Стент на бъбрека

  • 20 878
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, вчера ми сложиха стент на единия уретер, тъй като се оказа, че имам хидронефроза 2 степен, а по време на операцията-освен задържане на урина, и гной в единия бъбрек, които сега- с поставянето на стента, се очаква да изтекат. Търся информация за моето състояние, но намирам предимно теми за стентове при мъже. Някой знае ли след колко време се вади тая джаджа, как протича процедурата (със слагането всичко ми е ясно), колко е дълъг възстановителния период и изобщо всякаква информация по темата. Някой знае ли колко болнични ще ми дадат сега след операцията?

# 1
  • Мнения: 6 323
За стент JJ (Double J / дабъл джей) ли става въпрос?

Дъщеря ми (на 19 години) направи хидронефроза 2 степен (запуши уретрата с парче от разбит камък в бъбрека).
Поставиха и стент преди 3 седмици. От миналата седмица вече си тръгна на лекции.
Чувства се сравнително добре, като изключим само това, че изкарва още доста песъчинки и това и създава дискомфорт. Приболява я при повече физическо усилие или ходене. Като се умори, започва да я боли, но си е на крака.
За жалост не мога да съм полезна с информация за болнични.
Относно махането - махал се от 1 до 6 месеца след поставянето.
Предполагам преценяват в зависимост от състоянието. За дъщеря ми предвиждат да го махнат преди Коледа, но още не са казали нищо конкретно.

Бързо възстановяване желая!

# 2
  • Мнения: X
На мен също ми поставиха стент, след като ми разбиваха камъче и едно парче запуши уретера. Има дискомфорт, но като се има предвид, че е сложен за да помогне на бъбрека да не се запуши и да се освободи от парченцата, си струва усилието.
Искам само да бърна внимание, че ако сте с поставен стент, не трябва да ходите на ново разбиване /литотрипсия/ в Плевен, защото машината там е на принципа на ехографски контрол и не е препоръчително. На мен никой не ми каза това, дори лекарите в Плевен, казаха ми че няма проблем да мина литотрипсия, която естествено беше неуспешна, да не говорим, че е била рискова. Разбрах го това после от лекари в София, но за съжаление ми беше трета литотрипсия, а по здравна каса се полагат три годишно и нямах право на нова та си останах с парче в бъбрека.

Общи условия

Активация на акаунт