Предстои ми лапароскопия - тема 9

  • 112 276
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 645
Ами при мен първо си мислиха, че имам хидросалпинги и щяха да ми махат тръбите или поне само едната.

Но като са ме "отворили" са се видели ужасни сраствания. Единия яйчник осукан 2 пъти, около него и едната тръба обърната, осукана и не на място. Всичките ми органи бяха изместени на дясно - левия яйчник на мястото на матката, матката на десния и т.н.т.
Отделно дясната тръба е била лепната за коремната стена...
мога още много да изброя Simple Smile

Моята операция отне 4 часа, според Калчев не е имал подобен миш-маш случай. Всички бяха след това направо учудени от гледката вътре в мен хаха Simple Smile
Гела е бил направо задължителен за мен, когато са видели за какво става дума са се обадили на мъжа ми да поискат разрешение да ми го поставят, защото се плаща отделно.

хубавото е накрая, че и двете тръби, след като са ги освободили са функционирали правилно, пропускали са контраста, иначе имахме уговорка да ми направи доктора и някаква нова "операция в операцията" за корекция на фимбралния апарат на тръбата ако не работи добре при мен.

# 46
  • Мнения: 282
Лелеее, ти какви неща говориш Simple Smile аз мислех, че при мен е миш-маш Simple Smile Щом се е справил с този казус, значи няма от какво да се притесняваме тия с по едно изместено яйчниче  Joy  Иначе, и на мен док каза, че, ако се наложело да ми сложат от гела, щели да звънят на мъжа ми. Явно такава е практиката.

# 47
  • София
  • Мнения: 7 645
е то може като те погледнат и при теб да е кашичка...
Само се чудя от не добре направено секцио ли е станало всичко това при мен или просто съм си предразположена към такива чудесии... или пък заради седалищното прилежание на бебето и по-трудното му вадене по време на секциото...
Все още проучвам този въпрос, защото лекарката ми, която ме изроди ми е много мила...  Crazy

# 48
  • Мнения: 282
Брайда, сигурно е заради секциото, Калчев ме пита дали имам секцио или каквато и да е друга операция там, за да ми е такова положението. Явно пипне ли се, става каша...Важното е, че те е ремонтирал Wink

# 49
  • Мнения: 4 008
Отворят ли веднъж корема,той вече никога няма да е същият.Срастванията са неизбежни.
И при мен положението вътре е било много зле,поради това че имам и коремна операция.
Няма как след такава операция,дали секцио или коремна по друга причина,да не се образуват сраствания.Виж лапарото е съвсем друго нещо.Много по-щадящо е.

# 50
  • София
  • Мнения: 7 645
e да, знам че пипне ли се веднъж става различно, но масово жените с едно секцио, съвсем спокойно си забременяват пак и си раждат, а при мен е станало мазало в корема ми, което запушваше и двете тръби, не позволяваше на единия ми яйчник да овулира и от страстванията се беше образувало като джоб, който се виждаше пълен с нещо на ехографа....
Та моето секцио дали е направено зле или съм си просто такъв човек...

Иначе и на мен ми казаха, че сигурно е от секциото, защото няма от какво друго да е така зле положението, аз си го знаех че е от него де, всеки знае че след секцио има сраствания.

Ааа да не забравям да спомена имунолога доц. Русев какво ми каза след това - препоръча ми да си пусна пакет за НК клетки, защото съм "пипана" 2 пъти, вкарвани са ми инструменти в мен и т.н.т. - оказа се прав, имам завишени клетки и стъпих с двата крака и в имунологичните проблеми...

Все си мисля, че не е толкова масово от едно секцио да се получи всичко това... Може би просто съм изтеглила късата клечка, защото имах трудно секцио и защото примерно съм с повече килограми?!  Tired  Thinking

Не знам към кой точно доктор да си задавам тези въпроси...  newsm78
В клиниката не ми отговориха какво мислят по въпроса Simple Smile То е нормално де...

# 51
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз съм с лапаро през 2010 и после два пъти секцио - 2013 и 2015. Док каза, че срастванията ми са учудващо малко. Не съм слагала гел.

# 52
  • Мнения: 4 008
Brayda,познавам много хора,които имат по едно дете родено със секцио,опитват за второ и не могат.Права си,има и такива,които нямат проблем и успяват,но според мен е 50 на 50.
На мен тръбите ми бяха с хидросалпингс и док каза,че такова чудо се получава само от две неща:прекарана хламидия или коремна операция.Хламидия съм нямала правихме всички изследвания и докторът беше категоричен,че всичките ми проблеми са в следствие на операцията.

# 53
  • Мнения: 5 898
Аз исках да ми сложат гел против сраствания, но Попов предварително отказа, не разбрах защо. Сигурно е сметнал, че не е нужно. Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 375
Brayda,познавам много хора,които имат по едно дете родено със секцио,опитват за второ и не могат.Права си,има и такива,които нямат проблем и успяват,но според мен е 50 на 50.
На мен тръбите ми бяха с хидросалпингс и док каза,че такова чудо се получава само от две неща:прекарана хламидия или коремна операция.Хламидия съм нямала правихме всички изследвания и докторът беше категоричен,че всичките ми проблеми са в следствие на операцията.


 А дали може да се получи хидросалпингс от Гонорея?

# 55
  • Мнения: 4 008
Гонореята също поразява маточните тръби.Общо взето от всички полово предавани болести,но хламидията най-често се среща.
Сега преди инвитрото изследвахме всичко и сме абсолютно чисти.
Всичко е от операцията.

# 56
  • Мнения: 375
Гонореята също поразява маточните тръби.Общо взето от всички полово предавани болести,но хламидията най-често се среща.
Сега преди инвитрото изследвахме всичко и сме абсолютно чисти.
Всичко е от операцията.
А къде се изследвахте и колко струваха изследванията?  bouquet Проблема при мен е, че аз имах гонорея с трихомони, които три години никъде не ми ги хващаха..................... и накрая ги откриха и уж ги излекувах, но още имам течение и дискомфорт - ежедневен. Та предстои ми лапаро, заради срастванията, които ми причиняват дискомфорт в тазовата област, но лекаря не иска да ме оперира докато не махна това течение, а то не смята скоро да си ходи................ Вече съм се отчаяла от към лаборатории, никъде нищо не ми откриват!  Cry

# 57
  • Мнения: 4 008
От клиниката ни дадоха списък с изследванията,които трябва да направим в лабораторията преди процедурата.Отделно и там вземат биологичен материал за микробиология.
Не съм смятала колко пари точно сме дали за извледвания,но не са малко.Сега и инвитро ще самофинансираме.

# 58
  • Мнения: 375
От клиниката ни дадоха списък с изследванията,които трябва да направим в лабораторията преди процедурата.Отделно и там вземат биологичен материал за микробиология.
Не съм смятала колко пари точно сме дали за извледвания,но не са малко.Сега и инвитро ще самофинансираме.

Да, никак не е евтино..... В коя клиника сте Вие?  bouquet

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Всъщност какви изследвания искат преди да се направи  лапаро ?
И колко преди това може да са направени ?

Общи условия

Активация на акаунт