На море в Гърция 2016 - III

  • 128 837
  • 777
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 314
Бебето е много добричко /поне засега/, тъкмо се върнахме от море в Анталия с кола, така че пътуването не е проблем. А Тасос септември не е ли по-хладно и ветровито?

някой ще пътува ли на 19,06 към платамонас

# 46
  • Мнения: 1 886
Благодаря за инфото! Поздрави от Паралия! Времето е повече от страхотно!  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 904
Записвам се в новата тема от южен Крит Simple Smile

Параход  Hug



Moharet, ако имаш вече впечатления би ли споделила, че този Крит от много време ми е в полезрение. Приятен отдих, слънце и морски емоции!

# 48
  • Мнения: 11 154
А Тасос септември не е ли по-хладно и ветровито?
Да, такова е.
На запад - Сивота, Амудия, Лихнос или Луца-Врахос виж. От Парга ще пътувате всеки ден за плаж, защото тамошните не стават хич.

# 49
  • Мнения: 85
Здравейте някой ходил ли е към остров Кефалония - да разкаже да даде отзиви какво си заслужава да се види и къде от лефкада и какви цени са фериботите.Ресторанти които са посетили и са доволни.


Благодаря предварително!

# 50
  • София
  • Мнения: 18 738
Запис  bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 15 252
geybrial89, в последните години много хора ходиха в Кефалония. Писано е много по темата. Търсачката ще ти извади  повече мнения, отколкото очакваш. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 85
geybrial89, в последните години много хора ходиха в Кефалония. Писано е много по темата. Търсачката ще ти извади  повече мнения, отколкото очакваш. Simple Smile


ами и аз това се опитах само че в google пиша кефалония бг мама , но не можах да намеря много информация , но ще пробвам отново

# 53
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
В предната тема някой мислеше програма за Корфу.
Бяхме преди 3г. На острова има какво да се види,както почти навсякъде,където се отива за първи път.
Най-голямо впечатление ми направи Палеокастрица,манастира на Дева Мария там. За него е имало и документални филми,за змии които излизат веднъж в годината и хората дават да ги полазят,за здраве. Местните имат наблюдение,че в годината в която не се появят предстои нещо неприятно.
Плажовете на Палеоластрица са невероятни,красиви и екзотични.
Двореца на Сиси,също заслужава внимание,градината е разкош.
Центъра на Керкира,мммм  Heart Eyes
Къщата на Джералд Даръл,на страхотно място,не е кой знае какво. В самата къща имаше заведение,което тогава го държаха българи. Плажа там е каменист,има и таралежи. Но беше с най-чистата вода която съм виждала. Мм влезе до шия,а дъното се виждаше,все едно на 3см.
Доста скучни са селцата. Няма какво да се види,и какво да се прави. Целия остров е с едни завои и тесни,на места черни пътища. Изкачване и слизане. Неприятно ми беше това. Но острова остана в сърцето ми!
Миналата пропуснахме Гърция.Предната със седем месечно бебе,бяхме на Халкидики. Аристотелес Бийч.  Страхотни външни площи,ама стаите.. Постоянно имахме гости,я скакалци,гущери,разни грамадни насекоми.. Не препоръчвам.
Тази година сме на Геракини(надявам се,не са ми потвърдили още). Важно ми е спокоен хотел и чиста вода.
Много сте полезни!

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 744
Втора година подред избираме Гърция като място за нашата лятна почивка. Миналата година бяхме на о-в. Закинтос и се влюбихме в невероятните му плажове.
Тази година се спряхме на втория ръкав на Халкидическия полуостров - Ситония. Ще се радвам да препоръчате места и плажове, подходящи за 4 възрастни, три деца и куче бебе. Търсим къща, на самоизхранване ще сме. Основното на което може би държим е да има наблизо рибен пазар  Wink.



# 55
  • София
  • Мнения: 3 466
Привет от Халкидики.Времето е чудесно.Рязко превключвам на сезон лято!

Последна редакция: сб, 04 юни 2016, 19:32 от sssani

# 56
  • Мнения: 11 154
Основното на което може би държим е да има наблизо рибен пазар  Wink.
На пристанищата в Ормос Панагияс и Порто Куфо сутрин до 10 часа, иначе във всички по-големи села има рибен магазин, където се кара всеки ден.

Плажовете ги има подробно в линковете на първа страница, сайтове с настаняване на самоизхранване - също, всякакви.

# 57
  • София
  • Мнения: 415
Здравейте,
Има ли ограничение за алкохола внесен от България? Планирам да взема бира и цигари защото престоя ни ще е две седмици. Благодаря

# 58
  • Мнения: 113
Здравейте,
Има ли ограничение за алкохола внесен от България? Планирам да взема бира и цигари защото престоя ни ще е две седмици. Благодаря
никой не ти проверява багажа никъде.И да не биете на очи все пак де Grinning

# 59
  • Мнения: 3 020
Чак сега успях да ви прочета. Grinning
И нашето обратно броене започна.
Само да сме живи и здрави, нямаме търпение, особено децата. Simple Smile
Топли и слънчеви почивки на всички. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт