения: 3 447
Kalida, в статията пише Fennel. Каква е разликата м/у двата вида?
dill  е обикновеният копър, а fennel е ето това:

На пазара в Ситняково съм виждала такова.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 493
на туй тука му казват "финокио". По-скоро на корена - таз голямата бяла глава. Виждала съм да го продават и на пазара на Графа, но без стъблата, а само корена. На сергията, която е първата ако идваш от пл. Славейков и вървиш към Седмочисленици. Там по принцип продават много екзотични плодове и зеленчуци... Финокиото струваше 1,50 за 100гр мисля... абе една такава глава излизаше 4-5 лв. Много е хубаво за бебешки пюрета!

# 22
  • Мнения: 2 959
Дона, благодаря.  Hug Аз такова чудо съм купувала/ долу главата/ и ядох/ просто да опитам/ но вкуса му е доста силен и специфичен, като на мастиката в БГ, а и незнаех че стимулира кърмата. Сега вече ще го наместя и него в диетата си. А dill тук продават на връзка като нашият копър, затова ми беше много объркано като търсех чай от копър, а намирах от fennel, които не го бях виждала в БГ. Peace

# 23
  • Мнения: 3 447
Анджак, финокио му беше името Peace

Общи условия

Активация на акаунт