Решетки за тераса и прозорец

  • 1 580
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 022
Здравейте,

Искаме да поставим решетки на прозорците и терасите на жилището ни. Виждам различни опции онлайн - кухи метални профили с различна дебелина, ковано желязо и комбинации от двете. Касае се за доста значителна площ - 17 м2, вкючваща две тераси и още няколко прозореца.

Бюджетът ни на м2 е до около 70 лв, което доколкото успях да се ориентирам е недостатъчно за решетки, изработени изцяло от ковано желязо. Срещнах една фирма, която работи с комбинация от метални профили и ковано желязо. На местата, където се изисква здравина, решетките са от ковано желязо, по желание се слагат някакви орнаменти, но извън това основата на решетките е кух метален профил от 2 мм дебелина.

Някой има ли поглед доколко такъв тип конструкция би бил стабилен и естетичен? Има ли координати или препоръки за фирми, които изработват такъв тип решетки от комбинация от ковани елементи и метални профили?

# 1
  • Мнения: 1 476
Решетки за 70 лв кв.м много трудно. Знам, че вървят по 100-120 лв. Потърсете из Google фирми за ковано желязо, решетки, парапети и т.н. По бул. Сливница след Орион има доста фирми за такива услуги. На място можете да видите какво предлагат. Например:
Скрит текст:

# 2
  • Мнения: 5 022
Благодаря за мнението.

Ясно ми е, че красиво изработени решетки от ковано желязо за тази цена няма да намеря, затова съм се ориентирала към комбинация от ковано желязо и кух профил. Кухите профили са по-лесни за обработка и по-евтини, но не така изящни. Вчера смятах - всъщност площта за решетките е 22 м2, на финала на ремонта и мебелирането сме и при цена от 120-140 лв м2, много трудно ще ги отделим.

Ще проверя фирмите по Сливниця и ще видя дали евентуално от някъде не биха направили отстъпка с оглед по-голямата поръчка (впрочем не знам дали 22 м2 е голяма поръчка) и въобще какво ще можем да се договорим.

Общи условия

Активация на акаунт