Помагайте, четвърти ден запек при бебе

  • 4 716
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Мойто момиченце вече 4 ден не е акало,снощи слагахме термометър,днес дуфалак и дадох,изчаках 20 мин и я нахраних,но пак няма нищо,мн се притеснявам

Последна редакция: сб, 05 ное 2016, 09:33 от bubanka

# 1
  • Мнения: 2 909
Ако сте я захранили давайте разхлабителни пюрета, също така вижте и лечебна храна при запек.

# 2
  • Мнения: 4 420
Колко е голямо детето?
С какво се храни?
Пие ли достатъчно течности, ако яде твърда храна и не говорим за кърмаче?

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Бебето е на 2 месеца,нали?Защо не уточнявате за каква възраст говорите?Ако е само и единствено на кърма-няма проблем да не се изходи и 4-5-6 дена.Вие яжте разхлабващи храни,круши,сливи,тиква,киви,пийте повече вода и правете масаж по часовниковата стрелка на бебето.Упражнението "каране на колело" при бебето.Не използвайте термометър,мушкато,сокове или вода от овесени ядки!Твърде опасни са за малко бебе.Ако е на АМ,най-вероятно е от него.И трябва смяна,но там не съм компетентна.

# 4
  • Мнения: 781
Ако детето е само на кърма - това не е запек, а напълно нормално. Кърмата се усвоява на 100% и не остава нищо за изхождане. Акане на 3 до 5 дена не е причина за пристеснение, нито даване на медикаменти.

Виж, ако е на пюрета/каши/АМ - тогава може би трябва да смените храната. Избягвайте да пъхате термометри в ануса или да правите клизми, защото а) можете да нараните стената на дебелото черво и б) червата стават лениви, когато механично извършвате тяхната работа.

# 5
  • Мнения: 112
Ако детето е само на кърма - това не е запек, а напълно нормално. Кърмата се усвоява на 100% и не остава нищо за изхождане. Акане на 3 до 5 дена не е причина за пристеснение, нито даване на медикаменти.

Виж, ако е на пюрета/каши/АМ - тогава може би трябва да смените храната. Избягвайте да пъхате термометри в ануса или да правите клизми, защото а) можете да нараните стената на дебелото черво и б) червата стават лениви, когато механично извършвате тяхната работа.
еми аз я кърмя вечер и давам чайче да мога да я откажа да яде в 3 часа през ноща но се притеснявам че 4 ден не ака а преди си акаше

# 6
  • София
  • Мнения: 28 782
Махни чая, кърми я колкото иска, не я изаквай с термометри и подобни, за момента яж по-разхлабващи храни.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
А защо пък трябва да я отказваш от нощното хранене?Гладно е детето,буди се,ти му пъхаш вода.ми не го разбирам това сляпо подчинение на педиатрите.Ако искаш да продължиш да кърмиш по-дълго от 2 месеца,по-добре не слушай тъпия педиатър предложил ти гладна диета на 50 дневно бебе.Бебе се кърми винаги когато поиска,без значение дали е денем или нощем.Нощно хранене не се отказва насила от теб,а бебето само си го спира КОГАТО ВЕЧЕ НЯМА НУЖДА ОТ НЕГО!За мен бебето е гладно и затова се буди нощем.Най-вероятно и заради това е запека.

# 8
  • Мнения: 112
Махни чая, кърми я колкото иска, не я изаквай с термометри и подобни, за момента яж по-разхлабващи храни.
еми аз ям мюсли със сладко от сини сливи(само на мене действа)

# 9
  • Мнения: 781
А защо пък трябва да я отказваш от нощното хранене?Гладно е детето,буди се,ти му пъхаш вода.ми не го разбирам това сляпо подчинение на педиатрите.Ако искаш да продължиш да кърмиш по-дълго от 2 месеца,по-добре не слушай тъпия педиатър предложил ти гладна диета на 50 дневно бебе.Бебе се кърми винаги когато поиска,без значение дали е денем или нощем.Нощно хранене не се отказва насила от теб,а бебето само си го спира КОГАТО ВЕЧЕ НЯМА НУЖДА ОТ НЕГО!За мен бебето е гладно и затова се буди нощем.Най-вероятно и заради това е запека.

+1

Кърми си детето колкото и когато пожелае. Само можеш да спечелиш това и добро да му направиш, како и за здравето, така и за развитието.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
https://xedra.wordpress.com/2009/11/27/poop/ Ето една статия по въпроса от консултант по кърмене

# 11
  • Мнения: X
Моето дете е стигало повече дни без да ака. Яж предимно разхлабващи храни-сушени сливи, круши, картофи много рядко консумирай, защото много запичат. След консултация с педиатър сложи половин свещичка Изилакс за деца- най-безвредния метод, но да не е постоянно, а само при нужда. Четири дни не са фатални, спокойно. Със започване на захранването нещата ще се нормализират.

# 12
  • Мнения: 4 420
Колко е голямо детето?
С какво се храни?
Пие ли достатъчно течности, ако яде твърда храна и не говорим за кърмаче?


на 50 дена е бебенце

Преди да започнеш да бъркаш по дупките на бебето е редно да прочетеш за кърмене и акане. Махни чая, защото така си лишаваш детето от храна. Кърми на поискване поне до 6 месец и не му рови в дупето. Може да ака и по един път на седмица, важното е да не е твърдо, да не се подува корема, да не изпитва дискомфорт и т.н.

# 13
  • София
  • Мнения: 195
Момиче, кърми си детето, когато то поиска - да не мислиш, че ти се глези на 50 дни? Бебето ти просто расте в момента има си нужда и усвоява кърмата изцяло. Освен това като кърмиш пълноценно и продължително е добре и за теб, като профилактика срещу рак на гърдата. Дъщеря ми почти до 7-ми месец отказваше да се захранва, беше само на кърма и не акаше по 5-6 дни. Не се притеснявай, тук можеш да намериш много и полезна информация.

# 14
  • Мнения: 69 051
Махнеш ли нощното кърмене, кърмата ти гарантирано ще намалее Peace

Общи условия

Активация на акаунт