Хомеопатия за деца

  • 22 208
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 497
Не, не искам да ми споделяш какво ти се е случвало. Кометарите относно личността ти бяха породени от твоя коментар относно моята личност. Щом можеш да правиш подобни, макар и с цитати, ще трябва да си способна и да приемаш ответните. Аз обаче не съм целяла да те обиждам. Доколкото съм мярвала твои постинги ти се гордееш с това.

# 31
  • Мнения: 18 542
Цитат на: aja
Подкрепям Афродита!Съни, Филма по bTV даваше примери, задаваше въпроси, но ти си го гледала с очите на невярващ и си разбрала това, което си искала да разбереш...
Сега ще ти разкажа нещо. Ако четеш dir-a там има една мама с ник Искрица надежда. Тя пише там за нейното дете - Калоян, което е родено с тумурчета в мозъка и на което всички доктори даваха 2 мес. живот. Караха майката да го остави в дом, понеже има други 2 деца и това щяло да тежи на семейството, пък и нали ще умре...
Детето сега е на 2,5 години, благодарение на всеотдайната си майка и на една лекарка - класически хомеопат от Варна, която пътува редовно до Плевен, за да следи състоянието му. Благодарение на нея туморите изчезнаха, детето не е боледувало нищо повече от хрема, развива се и започва да догонва връстниците си.
А какво мислиш, че правят докторите като видят майката - мълчат - защото нямат какво да кажат, защото тяхната медицина беше погребала детето още с раждането. Дори са и отказали ваксините, защото детето се води рисково според тях.
Ако се интересуваш повече как са се развили нещата там  - влез в дира и чети, защото няма квалифицирана клиника в страната, където да не са ходили и лекарите там още като прочетат епикризата и ги отпращат. Отказват дори да го прегледат, а това че родителите са пътували 200-300 км...

ТОВА Е БГ отношение...

Не всичко, което си написала е вярно.


Аиначе на въпроса...не съм привърженик на хомеопатията и съм доста скептично настроена даже, но това не ми пречи да пръскам в нослето на хремавото ми дете хомеопатични капки за нос или да му давам Осцилококциум, но да ходя по хомеопати нямам намерение. Ако пък недай си боже Борис се разболее сериозно, бих потърсила първо традиционната медицина за помощ. Не бих рискувала да си правя експерименти. Хомеопатия бих ползвала при по-леки случай.

# 32
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Теодора
 НО, като цяло лекува здрави хора.

Е, това вече ме уби! Здравите хора имат ли нужда от лечение? Laughing  Laughing  Laughing
Сега сериозно. Аз нямам крайно мнение по отношение на хомеопатията, и съм по-склонна да вярвам,че "лекува" профилактично. Може би оттам идва израза,че лекува здрави хора Wink В критични ситуации съм по-склонна да заложа на класическата медицина. Вече научих от доста майки, доверили се на хомеопатията, когато детето им е болно от ангина, бронхит или нещо друго сериозно. Вместо да се оправят, нещата са станали по-сериозни. А да експериментирам върху собственото си дете хич не ща.
Досега съм купувала хапченца само на Боарон. Хм, ефекта....не мога да кажа че е бил поразяващо положителен....но съм ги давала като превантивно средство....

# 33
  • Мнения: 3 200
Никога не съм ползвала хомеопатични лекарства, не мога да взема отношение по темата, въпреки че я следя с интерес

# 34
  • Мнения: 1 497
Това, че лекува здрави хора е шега. Но ще се потретя- тя има своето място, но не е панацея.

# 35
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Теодора
Това, че лекува здрави хора е шега. Но ще се потретя- тя има своето място, но не е панацея.

Да,бе, разбрах Wink И аз смятам,че не е всемогъща. И традиционната медицина не е, ако трябва да седим криво, а да говорим право, дето има една приказка! Sunglasses

# 36
  • Мнения: 1 497
Ми да, обаче традиционната медицина няма претенциите на хомеопатията.

# 37
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Теодора
Ми да, обаче традиционната медицина няма претенциите на хомеопатията.

А може би е агресивна, защото иска да се наложи?

# 38
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Цитат на: cheta
Цитат на: aja
Подкрепям Афродита!Съни, Филма по bTV даваше примери, задаваше въпроси, но ти си го гледала с очите на невярващ и си разбрала това, което си искала да разбереш...
Сега ще ти разкажа нещо. Ако четеш dir-a там има една мама с ник Искрица надежда. Тя пише там за нейното дете - Калоян, което е родено с тумурчета в мозъка и на което всички доктори даваха 2 мес. живот. Караха майката да го остави в дом, понеже има други 2 деца и това щяло да тежи на семейството, пък и нали ще умре...
Детето сега е на 2,5 години, благодарение на всеотдайната си майка и на една лекарка - класически хомеопат от Варна, която пътува редовно до Плевен, за да следи състоянието му. Благодарение на нея туморите изчезнаха, детето не е боледувало нищо повече от хрема, развива се и започва да догонва връстниците си.
А какво мислиш, че правят докторите като видят майката - мълчат - защото нямат какво да кажат, защото тяхната медицина беше погребала детето още с раждането. Дори са и отказали ваксините, защото детето се води рисково според тях.
Ако се интересуваш повече как са се развили нещата там  - влез в дира и чети, защото няма квалифицирана клиника в страната, където да не са ходили и лекарите там още като прочетат епикризата и ги отпращат. Отказват дори да го прегледат, а това че родителите са пътували 200-300 км...

ТОВА Е БГ отношение...

Не всичко, което си написала е вярно.


Аиначе на въпроса...не съм привърженик на хомеопатията и съм доста скептично настроена даже, но това не ми пречи да пръскам в нослето на хремавото ми дете хомеопатични капки за нос или да му давам Осцилококциум, но да ходя по хомеопати нямам намерение. Ако пък недай си боже Борис се разболее сериозно, бих потърсила първо традиционната медицина за помощ. Не бих рискувала да си правя експерименти. Хомеопатия бих ползвала при по-леки случай.


За съжаление наистина не е вярно доста от написаното за Калоянчо. За съжаление... Cry

# 39
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Flash*
За съжаление наистина не е вярно доста от написаното за Калоянчо. За съжаление... Cry

A каква е истината за това дете? Може ли накой да каже, че така само с недомлъвки....нищо не разбрах.... Embarassed Помогнала ли му е хомеопатията или не?

# 40
  • Мнения: 6 206
Да, и на мен ми е интересно.
Дайте линк, ще четем.

# 41
  • Мнения: 2 489
За положителното действие на хомеопатията и за такива случаи винаги е с недомлъвки...

# 42
  • Мнения: 8 769
Цитат на: sunny_zt
За положителното действие на хомеопатията и за такива случаи винаги е с недомлъвки...

Aма в случая на два пъти се писа, че действието й върху детето не било точно толкова добро.....или аз не съм разбрала? Ха сега де.......... Confused

# 43
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Цитат на: Туфи
Цитат на: Flash*
За съжаление наистина не е вярно доста от написаното за Калоянчо. За съжаление... Cry

A каква е истината за това дете? Може ли накой да каже, че така само с недомлъвки....нищо не разбрах.... Embarassed Помогнала ли му е хомеопатията или не?


Ами каква е истината знае с подробности само майка му. Отдавна не е писала в клуба. Детето е на година и половина, доколкото си спомням се роди май месец миналата година, с кисти в мозъка. Прогнозите наистина бяха неблагоприятни.
Много ми се иска ето това да е истина Благодарение на нея туморите изчезнаха, детето не е боледувало нищо повече от хрема, развива се и започва да догонва връстниците си.
- но от всичко което съм прочела за това дете - това не е истина. Но че Искрица Надежда е всеотдайна майка - това е повече от истина!
Някой път вечер когато трафика в дира е по-малък, ще ти намеря линкове и ще ти ги пратя да прочетеш.
И още нещо - дано лекарката от Варна която го лекува, успее да му помогне, та ако ще Калоян да и е единствения успешен пациент. Аз познавам обаче хора на които същата лекарка не е помогнала и са разочаровани от нея.

# 44
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Теодора
. Кометарите относно личността ти бяха породени от твоя коментар относно моята личност.

Моля Confused:

Общи условия

Активация на акаунт