Разлика в дължината на краката - операция

  • 3 915
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Вчера в болницата ми казаха, че ще се наложи да се прави някаква корекция на крачетата, когато синът ми навърши 11 години, а това е доста скоро. Скъсяване на по-дългия крак ми предлагат. С помощта на интернет открихме, че вероятно става дума за перкутанна епифизиодеза /най-малко инвазивния подход, с голяма успеваемост/. Търся отзиви от родители на дечица, преминали през това. Доколко е нова процедурата и откога се прави в България? Изобщо който знае нещо, да ми пише, няма никаква информация за тази процедура в България, всичкото инфо е на английски език. А мен ме интересува за извършване на операцията в България, от специалистите от ортопедията в Горна баня. А именно, да се прави ли там или директно да търся за чужбина нещо? Изобщо всичко, което някой знае по темата, ще ми бъде от изключително значение.

# 1
  • Мнения: 11 747
Вероятно няма да съм полезна, не зная изобщо уместни ли са тези практики във вашия случай, но ако прецените може да се свържете с този лекар, той работи по обратния процес - удължаване, не скъсяване. Ако е възможно да ви помогне.

http://vnews.bg/news/120688

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 26 380
Колко е разликата?

Синът ми е с 2,5см.,беше му предложена такава операция,когато беше на 14год.,но отказахме...Бяхме в ортопедията в Горна Баня,при проф.Стоков. Имам му доверие,че това е може би правилния начин,з-то сме се доверявали на него и при др проблеми,но нещо не се решихме...може и да е грешка,не знам...дано не съжаляваме някога....каза ни ,че е добре докато расте детето,т.е.до 18год.възраст някъде

проф.Стоков работи вече в Софиямед

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 10:28 от Doli

# 3
  • Мнения: X
3,9 см. измериха вчера, за последната година 0,5 см. Много дръпна за тази една година. 145 см. е висок, има да расте до 175 още 30 см. Ако го смятам пропорционално, за 1 година е дръпнал 5 см. - разликата се е увеличила с 0,5. За 30 см. увеличение на ръста ще се увеличи с 3 см., т.е. без операция разликата му ще е 7 см. , абсолютно недопустимо ще е. Това са мои лаишки разсъжения от елементарната математика, другата седмица имаме уговорка с Медникаров, той ще каже, но така са нещата. До тук - 10,5 години - 4 см. разлика. Но бързия растеж започва сега.

Доли, до 2 см. изобщо не се препоръчва намеса, има такава разлика и при хора без видими признаци. Не сте сбъркали, операциите са сериозни, за толкова малка разлика не си заслужава да се изгубят 2 лета и да се измъчи детето.

Кракът е по-кръвоснабден и затова расте по-бързо, няма да спре този растеж от само себе си. 8 години следим нещата, последната година е дръпнал много и нещата стават зле.

За информация можете да ми пращате линкове и други неща на английски И на немски език.

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 12:12 от Анонимен

# 4
  • Мнения: X
Ето и линк към стара тема за ортопедията в Горна Баня.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=90053.150;topicrefid=20

Никой ли не е правил епифизиодеза при проф. Медникаров?

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте,темата е от преди няколко години,но ние сега се сблъскваме с този проблем.Дъщеря ми е на 11 и има разлика в дължината на крачетата която е 3 см.Следим нещата от около две години,за които разликата се е увеличила с близо 1 см.В Горна Баня ни предлагат поставянето на фиксатори в зоната за растеж,да се стопира частично разтежа на по дългото краче докато другото го настигне по дължина. Въпроса ми е сблъсквал ли се е някой с този проблем,и дали сте чували някакви отзиви за тези фиксатори

# 6
  • Мнения: 78
Здравейте,темата е от преди няколко години,но ние сега се сблъскваме с този проблем.Дъщеря ми е на 11 и има разлика в дължината на крачетата която е 3 см.Следим нещата от около две години,за които разликата се е увеличила с близо 1 см.В Горна Баня ни предлагат поставянето на фиксатори в зоната за растеж,да се стопира частично разтежа на по дългото краче докато другото го настигне по дължина. Въпроса ми е сблъсквал ли се е някой с този проблем,и дали сте чували някакви отзиви за тези фиксатори


Така , на 11 год. да спирате растеж не ми звучи ок . Къде е разликата , бедро ?
Синът ми е роден с дефицит на бедрената кост , разлика 5 см , веднъж е удължаван с вътрешен фиксатор в  Палм бийч 5,5 см .
Сега е на 9 и разликата е около 2,5 см , предстои още едно удължаване 4,5 см .
Пишете ми на лични , ако искате контакт с лекаря , вече имат клиника и в Полша .

Общи условия

Активация на акаунт