Препоръчайте хематолог в София

  • 34 044
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Здравейте! Не открих много информация в по-стари теми. Моля да ми препоръчате хематолог в София, без значение дали работи по ЗК или не. Четох добри отзиви за доц. Хаджийски в Александровска, но той е в отпуск до средата на септември. Чувала съм и добри отзиви за специалистите от Центъра по хматология в Дървеница, но нямам конкретно име. В интернет не открих и техен сайт за повече информация. Знам, че имат приемен кабинет и директно правят и изследвания в техните лаборатории. В тази връзка, има ли някой идея дали тярбва да има записан час и дали сутрин на гладно трабва да отида?

# 1
  • Мнения: X
Докато чакаш да се върне Хаджийски може да направиш консултация с хематолога в клиника Надежда, преглежда в четвъртък.
Заповядай сайта на Дървеница, може да разглеждаш сама - http://hematology.bg/
На мен лично  Хаджийски  нещо не ми допадна, но аз търся и по-модерните подходи.

# 2
  • Мнения: 727
gerda1, а имаш ли идея за цените за прегелд в Центъра по хематология в Дървеница? В сайта им гледам някакви суми от по 100 лв.

# 3
  • Мнения: X
Лелей, какви са тези пари.
Ако не се притесняваш сподели какъв ти е проблемът.

# 4
  • Мнения: 727
От последните ми изследвания на ПКК стойностите на хемоглобина са под нормата. Това са показателите, при които имам отклонения:
Хемоглобин L  107     g/L  115 - 160   
     Хематокрит L  0.33     L/L  0,35 - 0,44   
     Ср. обем на еритроцитите L  74.9     fl  82 - 98   
     Ср. Hgb. конц. в ер. L  24     pg  26.5-32.0

Желязо L  5.7     umol/l   М 10.0-28.0 Ж .(F.)6.0-26.0


Имам други изследвания отпреди 1 седмица от друга лаборатория, но картинакат е горе-долу същата.

Личната ми лекарка не ми обърна много внимание, изписа ми желязо, но като се зачетох по-подробно разбирам, че е добре преди да започна прием на желязо да се направят и други изследвания.
 Изобщо, хемоглобин от 107 може ли да се приема за много нисък? И друг път съм го сваляла, т.к. имам много тежък месечен цикъл и губя доста кръв, но обикновено за 2-3 дни се оправям, докато сега вече втпра седмица ми е изключително гадно, едва си стоя на краката, нямам никаква сила и енергия, вие ми се свят и т.н.

# 5
  • Мнения: X
И моите изследвания са такива.Хемоглобинът обичайно около колко ти се движи - моят е около 115-118.
Виждам нещо съвсем познато, но хематолог трябва да го прецени.
Прилича на таласемия, която е завоалирана като желязодефицитна анемия.
Желязото го вдигаха с витамините от В групата.
Лекарят, хематолог ще прецени. Ако бързаш може да звъннеш в Надежда да си запазиш час за хематолог, питай ги , може би преглежда и по ЗК. Искаш ли телефон за часове? И аз съм пациентка на клиниката.

# 6
  • Мнения: 727
Благодаря ти! Аз вече звъннах и запазих час за д-р Кръстев.  Hug Това, което ме притесява е, че той най-вероятно работи предимно с бременни, аз аз не съм. Но пък от друга страна, все пак бременните са по-сложен случай  Simple Smile

Една наевроложка преди седмица ми обърна внимание на това да пусан излседвания за таласемия, а аз върщайки лентата назад, си имам регулярно периоди с такива симптоми, но ми е минавало доста по-бързо.

# 7
  • Мнения: X
Не работи само с бременни. Споко. Хубавото е, че болницата има много съвременни методи за всичко.
Ако се окаже, че имаш таласемия, няма нищо страшно, но ако имаш съпруг трябва да се изследва и той.
Деца имате ли?
Извинявай, ако задавам прекалено много въпроси, не се чувствай длъжна да отговаряш.
 bouquet
Невроложката сигурно е видяла намаленият обем на еритроцитите, за това те е насочила за таласемия.

# 8
  • Мнения: 727
Да, прочетох и една дуга тема, в която обсъждате тези неща, та добих представа за това, че трабва да  се изследва и мъжът ми и детето, в скучай, че се окажа с таласамия.
А докато станат резултатите да спра ли желязото, предписано от ЛЛ?

# 9
  • Мнения: X
О, аз разбрах, че не си го почвала.
Изследвания на фона на прием на желязо и витамини от В групата не са коректни.
Трябва да покажеш изследванията преди приема на желязото.
Но предполагам лекарят щеше да иска да изследва витамин В12 в серумно ниво, ЛДХ, серумно желязо, и т.н

# 10
  • Мнения: 727
Изследванията преди приема на желязо и 5 дни след като го почнах са близки по стойности. Но на вторите изследвания - след като бях почнала желязото - самосиндилакно си пуснах и Б12, койо показва, че е в норма. Приема на желязо изкривява ли резултата на Б12?

# 11
  • Мнения: X
Самосиндикалните изследвания не ги брой, защото не са направени в подходящи условия.
Чакаме да споделиш как е минал прегледа.

# 12
  • Мнения: 6
Здравейте!

Откриха на дядо ми множествен миелом и търсим добър специалист за второ мнение. Кой хематолог в София да изберем - четох отзиви за Хрисчев от НСБАЛХЗ в Дървеница, Хаджиев от Александровска болница, също и д-р Юлиан Райнов от ВМА. Може ли да дадете съвет към кого да се обърнем? По-добре да не е нужен записан час, за да стане по-скоро ако е възможно.

# 13
  • Мнения: 5
Здравейте!

Откриха на дядо ми множествен миелом и търсим добър специалист за второ мнение. Кой хематолог в София да изберем - четох отзиви за Хрисчев от НСБАЛХЗ в Дървеница, Хаджиев от Александровска болница, също и д-р Юлиан Райнов от ВМА. Може ли да дадете съвет към кого да се обърнем? По-добре да не е нужен записан час, за да стане по-скоро ако е възможно.
Др Хаджиев е много добър, но е зает с множество тежки случаи и е безкрайно трудно да разговаряте с него. Приема само в Понеделник, но трябва да се запишете за преглед 1 месец по-рано. Добър е за диагностика, но след това няма да обърне внимание на индивида, който и да е той. 

# 14
  • София
  • Мнения: 1 272
Някой имали мнение за тази болница: https://www.credoweb.bg/page/21985/sbal-yoan-pavel/about?tab=

Общи условия

Активация на акаунт