За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 51

  • 57 865
  • 779
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 831
Аз детски не взимам, нито детето ми ще ходи на градина, но образованието в БГ е задължително. Не може да ти откажат и правото на образование заради липса на ваксини. Абсурдно е и аз за такъв случай не знам.
А не виждам причина ваксинираните да се притесняват. Риска нали е за не ваксинираните?
И в този ред на мисли как се понася 6 валентната ваксина? Аз лично съм доста притеснена по отношение на ваксините.

Стари теми:
Скрит текст:
За бързи въпроси и отговори, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50

Последна редакция: пн, 18 юли 2016, 16:56 от Адри́

# 1
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодарности за новата темичка!

Има риск и за ваксинираните деца - ако неваксинирано дете се разболее от някаква болест, не се знае как ще реагира организмът на ваксинираното дете, въпреки ваксината. Освен това някои ваксини се слагат в по-късна възраст, не е изключено по-голямо неваксинирано дете да зарази невинно все още неваксинирано с някоя тежка болест.

# 2
  • Мнения: 3 331
А какво правим, ако бебето вдигне температура след ваксината? До колко градуса чакаме организма сам да се справи?

# 3
  • Мнения: 3 595
Проблемът е огромен за ваксинираните деца, не е само за неваксинираните. Ваксинираните не се разболяват от болестите, срещу които са ваксинирани и съответно не могат да са заразни и да ги предават нататък. Това предпазва по-малките, които още не са ваксинирани или тези, които са със слаба имунна система и имат болести от друг вид. Следователно ако не си ваксинираш детето излагаш не само него, но и много други на риск  Peace

Температура до 38.5 не се третира  Peace

# 4
  • Мнения: X
А какво правим, ако бебето вдигне температура след ваксината? До колко градуса чакаме организма сам да се справи?

Според нашата педиатърка до 38,5 не се дава нищо. Но пак според нея от ваксина не се очаква толкова висока температура (т.е трябва да се търси причината другаде)...не знам дали е така само споделям нейното мнение. Дъщеря ми е вдигала до 37,6, не съм давала нищо  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 39 831
След ваксини съм давала температуропонижаващ медикамент. Правила съм и компреси.
За последната ваксина давах няколко дена преди и след ваксината давах Ериус (противоалергичен сироп).
Синът ми рядко вдига температура и почти винаги му давам нещо за сваляне на темп.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 408
Благодаря за новата тема!  bouquet Следя с интерес, макар и рядко да пиша.

# 7
  • град-държава
  • Мнения: 5 863

И в този ред на мисли как се понася 6 валентната ваксина? Аз лично съм доста притеснена по отношение на ваксините.

Самоцитирам се от старата тема, понеже следобяд ще я поставят на дъщеря ми и съм пред инфаркт. Начетох се на ужасии...  Sad Ще я поставят самостоятелно, но аз така или иначе съм решила без Синфлорикс изобщо, както и МПР.

# 8
  • Мнения: 3 595
Моята дъщеря има поставени три 6-валентни в Германия, не знам същите ли са. Нямахме проблеми освен, че беше по-изнервена вечерта и следващия ден, но тя е така винаги, когато нещо "неприятно" и се случи, като боцкането така че не знам дали е точно от ваксината. Приключихме с всички ваксини за първата година и температура не е вдигала от никоя.

# 9
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Детето ми е на 2м и 10дни и това ще е първи прием. В Германия е същата под друго наименование доколкото съм наясно. Не ми стиска да откажа всички ваксини. Аз самата съм пострадала от БЦЖ и на себе си не слагам нищо, но. .  Изобщо и в двата варианта отговорността и притесненията са си за мен, т.е. и за двамата със съпруга ми. Направо не знам.

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 13:06 от Vermilion`

# 10
  • Мнения: 1 283
Писала съм и преди: моят син, след ДТК се разболя, едва се оправи. Такава кашлица беше, че не ми се иска да си спомням. И в нашият случай, беше му последна ваксина, нищо, че водя война с баща му. Тази на 6 години я пропускаме!

# 11
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Капитан Морган, тривалентна ли? Или пентаксим, хексацима?

# 12
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 434
Не бива да се слагат всички ваксини под общ знаменател. Някои са необходими, други - излишни, трети са по-скоро нож с две остриета.
Лично аз от задължителните може би бих пропуснала туберкулозната. А многовалентните бих предпочела да са под формата на моновалентни, но тогава ще се налагат повече приложения, елдователно повече стрес за детето. Синфлорикса, сама по себе си, е многовалентна, но се надявам колегите учени да са преценили добре вероятността за нея и пет-шествалентните детския организъм да изгради имунитет срещу по-голямата част от застъпените щамове. Срещу ротавирус не бих сложила, радвам се, че някой все още не е решил да е задължителна. Срещу папиломавирус също не бих сложила на себе си, или на дъщеря си, ако имам такава.
Мир! Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Шествалентна имаме слагана два пъти дотук. След първия прием вдигна 38,3, беше страшно хленчене, отпусна се. Не издържах и дадох Панадол. На другия ден също беше крив и давах Панадол през 6 часа, не вдигна повече от 37,6. На втория прием почнах с Панадола още щом се прибрахме, пак беше крив и с температура два дни, но не вдигна повече от 37,6.  Третата я отложихме, защото кака му кашляше,ще ходим тази седмица, вече ми е свито ...

# 14
  • Мнения: 120
На 6 м. Коя ваксина се бие и да попитам сега е сезона на черешите и имаме домашни мога ли да дам на бебо на 6 м е????

Общи условия

Активация на акаунт