Отговори
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ще успея ли да скрия мухъла по тавана на панелен апартамент със стиропор панели да таван?  
Има всевъзможен избор по строителните хипермаркети.

Първоначално имах желание за ПВЦ панели и окачен таван - но тази зима няма да стане тъй като трябва да се разглобява огромен гардероб стигащ до тавана.     Затова най-лесния и бърз начин мисля е със стиропор панелите в най-различни украски.

Проблема обаче с мухъла е голям - сега тавана е боядисан с боя за баня и пак избиват точките...та явно за тези стиропор панели - 50 на 50 см...ще търся някакво високоякостно лепило - ц 450 ?    -   та да не се отлепят от влагата зимата?  

# 1
  • Мнения: 18 993
Според мен трябва първо да се справиш с мухъла, преди да слагаш нещо по тавана.

# 2
  • Мнения: 5 060
И да го скриеш мухлясалото пак ще мирише и помещението ще бъде много вредно за обитаване.
Както и Кукумицинка е казала, първо трябва да се пребориш с този проблем, а тогава няма да се налага и да го криеш.

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Не е на такъв тежък етап да мирише и да не става за живеене...има просто точки в краищата.   

# 4
  • Мнения: 1 318
Наскоро една съседка ми показваше такива налепени плоскости на тавана на приобщена тераса. За няколко години не е избил никакъв мухъл, т.е. няма видими признаци за наличието му. Но какво се случва под тези плоскости, не знам. Не са се отлепили, мога да я попитам с какво са ги закрепили.

# 5
  • Мнения: 18 993
Не е на такъв тежък етап да мирише и да не става за живеене...има просто точки в краищата.   

Ами, пробвай със Саво, белина и пр. да го третираш преди това, за да го премахнеш. Ако има влага в помещението обаче, може пак да се появи. Колкото се може по-често гледай да проветряваш, ако не може да обезвлажяваш с някакъв уред, ако жилището е с алуминиева или ПВЦ дограма.

# 6
  • Мнения: 25 610
А защо не третирате мухъла първо? Има толкова много препарати на пазара. Премахнете го, пък тогава лепете плоскости.
Препоръчвам това лепило – плоскости, залепени с него преди повече от 10 години, не са мръднали, въпреки последващото боядисване с латекс няколко пъти:

# 7
  • Мнения: X
Ами, пробвай със Саво, белина и пр. да го третираш преди това, за да го премахнеш. Ако има влага в помещението обаче, може пак да се появи. Колкото се може по-често гледай да проветряваш, ако не може да обезвлажяваш с някакъв уред, ако жилището е с алуминиева или ПВЦ дограма.
  Peace
Именно, аз му казвам лекуване на мухъл.
Тези плоскости "запечатват", но проблема остава, което не е за пренебрегване.
Живущите могат да проявят алергия и един куп проблеми с белите дробове.
След като се справите с мухъла, боядисайте с дишаща интериорна боя.
http://www.megachim.com/show_product.php?prod=4

# 8
  • София
  • Мнения: 4 548
Мухълът избива и върху плоскостите. Аз имах неблагоразумието да измия тавана в банята, който сме покрили с тях, и мухълът налази всички плоскости. Само белина го оправя.

Последна редакция: пт, 04 ное 2016, 19:58 от mlv

# 9
  • Мнения: 148
Ако има мухъл, трябва да го борите. Белината го отстранява само временно, защото не премахва причината да го има. Но ако се справите с влагата в помещението, ще стане. Поробвайте с влагоуловители, проветрявайте често и, естествено, белина, колкото и да е неприятно. Това е в случай, че не можете да намерите причината, де.

# 10
  • Мнения: 2
С добавянето на плоскости ще се охлади допълнително стената под тях и влагата ще се задържа по-дълго. Можеш сама да си отговориш на въпроса, дали това е най-добрата идея за справяне с проблема Wink

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Мисля,че дори мухълът да не избие по панелите,ще избие по стените и ще стане по-зле положението Thinking
Няма ли начин да се премахне?Да се направи някаква изолация?

Общи условия

Активация на акаунт