Бръснене на женското лице

  • 31 416
  • 110
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 5 289
Вчера, зяпайки си в YOUTUBE една любима влогърка, случайно попаднах на нейно видео в което тя споделя и показва как си бръсне лицето с ето това:
Скрит текст:
Направо паднах Shocked! След това съответно ми излязоха още 100 клипа на всеизвестни и безизвестни влогърки, които споделят същото. Някои го правят от години и твърдят, че косъмчетата не се променят, не стават черни или по дебели, абее не стават брада Laughing. Установих, че масово китайките, японките, американките, англичанките си се бръснат без да им мигне окото, някои направо с Жилет. Laughing Разбрах, че и в козметичните салони предлагат тази услуга има и доста статии из нета....Явно съм доста изостанала с инфото, щот не зная, че това си е масова практика и честно, бях шокирана... Rolling EyesДа не говоря как боготворят бебешкото си лице след бръснене и колко добре стои фдт-ът им след това. Аз съм уау, просто не можах да се стърпя да не пусна тема и да разбера вие знаехте ли, правите ли го или бихте ли го направили, или пък просто да го обсъдим.
  Прилагам някои линкове за любопитните:
1,  2, 3, клип

# 1
  • Мнения: 36 001
мисля да остана небръснеща лицето си жена  Laughing

# 2
  • Мнения: 415
и аз съм ги гледала и съм се чудила, мисля че са жени с никакво мъхче и няма какво да им порасне повече или такива с хормонални проблеми  newsm78

# 3
  • Мнения: 140
И аз съм го виждала това в YouTube, но не бих го направила. Изглежда ми ужасно, а дори и косъмчетата да не стават по-дебели, със сигурност започват да боцкат много. Т.е. според мен почнеш ли веднъж, трябва да го правиш редовно, а не мисля, че жените (добре де... повечето жени, може да има и изключения) имат нужда от това. Дори жената да има голямо окосмяване по лицето, според мен бръсненето със самобръсначка не е най-доброто решение.

# 4
  • Мнения: 30 802
Веднъж ми попадна някакво японско списание за булки, от тия безплатните, в метрото в Токио. Там са маниаци на тема сватби.

Та на една снимка гледам и се пуля- жена в булчинска рокля, с воал, и една козметичка я бръсне с бръснач, ама от ония старомодните, без предпазител. Снимката си беше WTF, ако не се разглежда в контекст.

Има жени, които имат толкова много мъх, че наистина ако не изгладят положението и сложат ФДТ отгоре, ще стане като...японска мазилка.

Аз лично няма да тръгна да се бръсна- или съм пред компютъра, или се движа в сумрак, никой няма да ми види мустака:)

# 5
  • Мнения: 306
Не го приемам бръсненето на лицето при жените.
То си е нещо като при триъгълника, но там е скрито и не е изложено на показ.

# 6
  • Мнения: 11 382
Според мен няма как да бръснеш и да не станат космите по-груби  Rolling Eyes
Има лазерна епилация и е много, много по-добро решение  Peace

# 7
  • Мнения: 1 312
Аз също не го приемам бръсненето на женското лице  #Crazy  Имам лек мъх по лицето и много съм се чудила да го махна с коламаска, но имам приятелка козметичка която ме посъветва да не го пипам. Щом тя е на мнение, че дори и с коламаска да се махне мъха, после се започва редовно обезкосмяване, какво остава да го махаш с бръснене  Shocked

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Определено не го приемам това аз и не бих си го причинила. Naughty Боже,какви жени има...

# 9
  • София
  • Мнения: 5 289
Ами трудно си е за приемане, само при думата бръснене и лице на едно място в главата ми автоматично изниква образа на брада...Много са също жените, които премахват окосмяването с ленти и не говоря за мъх над горната устна, а за брадичка, шия,нос...А пък за челото много се очудих, то там мъхчето е толкова финно, че за чий ти е да го бръснеш? Rolling Eyes А за бебешките косички на челото? Че аз на сина ми не давам да го пипа фризьорката там. Naughty
Има жени, които имат толкова много мъх, че наистина ако не изгладят положението и сложат ФДТ отгоре, ще стане като...японска мазилка.
По окосмените жени, като сложат отгоре фдт, на светлината изглежда ужасно....
Ако една жена е с много окосмено лице обаче, защото има такива, дали поради хормонални нарушения или просто ген и това предизвиква големи комплекси и подигравки, не е ли по добре да предприеме нещо? newsm78 Защо трябва да живее с такъв комплекс, който да съсипва самочувствието и живота й по някакъв начин? При положение, че масово се практикува и не виждам жени с набола брада по лицето, защо пък не?
Някои си подстригват мъха по лицето с такива тримери като на Veet:
Скрит текст:
Предлагат се доста тримери за лице:
http://magazina.eu/index.php?route=product/product&product_id=313

Аз лично имам по видим мъх под брадичката към шията, по лицето ми не се вижда без лупа, под брадичката на слънце се вижда обаче. Мислила съм за лазерна епилация, но няма да хване такива тънки руси косъмчета...С ленти или епилатор, тц...Много бих се радвала да ги няма честно казано, но и не са ми проблем да си живея с тях, в смисъл че са в рамките на нормалното и сигурно само аз си ги виждам....не мисля за бръснене в никакъв случай, по скоро тримерите са ми интересни. Абе тия клипове са виновни, по добре си бях като не знаех за тва. Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 731
аз съм виждала как си правят кола маска на лицето, всеки месец си скубеше лицето, определено имаше много гъст и дълъг мъх по лицето, не знам дали от скубането или по принцип си е била така и затова да е прибягнала до този метод

# 11
  • Мнения: 30 802
За мъх на лицето има само един метод- махане с конец.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз с конец си махах мъха над горната устна и около веждите, сега използвам една пружинка за тази цел...Но мъха под брадичката не съм го пипала. newsm78

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
За кола маска на лице-имам две такива приятелки,които си правят.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 289
Казват, че ако не се "травмира" фоликула няма да има проблем, а с изскубването се травмира всъщност.. newsm78 Обаче, факт ако си бръсна краката космите стават по дебели, а с епилатора са тънки.Друг е въпроса, че космите по тялото не са като космите по лицето. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт