Какви са тези буболечки !?

  • 7 971
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Вече от доста време се опитваме да се преборим с въпросния вид насекоми,но няма отърваване. Тъмнокафяви до черно,като ги натиснеш пукат,имат и крилца,въпреки че рядко ги използват,предимно пълзят. Има ги само в спалнята (където няма нищо,от което да се хранят!?) и то само на едно единствено място - до прозореца. Светлината явно ги привлича и убива,защото на рамката под него и пода наоколо има много умрели . Пръскахме с какво ли не - спрейове на Райт,както и най-силните концентрирани отрови,но изчезват само периодично и след това отново се появяват. Знаете ли какви са тези буболечки,гъгрици ли са? Някой имал ли е подобен проблем? Имате ли предложение как да се отървем от тази напаст?

# 1
  • Мнения: 14 490
От снимката не разбирам колко са големи?

# 2
  • Мнения: 2
От снимката не разбирам колко са големи?

Към 5 мм,но има и по-дребни екземпляри.

# 3
  • Мнения: 14 490
Вкъщи се появяват такива, но много по-малки, около 2 мм, само в спалнята също и само през пролетта. После изчезват. Вече втора - трета година, не знам откъде и от какво.

# 4
# 5
  • Мнения: 11
Вземи буболечката и отиди в ХЕИ. Там ще ти кажат какво е и ще ти дадат предписания

# 6
  • Мнения: 2 697
Възможно е и да са дървеници. Те си живеят основно в спалните помещения, в близост до леглата и се хранят с кръв нощем. Ако имате странни ухапвания, много е възможно да имате от тази напаст. И ако е това, моментално вземете мерки, защото много трудно се изчистват, понякога са нужни години пръскане с всевъзможни препарати Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 3 754
Не са дървеници! Naughty
И в къщи ги имам на единия прозорец на спалнята.Не съм ги срещала на друго място из къщата.Не съм пробвала да се боря с тях...

# 8
  • Мнения: 46 518
Дървениците изглеждат по съвсем различен начин.

# 9
  • Мнения: 4 208
Бръмбари музейници (кожояди)
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%B6%D0%BE%D1%8F%D0%B4%D0%B8

Често се срещат и в къщите на хората. При мен също се  се появявали...

# 10
  • В дън горите тилилейски
  • Мнения: 478
Ако намираш по пода купчинки със стърготина е възможно и да е дървояд: https://www.google.bg/search?q=%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE%D1 … eTD1zkEG9Bw45M%3A

# 11
# 12
  • Мнения: 4 208

Не, не са разпространени източна Европа

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте thecolddone,
Имаме същите буболечки у дома. Разбрахте ли какви са и намерихте ли начин да се избавите от тях?

Общи условия

Активация на акаунт